24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Po 4 morderstwach „Najlepszy Oficer Roku” nadal działa

Po 4 morderstwach „Najlepszy Oficer Roku” nadal działa

Trooper Spline, który był na służbie do końca toczącego się śledztwa, nie wycofywał telefonów ani nie odpowiadał na list z prośbą o komentarz. Inne oddziały biorące udział w strzelaninie lub prowadzące śledztwo odmówiły komentarza lub nie odpowiedziały na raporty. David Kennedy, prezes State Troops Association, odpowiedział na pisemne pytania w imieniu Trooper Spleen, mówiąc, że działał „odważnie i musiał podejmować w ułamku sekundy decyzje, których nikt się nie spodziewał”.

kpr. Rzecznik policji stanowej w Pensylwanii, Brent Miller, powiedział: „Wierzymy, że mamy dowody, aby w pełni i obiektywnie zbadać takie incydenty”. On Polecane pytania prokuratorom okręgowym na temat zabójstw. Zapytany, czy Trooper Spleen kiedykolwiek spotkał się z postępowaniem dyscyplinarnym, kpr. Miller powiedział, że takie zapisy są poufne.

Powiedział, że wszyscy żołnierze biorący udział w strzelaninach muszą przejść specjalne szkolenie, aby ocenić ich zdrowie fizyczne i psychiczne przed powrotem do czynnej służby, a w niektórych przypadkach żołnierze mogą również potrzebować szkolenia w zakresie użycia siły w akademii policyjnej.

Dorał W. Stephens, były wieloletni szef policji, który obecnie pomaga prowadzić policyjny instytut badawczy na Uniwersytecie Stanowym Florydy, nazwał te cztery strzelaniny „czerwoną flagą”.

„Czwórka jest niesamowicie niezwykła” – powiedział. „Jest na krawędzi”. Powiedział, że metoda powinna zostać „bardzo dokładnie zbadana”, aby ustalić, dlaczego ten sam oficer wielokrotnie szukał śmiertelnej siły, nawet jeśli strzelanina była prawnie uzasadniona. „Tylko dlatego, że mogą, nie oznacza, że ​​powinni” – powiedział.

Nie jest jasne, jak często policjanci strzelają do wielu osób podczas swojej misji. Żadna baza danych nie jest monitorowana. W 2012 r Oficer Scottsdale, Arizona. W, przeszedł na emeryturę po swoim szóstym śmiertelnym strzelaninie. W 2015 roku Szeryfa Fla., zastępca w hrabstwie Broward, brał udział w czwartej śmiertelnej strzelaninie. Obaj funkcjonariusze należeli do grup SWAT, a rozstrzelanie odbywało się w najczęstszych sytuacjach niebezpiecznych.

READ  Zarzuty Adnana Syeda zostały wycofane przez prokuratorów z Baltimore

41-letni Trooper Spline jest funkcjonariuszem patrolu, który pracuje głównie w wiejskiej Pensylwanii, gdzie policja stanowa rzadko kogokolwiek zabija. Według analizy Timesa przypadków zidentyfikowanych przez zespół badawczy Fatal Encounters, był on odpowiedzialny za cztery z dziewięciu śmiertelnych strzelanin dokonanych przez żołnierzy w trzech dystryktach podczas jego służby w wojsku. Morderstwa Troopera Slane’a zostały zgłoszone przez lokalne agencje prasowe, chociaż wymieniono go tylko w jednym przypadku.