16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W przyszłym tygodniu Wall Street będzie nerwowa. Inwestorzy akcji w USA będą obserwować spieniony rynek obligacji skarbowych w miarę zbliżania się Fed

W przyszłym tygodniu Wall Street będzie nerwowa. Inwestorzy akcji w USA będą obserwować spieniony rynek obligacji skarbowych w miarę zbliżania się Fed

Trader pracuje na parkiecie na nowojorskiej giełdzie (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 27 października 2023 r. REUTERS/Brendan McDiarmid Uzyskanie praw licencyjnych

NOWY JORK (Reuters) – Rynki finansowe przygotowują się na tydzień, który może być doniosły, ponieważ posiedzenie Rezerwy Federalnej, dane o zatrudnieniu w USA i zyski technologicznej spółki Apple Inc prawdopodobnie określą kurs akcji i obligacji. Reszta roku.

Październik zasłużył na swoją reputację charakteryzującą się zmiennością, ponieważ rosnące rentowności obligacji skarbowych i niepewność geopolityczna negatywnie wpływały na akcje. Indeks S&P 500 spadł w ciągu miesiąca o 3,5%, zwiększając straty, które pozostawiły go o ponad 10% poniżej najwyższego poziomu z końca lipca.

To, czy sytuacja będzie trudna przez resztę 2023 r., może w dużej mierze zależeć od rynku obligacji. Dłuższa postawa Fed w sprawie stóp procentowych i rosnące obawy finansowe w USA spowodowały, że rentowność referencyjnych 10-letnich obligacji skarbowych – która zmienia się odwrotnie wraz z cenami – do 5% na początku tego miesiąca, co stanowi najwyższy poziom od roku. rentowności są postrzegane jako przeszkoda dla akcji, po części dlatego, że konkurują z akcjami o nabywców.

Inwestorzy obawiają się, że rentowności mogą jeszcze wzrosnąć, jeśli Fed wzmocni swój jastrzębi komunikat na posiedzeniu banku centralnego dotyczącym polityki pieniężnej 1 listopada. Dobre dane o zatrudnieniu w USA w najbliższy piątek mogą również być katalizatorem wyższych rentowności, jeśli wzmocnią argumenty za utrzymaniem stóp procentowych na wysokim poziomie w celu ochłodzenia gospodarki i zapobieżenia odbiciu inflacji.

„Akcje zaczną odrabiać straty, gdy rynek uzna, że ​​rentowność obligacji osiągnęła szczyt” – powiedział Sam Stovall, główny strateg inwestycyjny w CFRA Research.

Ogólnie rzecz biorąc, rynki kontraktów terminowych wyceniają z niemal pewnością, że Fed nie podniesie stóp procentowych w listopadzie, a według narzędzia FedWatch CME istnieje około 80% szans, że bank centralny utrzyma stopy procentowe na niezmienionym poziomie w grudniu. Decydenci spodziewali się jednak, że utrzymają główną stopę procentową na obecnym poziomie przez większą część 2024 r., czyli dłużej niż wcześniej oczekiwały rynki.

READ  Air India wynajmuje sześć samolotów, ponieważ kiepskie wnętrza opóźniają loty do Ameryki Północnej | Najnowsze wiadomości z Indii

Alex McGrath, dyrektor ds. inwestycji w NorthEnd Private Wealth, powiedział, że inwestorzy grają w „grę na czekanie, o ile każdy punkt danych ekonomicznych musi wzrosnąć, aby pojawiła się kolejna podwyżka stóp procentowych”.

Przy wzroście PKB Stanów Zjednoczonych w trzecim kwartale na poziomie 4,9% oznaki, że na rynku pracy jest nadal zbyt gorąco lub że Fed widzi potrzebę dalszego zaostrzenia kontroli inflacji, mogą prowadzić do większej zmienności.

„Wydaje się, że znaleźliśmy się na rozdrożu, czy silny wzrost, jaki zaobserwowaliśmy w miesiącach letnich, utrzyma się w czwartym kwartale”, powiedział Charlie Ripley, główny strateg inwestycyjny w Bank of England, który podtrzymuje obawy dotyczące inflacji i restrykcyjnej polityki pieniężnej gotując się. Zarządzanie inwestycjami Allianz.

Oprócz obaw na rynku obligacji, oczekuje się, że Departament Skarbu ogłosi wielkość nadchodzących aukcji jeszcze w tym tygodniu. Obawy o rosnący deficyt federalny i nadpodaż pomogły w podniesieniu rentowności.

Inwestorzy czekają również na czwartkowe wyniki Apple, w sezonie wyników, w którym rozczarowani są niektórzy giganci wzrostu i technologii, w tym Tesla i Google. Indeks technologiczny Nasdaq 100 spadł o 11% w stosunku do swojego najwyższego poziomu, chociaż w porównaniu z rokiem nadal wzrósł o około 30%.

Niektórzy inwestorzy uważają, że najgorszy okres wyprzedaży może już za nami.

Stovall z CFRA Research stwierdził, że ożywienie na giełdzie będzie przebiegać zgodnie z trendami sezonowymi. Od 1945 r. indeks S&P 500 rósł w listopadzie średnio o 1,5%, co czyni go trzecim miesiącem w roku z najlepszymi wynikami, powiedział.

Mówiąc szerzej, niektórzy uważają, że tegoroczna tendencja notowań na giełdzie wskazuje na odbicie w czwartym kwartale.

Według Ned Davis Research, w 14 przypadkach, w których indeks S&P 500 wzrósł o co najmniej 10% w lipcu, a następnie spadł w sierpniu, tak jak miało to miejsce w tym roku, indeks rósł każdorazowo w ciągu ostatnich czterech miesięcy roku. Średni zysk w tych przypadkach wynosił 10%.

READ  Blackstone ogranicza wypłaty do funduszu nieruchomości o wartości 125 miliardów dolarów, ponieważ inwestorzy spieszą się do wyjścia

Randy Frederick, dyrektor zarządzający ds. handlu i instrumentów pochodnych w Schwab Center for Financial Research, powiedział, że według wskaźników technicznych akcje wydają się znajdować na obszarze „wyprzedania” i mogą wzrosnąć, jeśli napływają zgodne z oczekiwaniami dane ekonomiczne.

„Giełda gotowa na wzrost pod koniec IV kwartału.”

Raport Davida Randalla. Redakcja: Ira Iosibashvili i Richard Chang

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę