24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Wiarygodność” banku centralnego jest zagrożona, a Bullard mówi, że konieczne są „wstępne obciążenia” podwyżek stóp procentowych.

„Wiarygodność” banku centralnego jest zagrożona, a Bullard mówi, że konieczne są „wstępne obciążenia” podwyżek stóp procentowych.

Prezes Rezerwy Federalnej w St. Louis, James Bullard, przedstawił argumenty za szybkim działaniem w sprawie stóp procentowych, mówiąc, że bank centralny powinien zareagować w poniedziałek, aby przyspieszyć inflację.

„Myślę, że musimy wstępnie załadować schron bardziej niż wcześniej. Zaskakujące jest, że inflacja się cofa. To duża inflacja” – powiedział Bullard Steve Liesman z CNBC w wywiadzie na żywo. „Skrzynka z skrzekiem„Wywiad.

„Nasza wiarygodność jest tutaj i musimy reagować na dane” – dodał. „Myślę jednak, że można to zrobić w zorganizowany sposób, który nie zakłóca rynków”.

Te komentarze pojawiły się po tym, jak Bullard wszedł na rynki w zeszłym tygodniu, mówiąc, że uważa, że ​​bank centralny powinien podnieść swoją kluczową krótkoterminową stopę kredytową do pełnego punktu procentowego do lipca. Ta pozycja, w wywiadzie dla Bloomberg News, spowodowała niestabilność akcji i zwiększyła rynki terminowe o siedem punktów procentowych do końca 2022 roku.

Dzięki temu rynki skłaniają się teraz do 50 punktów bazowych lub 0,5 punktu procentowego na marcowym posiedzeniu.

„Myślę, że moja sytuacja jest dobra i postaram się przekonać moich kolegów, że jest dobra” – powiedział Bullard CNBC.

Przyszłość rynku akcji w poniedziałek rano była nieco niższa, powiedział, ponieważ niektóre zachęcające wiadomości o animozji między Rosją a Ukrainą wzrosły z poprzednich poziomów.

Chociaż wszyscy urzędnicy w Federalnym Komitecie Otwartego Rynku wyrazili chęć podwyżki stóp w marcu, Bullard mógł być znacznie gorszy. O wiele więcej urzędników uważa, że ​​na nadchodzącym posiedzeniu wystarczy ruch o ćwierć punktu.

„Historia mówi nam o polityce banku centralnego, że nagłe i agresywne działania mogą w rzeczywistości mieć szkodliwy wpływ na wzrost i stabilność cen, do których dążymy” – powiedział prezes Fed w San Francisco M.J.ary Daly powiedział w niedzielę w programie CBC „Face the Nation”. „Tak więc lubię widzieć, co się dzieje w marcu, bardzo uważać na to, co widzimy przed nami i podnosić kolejną stopę procentową, kiedy wydaje się, że jest to najlepsze miejsce do tego”.

READ  Kubański Gooding Jr. przyznaje się do winy dotykania siłą

Bullard podkreślił jednak, że inflacja rośnie od miesięcy i że bank centralny musi być silny w używaniu swoich narzędzi do kontrolowania inflacji.

Inflacja jest gorsza dla grup o niskich dochodach

Pokazał wskaźnik cen konsumpcyjnych za styczeń 7,5% wzrost w ciągu 12 miesięcyZamiast szacunków Wall Street, kontynuuje wzorzec, który rozpoczął się w drugiej połowie 2021 roku.

„Moja interpretacja nie ogranicza się do tego raportu, ale ostatnie cztery raporty wskazują, że inflacja rośnie i przyspiesza w amerykańskiej gospodarce” – powiedział Bullard.

Pomimo silnego wzrostu inflacji, realne dochody często spadają, ponieważ inflacja jest wyższa niż średnie zarobki godzinowe.

„Inflacja, którą obserwujemy, jest bardzo zła dla rodzin o niskich i średnich dochodach” – powiedział. „Ludzie są niezadowoleni, zaufanie konsumentów spada. To nie jest dobra sytuacja. Musimy zapewnić ludzi, że będziemy chronić cel inflacyjny i wrócimy do 2%”.

Rynki rzucą okiem na myślenie Fed jeszcze w tym tygodniu, gdy FOMC opublikuje protokół ze swojego styczniowego posiedzenia. Częścią interesu jest to, jak Fed zacznie zmniejszać aktywa o prawie 9 bilionów dolarów, które podwoiły się podczas epidemii, gdy Fed kupił biliony obligacji skarbowych i obligacji hipotecznych.

Pomimo rosnącej inflacji, bank centralny planuje kupić w przyszłym miesiącu 20 miliardów dolarów w dodatkowym skarbcu, z prawie 28 miliardami dolarów w MBS, przed zakończeniem programu w marcu.

Bullard powiedział, że chciałby, aby redukcja rezerw obligacji rozpoczęła się od „pewnego planu B w naszej kieszeni” w drugim kwartale, kiedy bank centralny mógłby faktycznie sprzedać całe aktywa, ale nie pozwolić, by przychody były bezczynne.