11 maja, 2024

Steph Curry i Chris Paul Warriors wygrywają z Thunder

Drugi mecz z rzędu Golden State Warriors zmierzyli się z drużyną, która była w świetnej formie, a na 0,2 sekundy przed końcem mistrz gry wyszedł ze zwycięskim strzałem.

Jakie są na to szanse?

Tym razem przeciwnik, Oklahoma City Thunder, nie mógł spudłować i zobaczył, jak kradnie zwycięstwo 141-139. To był dziewiąty raz w historii franczyzy – i trzeci raz w ciągu ostatnich 30 lat – że Golden State wygrało mecz, w którym ich przeciwnik trafiał z gry na co najmniej 60%.

Nie przyzwyczajajcie się do tego, chłopcy, ale jeszcze raz: zwycięstwo to zwycięstwo, to zwycięstwo.

Czas jednak na ranking zawodników. Jak zawsze, każdy gracz zostanie oceniony w oparciu o moje oczekiwania, a ocena „B” będzie oznaczała średnie wyniki tego gracza.

Uwaga: Procent prawdziwych strzałów (TS) to wskaźnik efektywności punktacji, który liczy trójki i rzuty wolne. W ubiegłym roku średnia ligowa TS wyniosła 58,1%.

Draymonda Greena

29 minut, 15 punktów, 5 zbiórek, 3 asysty, 1 blok, 3 straty, 5 fauli, 5 z 11 strzałów, 2 z 4 trójek, 3 z 3 rzutów wolnych, 60,9% TS, -1

W tym młodym sezonie Green został ożywiony w ataku. Pomimo opuszczenia obozu przygotowawczego i pierwszych dwóch meczów sezonu Dre prezentuje jeden z najlepszych ataków, jakie oferował w ostatnich latach: normalnie gra, ale w czterech meczach zdobywa średnio 9,5 punktu (choć nie rozegrał jeszcze pełnego minut), dwa celne strzały 10 z 20, trójki 4 z 10 i rzuty wolne 6 z 8.

Jak każdy wojownik, Green spędził sporo czasu po drugiej stronie kortu, ale przede wszystkim chciałem rozegrać kilka szalonych zagrań przed OKC.

Ocena: B+

Kevona Looneya

11 minut, 4 punkty, 3 zbiórki, 4 asysty, 1 przechwyt, 1 blok, 2 straty, 4 faule, strzały 1 na 2, rzuty wolne 2 na 2, 69,4% TS, -1

Looney zagrał tylko 11 minut. Miał problemy zarówno z atletyzmem Jalena Williamsa, jak i rozmiarem/rozpiętością skrzydeł/atletyzmem Zedda Holmgrena i od początku było jasne, że zarówno mniejsze składy, jak i Dario Saric są lepszymi opcjami.

Stopień: C

Andrzeja Wigginsa

27 minut, 17 punktów, 5 zbiórek, 1 asysta, 1 faul, 6 z 11 strzałów, 0 z 1 trójek, 5 z 8 rzutów wolnych, 58,5% TS, -14

Zdecydowanie najlepszy mecz Wigginsa w sezonie. Nadał ton Warriors agresją na początku spotkania i kilkoma mocnymi zagraniami w ofensywie, w tym czterema z pięciu zbiórek, gdy drużyna próbowała odrobić stratę w czwartej kwarcie. Był to jego najwyższy wynik w tym sezonie.

Nie wszystko wyglądało ładnie i dlatego po raz kolejny odpadł z finałowego składu, a na pewno nie był to jego najlepszy dzień w defensywie; Powtarzam: to nie jest dla nikogo!

READ  Izba GOP realizuje dwuetapowy plan uniknięcia zawieszenia działalności rządu

Podsumowując, bardzo inspirujący występ Wigs, która wyglądała jak ona sama.

Ocena: B+
Bonus po meczu: Najgorszy plus-minus w drużynie.

Krok curry

31 minut, 30 punktów, 8 zbiórek, 7 asyst, 2 przechwyty, 3 straty, 1 faul, 9 z 15 strzałów, 5 z 10 trójek, 7 z 7 rzutów wolnych, 83,0% TS, +5

Dobra passa Curry’ego na początku sezonu trwa. Choć technicznie rzecz biorąc, w tym meczu dołożył swoje wiodące w lidze punkty (185). obniżony „Tylko” 30,8 punktów na mecz.

W tym roku trafia on ze skutecznością 72,2% za dwa punkty i 46,5% za trójki. Pamiętasz, jak jego trener powiedział, że nigdy nie miał lepszej strzelaniny poza sezonem niż tego lata? Tak, o to…

Curry odegrał rolę ratownika. Ilekroć Thunder próbowali uciekać, Curry wchodził i mocno uderzał. lub nierealne podanie.

On ma Największy Mając kilka dobrych akcji w defensywie, ułożył się na boisku, a on stanowił zagrożenie przy szkle, budując grę na wysokim poziomie 7’1 Holmgren.

Oczywiście to on oddał najważniejszy strzał wieczoru, jakimś cudem doszedł do obręczy i po kilku minutach powtórki, co ostatecznie uznano za zwycięski strzał.

Znasz zasadę: dostajesz tylko jedną ocenę, gdy trafisz na zwycięzcę gry.

Ocena: A+
Bonus po meczu: Prowadził zespół pod względem punktów i zbiórek.

Claya Thompsona

33 minuty, 18 punktów, 3 zbiórki, 1 asysta, 1 strata, 4 faule, 6 z 10 strzałów, 4 z 6 trójek, 2 z 2 rzutów wolnych, 82,7% TS, 0 plus/minus

Po premierze usłyszałem wiele narzekań fanów, którzy obawiali się, że Clay szybko strzela z spustu i oddaje nierozsądne strzały.

Curry i Chris Paul szybko stanęli w obronie Thompsona po tej porażce – wciąż jedynej porażce w sezonie – i stwierdzili, że podobają im się strzały Klaya. Przyznaję: myślałem, że to dobre strzały, które nie weszły.

Od tego czasu? W grze dwójkowej zdobył 14 z 25 punktów, a w trójkach 12 z 24. To będzie działać.

Od dłuższego czasu gra także na dużych scenach. Jego zwycięzca środowego meczu był oczywisty, ale Clay miał także świetną obronę w końcówkach meczu (pomógł wymusić stratę w ostatniej minucie), podejmował dobre decyzje i miał lód na nerwach (wywiązał się z remisu i go- wolne prowadzenie na 38,1 sekundy przed końcem, wykonał rzut).

Prowadzi drużynę w ciągu kilku minut na mecz! Jak dotąd fantastyczny sezon.

Stopień: A-

Dario Saric

20 minut, 20 punktów, 6 zbiórek, 3 asysty, 1 przechwyt, 1 strata, 2 faule, 6 z 9 strzałów, 4 z 7 trójek, 4 z 4 rzutów wolnych, 92,9% TS, +3

Z całym szacunkiem dla legendy Warriors i mistrza NBA Nemanji Bjelicy, czas wycofać gadkę „Šarić to tegoroczna Bjelica”.

READ  Departament Sprawiedliwości powiedział, że Trump był celem śledztwa w sprawie dokumentów niejawnych

Jeśli Bjelica wyróżnia się w każdej dziedzinie koszykówki, Šarić jest taki sam jak Bjelica.

Super Dario w pierwszej kwarcie zdobył trzy trójki i zdobył 11 punktów, najwięcej w drużynie, pokazując, że Warriors mogą zdobyć bardzo potrzebne punkty.

Pokazywał także, że strzela w końcówkach meczu, ale to jego zbiórki, podania i agresja naprawdę wpłynęły na mecz. Jego relacje z Paulem są w pełni widoczne, a dwaj przebiegli, ostrożni i niezwykle utalentowani gracze wnoszą dużo spokoju do drużyny rezerwowej.

Potrzebował kilku meczów, aby oddać swój strzał, ale w dwóch ostatnich meczach Saric zdobył 35 punktów w 40 minut.

Po wspaniałym artykule Leah musiałem pomóc.

Ocena: A+

Jonathana Gumingę

22 minuty, 19 punktów, 2 zbiórki, 1 asysta, 3 straty, 2 faule, 9 z 15 strzałów, 0 z 2 trójek, 1 z 2 rzutów wolnych, 59,8% TS, +3

To historia dwóch gumingów, dobrego i złego.

Pozytywną stroną jest to, że Kuminga dał nam świetny wgląd w swój potencjał jako strzelca, który zmienia jednostki w izolacji. Widzieliśmy jego świetne ofensywne mecze, ale – moim zdaniem – najlepiej wpasował się w rolę podstawowego strzelca, jaki widzieliśmy. Nie wymuszał akcji, nie oddawał złych strzałów, ale pokazał, że potrafi przejąć piłkę na 10 sekund przed końcem akcji, zabrać się do pracy, ugotować obrońcę i dobrze widzieć. W poprzednich latach w drużynie Warriors pełnili tę rolę Wiggins i Jordan Poole, a Kuminga jest bardzo podekscytowany możliwością obsadzenia tej roli. Posiadanie zawodnika na ławce rezerwowych oznacza, że ​​możesz oddać piłkę, wybić się i liczyć na dobry strzał.

Minusem jest to, że Kuminga nie zrobił nic innego. W tym sezonie był wszędzie (w dobrym tego słowa znaczeniu, a nie w sensie wymykania się spod kontroli), ale w tym meczu nie wyróżniał się zbyt wiele, jeśli chodzi o obronę i zbiórki.

Ale na pewno mnie to podekscytowało!

Ocena: B+

Chrisa Paula

28 minut, 1 punkt, 2 zbiórki, 13 asyst, 2 przechwyty, 1 faul, strzały 0 na 6, trójki 0 na 2, rzuty wolne 1 na 2, 7,3% TS, +6

Gotowy na szalone statystyki? Nadchodzą!

Punktacje i strzały były fatalne, ale to była jedyna skaza na jego życiorysie z pierwszego tygodnia jako wojownika. A sposób, w jaki gra, i zdobywanie punktów nie zmienia złego sezonu w dobry; Może to zamienić dobry sezon w kampanię All-Star.

Mam wrażenie, że w tym sezonie brakuje mi słów, aby opisać, jak ważny jest on dla tego zespołu. Jeśli nie zwolni i nie przejmie kontroli nad drugą jednostką w obu obszarach, nie sądzę, że będą blisko wygrania tego meczu.

READ  W izraelskim ataku na szpital na Zachodnim Brzegu zginęło 3 palestyńskich bojowników

Stopień: A-
Bonus po meczu: Poprowadził zespół do pomocy.

Gary’ego Paytona II

22 minuty, 9 punktów, 3 zbiórki, 1 asysta, 2 przechwyty, 1 strata, 2 faule, 4 z 6 strzałów, 1 z 3 trójek, 75,0% TS, +9

Jedną z rzeczy, na którą najbardziej czekałem w tym sezonie, było zdrowie Paytona. W Portland nigdy nie wyszło dobrze i wrócił do Tubbs z widoczną chorobą. Nawet po miesiącu przerwy było jasne, że nie jest tak sprawny i wysportowany, jak byliśmy przyzwyczajeni.

Nie mogę się doczekać, aż wróci do formy z sezonu 2021–2022. Zamiast tego dostajemy coś lepszego.

GPII występował w tym roku w wielu składach w późnej fazie gry ze względu na swoje umiejętności w defensywie, wszechstronność w defensywie, aktywność przy szybie (znowu suma nie odzwierciedla dokładnie jego uderzenia) i jego cięcie.

Tym razem wyprodukowano duży kosz.

Wydawało się, że Payton musi grać oszczędnie, mimo że miał dobre minuty. Teraz wygląda na to, że powinien pełnić większą rolę rotacyjną: i wygląda na to, że ją pełni.

Stopień: A
Bonus po meczu: Prowadził zespół na plus/minus.

Mojżesz Moody

18 minut, 8 punktów, 1 zbiórka, 2 asysty, 1 przechwyt, 1 strata, 3 faule, 3 z 7 strzałów, 2 z 5 trójek, 57,1% TS, +4

Dwie pozycje. Po pierwsze, po rozegraniu w środę najgorszego meczu w sezonie, w tym Moody spisał się całkiem przeciętnie. Po drugie, częścią ewolucji jego gry jest to, że nadal robi dobre rzeczy, choć nie jest świetny.

Otrzyma ode mnie dobre oceny. Jednak w poprzednich latach brak dobrej jakości oznaczał, że poważnie zmniejszył szanse zespołu na sukces. W tym roku oznacza to, że nie miał dużego pozytywnego wpływu na ich szanse.

Stopień: C

Sąd

Bardzo podoba mi się to, że drużyny NBA korzystają ze specjalnych kortów podczas meczów w sezonie zasadniczym. Jeśli zamierzają przeprowadzić ten eksperyment dotyczący rywalizacji, muszą dać z siebie wszystko i zrobić rzeczy, które jasno pokażą, że dany mecz jest grą polegającą na rywalizacji w trakcie sezonu. Spraw, aby doświadczenie było inne, zwróć uwagę itp.