15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

CBA mówi „Produktywność” dla MLB i MLBPA w przeddzień terminu

CBA mówi „Produktywność” dla MLB i MLBPA w przeddzień terminu

Major League Baseball i Stowarzyszenie Graczy MLB spotkały się siódmy dzień z rzędu w niedzielę w Jupiter na Florydzie i chociaż nie osiągnięto porozumienia w sprawie nowego układu zbiorowego, wydaje się, że obie strony poczyniły pewne postępy.

Urzędnicy obu stron spotkali się w niedzielę przy pięciu różnych okazjach w ciągu sześciu godzin, a jedno ze spotkań ligowych określiło to jako „produktywne”. Żadne inne szczegóły spotkań nie były dostępne.

Partie spotkają się ponownie w poniedziałek rano o 10 ET, aby kontynuować targowanie, pozostawiając im ostatni dzień na zawarcie umowy przed upływem terminu ligowego. MLB w poniedziałek ustalił termin otwarcia sezonu regularnego zgodnie z planem 31 marca.

Na początku tego miesiąca komisarz Rob Manfred powiedział, że w oparciu o dane dotyczące kontuzji i doświadczenia z krótkiego sezonu pandemicznego w 2020 r., wiosenny trening powinien trwać co najmniej cztery tygodnie, aby zawodnicy mogli odpowiednio przygotować się do sezonu.

Wśród głównych kwestii, które pozostają do rozwiązania, są pula premii przed arbitrażem, minimalne pensje i konkurencyjny podatek od kredytu.

W sobotę MLB przedłożył MLBPA propozycje dotyczące zarówno projektu loterii, jak i harmonogramu usług, z graczami na ustępstwa w obu kwestiach. Plan loterii draft MLB nagrodzi sześć najlepszych typów w całej loterii, jednocześnie zabraniając dużym zespołom rynku wybierania w pierwszej szóstce w kolejnych latach lub jakiejkolwiek drużynie, która wybierze tam w trzech kolejnych losowaniach.

Propozycja MLB dotycząca czasu pracy dałaby pełny rok pracy każdemu graczowi, który zajął pierwsze lub drugie miejsce w ligowym głosowaniu juniorów – pomysł wywodzący się z własnej propozycji MLBPA na ten sam temat.

W zamian za te dwa elementy MLB wymagało 14 rozszerzonych zespołów posezonowych, a także możliwości wprowadzania zmian w bazach terenowych z 45-dniowym wyprzedzeniem zamiast obecnego systemu, co wymagałoby albo zatwierdzenia przez federację, albo jednego pełnego roku powiadomienia. Te zmiany zasad będą rozpatrywane przez panel składający się z sześciu urzędników administracyjnych, dwóch przedstawicieli MLBPA i jednego sędziego.

READ  Travis Hunter znajduje się na szczycie listy 10 najlepszych dostępnych graczy, wyprzedzając dzień podpisania kontraktu 2022

Od soboty liga wciąż starała się poszerzyć kwalifikacje do Super 2 (z obecnych 22% do 35% graczy z dłuższym czasem obsługi od 2-3 lat) i wprowadzić pewne poprawki w systemie podziału przychodów. MLB od początku utrzymywał, że jakakolwiek zmiana w tych dwóch kwestiach nie jest początkiem dla właścicieli.

Zawodnicy od początku negocjacji upierali się, że jednym z głównych celów stowarzyszenia jest podniesienie wynagrodzeń młodszych piłkarzy na początku ich kariery. Pomiędzy propozycjami ligi dotyczącymi podwyżek minimalnych wynagrodzeń i premii przed arbitrażem, MLB zaoferowało graczom ponad 250 milionów dolarów dodatkowego wynagrodzenia przed arbitrażem w ciągu pięcioletniego porozumienia.