25 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ustawa o pomocy dla Ukrainy i Izraela jest o krok przed nami, ponieważ podzielona GOP domaga się zmian

Ustawa o pomocy dla Ukrainy i Izraela jest o krok przed nami, ponieważ podzielona GOP domaga się zmian

W czwartek w Senacie przedłożono ważny projekt ustawy o pomocy nadzwyczajnej dla Ukrainy i Izraela, w którym kilkunastu Republikanów dołączyło do Demokratów, ale blokady drogowe nadal utrzymywały się, ponieważ senatorzy Partii Republikańskiej poczynili powolne postępy w realizacji tego rozwiązania i toczyli wewnętrznie walkę o jego zaprzestanie. .

Senat głosował 67 do 32 za przyjęciem projektu ustawy, która zapewni Ukrainie 60,1 miliarda dolarów, Izraelowi 14,1 miliarda dolarów i pomoc humanitarną dla ludności cywilnej w konfliktach globalnych o wartości 10 miliardów dolarów. Senator Chuck Schumer, Demokrata z Nowego Jorku i przywódca większości, wysunął w głosowaniu większe poparcie, ponieważ wielu Republikanów w dalszym ciągu wstrzymywało się od poparcia, żądając zmian w tym rozwiązaniu.

Republikanie nalegają, aby mieć możliwość włączenia kontroli granicznych do pakietu – pomimo środowego głosowania za zablokowaniem wersji ustawodawstwa, które obejmowałoby ponadpartyjny pakiet kontroli granicznych. Po tym, jak w czwartek rano zgromadzili się za zamkniętymi drzwiami Kapitolu i walczyli o to, jakich zmian szukać, nadal nie jest jasne, czy – i kiedy – rozstrzygną spory i przystąpią do ostatecznego głosowania.

Niektórzy przewidują, że proces ten może zająć kilka dni.

„Mamy nadzieję osiągnąć porozumienie z naszymi republikańskimi kolegami w sprawie poprawek” – powiedział. – powiedział Schumer. „Będziemy kontynuować prace nad tą ustawą, dopóki nie zostanie ona ukończona”.

Błahe działania w sprawie ustawy o pomocy zagranicznej są najnowszym przejawem konfliktu, który nęka GOP i wysiłki mające na celu zablokowanie ustaw o wydatkach na obronę narodową. Republikanie to lider partii i jej kandydat na prezydenta, były prezydent Donald J. Pokłócili się o to, jak radzić sobie z kryzysami międzynarodowymi bez rozgniewania Trumpa.

Podczas środowego otwarcia Senatu Republikanów pt. Schumer zasygnalizował, że prawdopodobnie poprze dalsze prace nad czystą ustawą o pomocy zagranicznej bez przepisów granicznych, o ile będzie miał możliwość zaproponowania zmian w zasadniczo uzgodnionych warunkach. Przywódcy obu stron byli pewni, że uzyskają wystarczające wsparcie, aby szybko posunąć się do przodu.

READ  Robinhood Hack naraził miliony adresów e-mail klientów

Jednak wieczorem ich pewność siebie ustąpiła miejsca zamieszaniu, gdy Republikanie przyjęli znajomą pozycję, rozdarci między rywalizującymi frakcjami i nie mogący zdecydować, co dalej. Środowe popołudnie i wieczór spędzili na kłóceniu się, przy których poprawkach nalegać, a niektórzy prywatnie argumentowali, że projekt ustawy nie powinien być kontynuowany.

Do czwartkowego poranka senatorowie Partii Republikańskiej nadal nie ustalili sposobu wyjścia i nie jest jasne, czy w najbliższym czasie uda im się rozwiązać spory. Jednak podczas czwartkowego głosowania proceduralnego 17 republikańskich senatorów przyłączyło się do Demokratów, którzy głosowali za utrzymaniem ustawy mimo to, usuwając natychmiastowy impas i pozwalając zwolennikom ustawy odetchnąć chwilowo z ulgą.

Senatorowie republikańscy są podzieleni: niektórzy stanowczo popierają wysłanie nowej pomocy wojskowej na Ukrainę w celu zwalczania rosyjskiej agresji, podczas gdy prawicowcy zdecydowanie się temu sprzeciwiają. Niektórzy senatorowie Partii Republikańskiej popierający pomoc skrytykowali pana. Biorąc pod uwagę sprzeciw Trumpa, Demokraci obawiają się, że zrobienie tego bez żądania ceny naraziłoby ich na kompromis polityczny w roku wyborczym.

„Putin uważa, że ​​zaniechanie tej kwestii nastąpi w tym tygodniu i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby temu zapobiec” – powiedział jeden z nich, senator Thom Tillis z Karoliny Północnej.

Jednak inni Republikanie, którzy opowiadali się za pomocą dla Ukrainy, w dalszym ciągu wstrzymywali się ze swoim poparciem. Należą do nich senatorowie Lindsey Graham z Karoliny Południowej i James Lankford z Oklahomy. Pan. Lankford spędził ostatnie cztery miesiące na negocjowaniu ponadpartyjnego porozumienia mającego na celu powiązanie finansowania Ukrainy ze środkami bezpieczeństwa granic. Jest to kompromis, którego szukali Republikanie, a który Republikanie odrzucili w środę.

Wśród poprawek granicznych wniesionych przez Republikanów, m.in. Obejmuje rozwiązanie naśladujące porozumienie graniczne z Lankford oraz bardziej rygorystyczną ustawę o egzekwowaniu prawa imigracyjnego, przyjętą przez Republikanów w Izbie Reprezentantów zeszłej wiosny.

Mówiono o wycofaniu lub zastąpieniu ugody z Floresem, która ustala limity czasu przetrzymywania dzieci w ośrodkach detencyjnych, ale żadna decyzja nie została podjęta, twierdzą doradcy Senatu, którzy opisali dyskusję pod warunkiem zachowania anonimowości. Czy chcesz kontynuować projekt?

Senator Dan Sullivan z Alaski, który w czwartek głosował za przyjęciem tego rozwiązania, również powiedział, że chce głosować za ograniczeniem części ustawy dotyczącej pomocy humanitarnej, aby pomóc obywatelom Ukrainy i Palestyny ​​dotkniętym tamtejszymi wojnami.

Inni Republikanie oświadczyli, że sprzeciwią się jakimkolwiek zmianom w tym rozwiązaniu.

„To byłoby ozdobą okna” – powiedział o omawianych zmianach senator Mike Brown, republikanin ze stanu Indiana.

Demokraci również mają listę życzeń zmian. Prawie 20 senatorów Demokratów, w większości z lewego skrzydła partii, podpisało się pod propozycją nakładającą na odbiorców pomocy w zakresie bezpieczeństwa obowiązek używania broni zgodnie z prawem USA, międzynarodowym prawem humanitarnym i prawem konfliktów zbrojnych. Blokuje wysiłki mające na celu wysłanie pomocy humanitarnej do ludności cywilnej. Chociaż w posunięciu tym nie wspomniano konkretnie o Izraelu, jego inspiracją były obawy senatorów dotyczące bombardowań Strefy Gazy przez ten kraj z naruszeniem prawa międzynarodowego.

Senator Bernie Sanders, niezależny poseł ze stanu Vermont, głosował przeciwko uchwaleniu ustawy, oskarżając ją o wysłanie bezwarunkowej pomocy wojskowej dla Izraela w obliczu masowych ofiar śmiertelnych wśród cywilów w Gazie.

Republikańscy przeciwnicy obiecali, że proces ten będzie tak długi i bolesny, jak to tylko możliwe.

Senator Rand Paul, republikanin z Kentucky, powiedział: „Nalegam w każdej minucie każdego dnia. „Chcę tu zostać przez tydzień, ponieważ chcę porozmawiać o tym, jaką katastrofą jest ta ustawa i jak niewłaściwe jest wysyłanie naszych pieniędzy do innych krajów, zanim naprawimy własne problemy”.

READ  Darden Restaurants (DRI) szacunkowe przychody w trzecim kwartale 2022 r. pominięte

Karol Hulse Dodany raport.