12 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Most USA-Kanada został ponownie otwarty po wyraźnych protestach policji

OTTAWA – W niedzielę wieczorem ruch biznesowy i pasażerski został wznowiony na moście łączącym Detroit z przygranicznym kanadyjskim miastem Windsor w Ontario. Walcz z ograniczeniami Govt-19.

Detroit International Bridge Co., która obsługuje Ambassador Bridge, poinformowała, że ​​wszystkie pasy były otwarte dla ruchu od godziny 11:00 czasu wschodniego. Kanadyjskie Służby Graniczne poinformowały, że wznowiły rutynowe przetwarzanie granic, ale odradzono im niepotrzebne podróże.

Wcześniej w niedzielę kanadyjska policja Protestujący zostali aresztowani, a pojazdy odholowane Wygodny dostęp do mostu. Protestujący zwyciężyli Większość mostów dwukierunkowych blokuje ruch Od 7 lutego Covid-19 próbuje przekonać rządy kanadyjskie do porzucenia nakazów szczepień i związanych z nimi ograniczeń społecznych.

Ponowne otwarcie Ambassador Bridge oznacza koniec protestu przeciwko restrykcjom Govt-19. Spowodował szkody gospodarcze Do Ameryki Północnej i jej sektora motoryzacyjnego. W Kanadzie trwają zmagania, zwłaszcza w Ottawie z kierowcami ciężarówek i ich kibicami Biwakowali już 17 dniPremier Justin Trudeau wezwał kluczowych przywódców politycznych do szybkiego zakończenia chaosu i zakłóceń życia w stolicy.

Po godzinie ósmej na wschód od niedzieli policja zaczęła przeciągać i przeciągać pojazdy, które codziennie prowadzą do Stanów Zjednoczonych i Kanady, głównej ulicy prowadzącej do mostu. Kilka godzin później protestujący zebrali się w innym miejscu w pobliżu skrzyżowania prowadzącego do mostu, gdzie dokonano dalszych aresztowań, podała policja.

Policja w rynsztunku bojowym szturmowała w niedzielę wiec, usuwając setki protestujących ciężarówkami.


Zdjęcie:

Carlos Osorio / Reuters

Policja w rynsztunku bojowym szturmowała w niedzielę wiec, usuwając setki protestujących ciężarówkami.

W piątek prezydent Biden i p. Urzędnicy Białego Domu powiedzieli w niedzielę, że ściśle konsultowali się z kanadyjskimi urzędnikami w sprawie połączenia wideo między Trudeau a nim. Niedzielny mecz rozpoczął się bez przeszkód po tym, jak Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA ostrzegł w zeszłym tygodniu, że kierowcy ciężarówek mogą próbować zakłócić Super Bowl.

Kanadyjski sędzia Wcześniej policja wydała pozwolenie Po petycji przedstawicieli miasta Windsor i przemysłu motoryzacyjnego protestujący muszą zostać usunięci siłą.

Burmistrz Windsoru Drew Tilkens powiedział w niedzielę: „Dzisiaj nasz krajowy kryzys gospodarczy nad mostem Ambassador dobiegł końca”.

W tym producenci samochodów z Ameryki Północnej

Ogólne silniki Współ.

Stellandis NV i

Ford Motor Współ.

, Od tygodnia ograniczają produkcję i czasami wysyłają pracowników do domu, ponieważ nie mogą dostarczyć części potrzebnych do montażu. Niektórzy kanadyjscy dostawcy części samochodowych również zaczęli ograniczać produkcję, ponieważ nie są w stanie wysyłać zamówień do Stanów Zjednoczonych.

Przedstawiciele branży motoryzacyjnej w sobotę pochwalili wysiłki policji w ich początkowych staraniach o usunięcie dostępu do Ambassador Bridge.

Organizatorzy protestów w Ottawie wielokrotnie powtarzali, że nie opuszczą stolicy, dopóki rządy w Kanadzie nie zrezygnują z nakazów szczepień i ograniczeń społecznych. Ponad 400 ciężkich ciężarówek i innych pojazdów zamieniło śródmieście stolicy w parking, blokując ruch w centrum i zakłócając życie mieszkańców. Niektórzy protestujący w Windsorze powiedzieli, że ich oblężenie zostało zainspirowane wydarzeniami w Ottawie.

Kanadyjski minister gotowości na wypadek sytuacji kryzysowych Bill Blair powiedział w niedzielę CTV News, że „policja musi wykonać swoją pracę dla kraju… i przywrócić porządek”. Powiedział, że urzędnicy federalni omówili uprawnienia rzadko używane w kanadyjskim federalnym prawie nadzwyczajnym w celu zakończenia protestów. Prawo zezwala rządowi krajowemu na nałożenie tymczasowych środków, takich jak utrzymanie wojska, jeśli uważa, że ​​władze lokalne nie mogą zapewnić bezpieczeństwa.

Protestujący przeciwko przepisom zdrowotnym związanym z epidemią Govt-19 i rząd Trudeau przygotowali w niedzielę śniadanie przed kanadyjskim parlamentem.


Zdjęcie:

Ed Jones / Agencje France-Press / Getty Images

Od 8 lutego oddzielne oblężenie w południowej Albercie uniemożliwiło ruch między kanadyjską wioską Coutts, Alberta i północną Montaną. Policja poinformowała, że ​​wystawiała mandaty drogowe i aresztowała w sobotę mężczyznę w okolicy za zaburzenia jazdy. Królewska kanadyjska policja konna kpr. Troy Savinkoff powiedział w niedzielę, że w okolicy jeździ około 400 pojazdów, w tym pojazdy użytkowe, sprzęt rolniczy, kempingi i samochody osobowe.

W innym kanadyjskim miasteczku granicznym, Fort Erie, Ontario, kanadyjska policja zablokowała w niedzielę ruch do mostu pokoju po tym, jak protestujący próbowali zablokować most. Burmistrz Fort Erie, Wayne Redegob, powiedział, że policja nie wpuści pojazdów na most, chyba że są niezbędnymi pracownikami lub uzasadnionym biznesowym powodem podróży. Powiedział, że urzędnicy miejscy są świadomi możliwości oblężenia za pośrednictwem postów w mediach społecznościowych, a protestujący domagają się zniesienia ograniczeń Govt-19.

Ambassador Bridge, jedno z najbardziej ruchliwych przepraw w Ameryce Północnej, odpowiada za około 30% rocznej dwustronnej wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Kanadą, a najnowsze dane z USA sięgają ponad 600 miliardów dolarów. Według kanadyjskich danych, w zeszłym roku przez most przeniesiono ponad 28 miliardów dolarów na handel pojazdami silnikowymi i częściami samochodowymi między USA a Kanadą.

Napisz do Paul Vieira pod adresem [email protected] i Kim McRae pod adresem [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  Przeszukanie miejsca przechowywania przez Trumpa ujawniło tajne dokumenty