24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

USA latają dronami nad Gazą w poszukiwaniu zakładników

USA latają dronami nad Gazą w poszukiwaniu zakładników

WASZYNGTON, 2 listopada (Reuters) – Stany Zjednoczone wysłały drony obserwacyjne nad Gazą w poszukiwaniu zakładników Hamasu, kiedy palestyńska grupa bojowników zaatakowała Izrael 7 października, poinformowało w czwartek dwóch amerykańskich urzędników.

Dwóch urzędników amerykańskich, wypowiadających się pod warunkiem zachowania anonimowości, powiedziało, że Stany Zjednoczone latają nad Gazą dronami zbierającymi dane wywiadowcze, aby pomóc w braniu zakładników. Urzędnik powiedział, że wykonują loty dronami od ponad tygodnia.

Urzędnicy amerykańscy powiedzieli, że 10 nieznanych Amerykanów może znajdować się wśród ponad 200 zakładników przetrzymywanych w Gazie, prawdopodobnie przetrzymywanych w rozległej sieci tuneli Hamasu.

Siły izraelskie otoczyły w czwartek miasto Gaza – główne miasto Strefy Gazy – w ramach ataku na Hamas, który opierał się atakom z podziemnych tuneli i przeprowadzał ataki.

Północne miasto Gaza stało się celem ofensywy Izraela, który przyrzekł zniszczyć strukturę dowodzenia grupy islamskiej i nakazał ludności cywilnej uciekać na południe.

Według izraelskich urzędników bojownicy Hamasu zabili 1400 osób w najbardziej śmiercionośnym dniu w 75-letniej historii Izraela.

Według urzędników odpowiedzialnych za służbę zdrowia w Gazie w odwetowych bombardowaniach Izraela i atakach naziemnych na palestyńską enklawę liczącą 2,3 miliona zginęło co najmniej 9061 osób.

Reportaż Billa Stewarta i Idrisa Ali; Montaż: Michael Perry

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Zdobądź prawa licencyjneOtwiera nową kartę
READ  Bennett mówi, że Izrael będzie próbował mediować na Ukrainie