23 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Derek Jeter z roli dyrektora generalnego Marlins: Hall of Famer odchodzi po pięciu latach spędzonych w Miami

Derek Jeter z roli dyrektora generalnego Marlins: Hall of Famer odchodzi po pięciu latach spędzonych w Miami

ten Miami Marlins i CEO Derek Jeter wspólnie zgodzili się na separację. W poniedziałek ogłoszono, że Jeter ustąpi natychmiast, co jest zaskakującym ruchem. Hall of Famer był pierwszym baseballistą i pozostaje jedynym czarnym dyrektorem generalnym gry.

Oto oświadczenie wydane przez Jetera, wyjaśniające jego decyzję, na którą, jak powiedział, wpłynęła „wizja przyszłości” Marlinów.

„Dziś ogłaszam, że oficjalnie kończymy naszą współpracę z Miami Marlins i nie będziemy dłużej pełnić funkcji dyrektora generalnego ani udziałowca klubu. Pięć lat temu mieliśmy wizję przekształcenia marki Marlins i jako dyrektor generalny jestem dumny postawić moje imię i reputację na szali, aby nasz plan stał się rzeczywistością. Dzięki ciężkiej pracy, zaufaniu i odpowiedzialności zmieniliśmy każdy aspekt franchisingu, przekształciliśmy siłę roboczą i stworzyliśmy długoterminowy plan strategiczny dla sukcesu.

„Jednak wizja przyszłości franczyzy różni się od tej, którą podpisałem, aby prowadzić. Nadszedł czas, abym odsunął się na bok, gdy zaczyna się nowy sezon.

„Moja rodzina i ja chcielibyśmy podziękować naszemu wspaniałemu personelowi, fanom Marlins, graczom Marlins i wspaniałej społeczności Miami za powitanie nas z otwartymi ramionami i sprawienie, że czuliśmy się jak w domu. Organizacja jest dziś silniejsza niż pięć lat temu, i jestem wdzięczny i wdzięczny za to, że jestem częścią tego zespołu”.

Powiedzieć, że „wizja przyszłości franczyzy jest inna niż ta, którą współprowadziłem” z pewnością wzbudziłoby pewne brwi, a jego nagłe odejście sugeruje rozdźwięk z innymi członkami organizacji. Jeter dołączył do Marlins jako część grupy właścicielskiej Bruce’a Shermana w 2017 roku, kiedy kupił zespół za 1,2 miliarda dolarów od Jeffreya Lorii. Jeter był właścicielem czterech procent franczyzy i zarabiał 5 milionów dolarów rocznie. Jego umowa miała wygasnąć po 2022 roku.

„Miami Marlinowie i Derek Jeter ogłosili dzisiaj, że zgodzili się formalnie zakończyć swój związek. Marlinowie dziękują Derekowi za jego wiele wkładów i życzą mu wszystkiego dobrego w przyszłych przedsięwzięciach” – powiedział Sherman w oświadczeniu. „Mamy głęboką bazę talentów, która będzie nadzorować decyzje biznesowe i baseballowe, gdy pracujemy nad znalezieniem nowego dyrektora generalnego, który poprowadzi naszą franczyzę. zespół, który powróci poza sezonem i podekscytuje fanów Marlins i lokalną społeczność”.

READ  Gerrit Cole z drużyny Yankees będzie pauzował co najmniej 1-2 miesiące: źródło

Jako dyrektor generalny Jeter przez lata miał znaczący wkład w obsługę front office i działalność baseballową zespołu. Wśród jego bliskich kręgów z Marlinami byli dyrektor generalny Kim Ng i dyrektor ds. rozwoju i eksploracji graczy Gary Denbo, obaj mają długą historię z Jeterem, sięgającą czasów, gdy byli z Marlinami. Jankesi z nowego yorku. W skład kadry trenerskiej i rozwojowej klubu wchodzi również wielu byłych zawodników i pracowników Yankees.

„Derek jest zwycięzcą na boisku i poza nim” – powiedział w oświadczeniu komisarz MLB Rob Manfred. „Oprócz swojego cennego wkładu jako dyrektora front office, Derek był bardzo szanowanym głosem w komitetach ds. Różnorodności i konkurencji. Pomógł zbudować utalentowany front office z Marlinami, w tym posunąć grę do przodu poprzez zatrudnianie kobiet na wyższych stanowiskach w działalności klubu baseballowego i kierownictwa wykonawczego oraz organizacji, która zapewniła Marlinom długotrwały sukces. Derek jest filarem naszej gry i nie możemy się doczekać jego przyszłego wkładu w baseball.”

Rezygnacja Jetera następuje w kluczowym i historycznie ważnym momencie dla baseballu. Trwające zatrzymanie już zainicjowane przez właściciela jest drugim najdłużej działającym zatrzymaniem w historii baseballu, Poniedziałek to sztuczny termin dla obu stron na zawarcie umowy i uniknięcie przekładania dnia otwarcia i odwoływania meczów sezonu zasadniczego.. Jednak ustąpienie Jetera pozwala Marlinom znaleźć nowego dyrektora generalnego i dostosować swoje poszukiwania do warunków nowego układu zbiorowego pracy, gdy zostanie on sfinalizowany.

Joel Sherman z Poczta w Nowym Jorku Raporty Jeter uważa, że ​​po przestoju Marlinowie będą mieli dodatkowe 10-15 milionów dolarów na płace, których już nie mają. Jest to „kluczowe dla decyzji Jetera o opuszczeniu stanowiska dyrektora generalnego”.

niektórzy gracze MLB, W tym gwiazda Mets Shortstop Francisco Lindorchwalił ruch i wyczucie Jetera, krążąc wokół idei byłego gracza, który nie chce nadążyć za niechętnym do wydawania pieniędzy. Więcej o tym tutaj.

READ  Podsumowanie meczu fantasy Football z drugiego tygodnia przedsezonowego: Baltimore Ravens kontra Washington Commanders | Wiadomości, rankingi i prognozy dotyczące fantasy football

Wkrótce po tym, jak Jeter i Sherman przejęli władzę w 2017 roku, Marlinowie porzucili listę płac i porzucili największe talenty, takie jak Christian WillichA Marcel OzunaA JT Realmotoa następnie rządzi NL MVP Giancarlo Stanton. Klub próbuje odbudować się poprzez system farm i chociaż zakwalifikował się do posezonowego przedłużonego 31-29 w 2020 roku, przegrał co najmniej 95 meczów w ciągu trzech pełnych 162 sezonów w erze Jetera/Shermana.