13 maja, 2024

Wizards 118-104 Pistons (27 stycznia 2024 r.) Podsumowanie meczu

DETROIT – Kyle Kuzma zdobył 30 punktów, a Jordan Poole dodał 17 punktów, gdy Washington Wizards pokonali w sobotę Detroit Pistons 118-104.

To zwycięstwo jest pierwszym zwycięstwem tymczasowego trenera Briana Keefe i nastąpiło niecałe dwa tygodnie po zwycięstwie Detroit 129-117 w Waszyngtonie. Wizards przegrali sześć meczów z rzędu, zaczynając od meczu z Pistons.

Daniel Gafford dodał 15 punktów i zebrał 13 zbiórek dla Waszyngtonu, w tym sześciu graczy w liczbie dwucyfrowej.

Bojan Bogdanovic zdobył dla Pistons 30 punktów, a Cade Cunningham po powrocie po kontuzji kolana dodał 20 punktów i 12 asyst. Jalen Duren zakończył mecz z 10 punktami i 18 zbiórkami.

Wizards prowadzili 102-98 na 5:20 przed końcem, ale Paul zdobył siedem punktów po zdobyciu trzech punktów. Detroit w kolejnych dwóch posiadaniach nie miał żadnych szans, a Kuzma na cztery minuty przed końcem podwyższył na 107-98.

Dzięki hat-trickowi Bogdanovica Detroit miało sześć punktów przewagi, ale Kuzma strzelił hat-tricka i na 2:42 przed końcem meczu objął prowadzenie 111-101.

Detroit prowadziło do przerwy 63-61 dzięki 3-punktowym trafieniom Cunninghama. W trzeciej kwarcie żadnej z drużyn nie udało się uzyskać wystarczającej liczby przystanków, aby objąć prowadzenie.

Waszyngton prowadził 87-85, po czym objął prowadzenie w czwartej kwarcie, a następnie Wizards przedłużyli je do 97-91. Przewaga wynosiła 99-96, kiedy Waszyngton wrócił do gry na 7:06.

Mecz rozpoczął się w południe, aby Little Caesars Arena mogła zostać przekształcona na wieczorny mecz pomiędzy Detroit Red Wings i Vegas Golden Knights.

Następny

Wizards: w poniedziałek na stadionie San Antonio Spurs.

Pistons: W niedzielne popołudnie będą gospodarzami Oklahoma City Thunder w meczu, który dobiegł końca, zanim Lions zmierzą się z 49ers w meczu o mistrzostwo NFC.