12 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Unikaj wysyłki, gdy liczba przypadków omigracji wzrasta, mówi amerykańskie CDC

30 grudnia (Reuters) – Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) twierdzą, że ludzie powinni unikać wchodzenia na pokład statków niezależnie od statusu szczepionki, ponieważ szybkie rozprzestrzenianie się i codzienny wzrost przypadków przypadków Govt-19 w kraju. Wariant Omigoński.

Posunięcie to jest kolejnym ciosem dla branży turystycznej, która w czerwcu zaczęła wracać do morza po miesięcznej przerwie od epidemii.

CDC w czwartek podniosło poziom powiadamiania o zdrowiu podróży Govt-19 dla statków wycieczkowych do najwyższego poziomu alarmowego, powołując się na doniesienia o erupcjach COVID-19 podczas rejsów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Agencja zdrowia bada i nadal bada przypadki COVID-19 na ponad 90 statkach. Jeśli 0,10% lub więcej podróży gości jest pozytywnych dla Covit-19, zaczyna się analizować.

Akcje Carnival Corporation (CCL.N), Norwegian Cruise Line Holdings Limited (NCLH.N) I Royal Caribbean Group (RCL.N) Spadek trendu o 1% uległ odwróceniu po poradach CDC dotyczących podróży.

Statki zawinęły do ​​portu w Miami 26 marca 2020 r., gdy branża turystyczna została dotknięta epidemią wirusa Corona (COVID-19) w Miami na Florydzie w USA. REUTERS / Carlos Barria

Międzynarodowe Stowarzyszenie Cruise Lines powiedział: „Decyzja CDC o zwiększeniu liczby podróży jest szczególnie kłopotliwa, biorąc pod uwagę liczbę przypadków znalezionych na statkach wycieczkowych, które nadal stanowią bardzo niewielką mniejszość całej populacji na pokładzie”.

Tymczasem Norwegian Cruise powiedział, że uważa, że ​​goście na jego statkach są lepiej chronieni przed kurczeniem się COVID-19 niż jakakolwiek inna organizacja publiczna.

Firma i Carnival poinformowały, że decyzja CDC nie wpłynęła na planowane plany podróży.

CDC powiedziało, że pasażerowie już na pokładzie statków wycieczkowych powinni zostać przetestowani od trzech do pięciu dni po podróży i przez 14 dni samodzielnie monitorować objawy COVID-19.

READ  Wydawało się, że Biden nie wywiązuje się z obsługi przez McCarthy'ego pułapu zadłużenia USA

Wariant Omicron nadal wpływał również na podróże lotnicze. 14:37 Według stanu na ET 10300 lotów było opóźnionych, a całkowita liczba lotów odwołanych w Stanach Zjednoczonych lub poza nimi wyniosła 1180, zgodnie z danymi ze strony internetowej FlightAware.com dotyczącej nadzoru lotów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Praveena Paramasivama i Ananyi Mariam Rajesh w Bangalore; Edytowanie przez Adityę Soni i Shinjini Ganguly

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.