12 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Muzeum Historii Naturalnej zidentyfikowało ponad 500 nowych gatunków do 2021 r. | Muzeum historii naturalnej

Sześć nowych dinozaurów, indyjski chrząszcz nazwany na cześć kota imieniem Larry i dziesiątki skorupiaków ważnych dla obiegu węgla na planecie zostały zidentyfikowane przez naukowców w 552 nowych gatunkach. Muzeum historii naturalnej W tym roku.

W 2021 r. naukowcy opisali nieznane dotąd stworzenie w drzewie życia, do pięciu nowych węży, w tym parę gigantycznych mięsożernych dinozaurów zwanych spinozerami – „łowca nadrzecznego” i „piekielną czaplę” – józef wyścigowy. Z pomocą obrazu mającego 185 lat.

Ponieważ międzynarodowe podróże do witryn domen zostały zakazane, naukowcy z londyńskiego muzeum skupili się na opisaniu kolekcji i stworzeń, które wędrowały po ziemi miliony lat temu.

Na Białej Wyspie odkryto dwa nowo opisane gatunki kolczastych dinozaurów o nazwach „Hell Heron” i „River Bank Hunter”. Zdjęcie: Anthony Hutchings

„To wspaniały rok na opis nowych dinozaurów, zwłaszcza z Wielkiej Brytanii” – powiedziała dr Susanna Midment, starszy badacz paleontologii w muzeum, która pomogła wyjaśnić niektóre z nowych odkryć. „Chociaż wiemy o dziedzictwie dinozaurów w Wielkiej Brytanii od ponad 150 lat, wykorzystanie nowych technik i nowych danych z całego świata może pomóc w odkryciu ukrytej różnorodności brytyjskich dinozaurów”.

Spinozery to jeden z czterech brytyjskich gatunków dinozaurów opisanych przez naukowców za pomocą nowego iguanodonta z niezwykłym nosem wyspy Wight. Pendrick Milnerey, Najstarszy znany mięsożerny dinozaur z Anglii.

Ponad połowa nowych gatunków zidentyfikowanych w tym roku w muzeum to stworzenia takie jak coboty, małe krewetki znalezione w słonej i słodkiej wodzie. Stanowią one większość zooplanktonu, który żywi się grillami, rybami i innymi bezkręgowcami, które odgrywają ważną rolę w ekologii i obiegu węgla na planecie.

Ze względu na ich obfitość pajęczyny są również zaliczane do największych pochłaniaczy dwutlenku węgla w oceanach. W tym roku naukowcy opisali 291 gatunków z kolekcji gromadzonej przez francuskich naukowców Claude’a i Franுவாois Moniot przez kilka dziesięcioleci.

„Muchy nie tylko żyją na wolności, są też licznymi pasożytami i można je znaleźć we wszystkich innych głównych grupach zwierząt” – powiedział profesor Geoff Boxchall, badacz z Wydziału Nauk Biologicznych muzeum. Kolego, Il-hoi Kim.

READ  5 rzeczy, które warto wiedzieć przed otwarciem giełd w poniedziałek 25 lipca

„Il-Hoi Kim i ja dostaliśmy ogromną kolekcję Monniot, a ponieważ oboje niedawno przeszliśmy na emeryturę, teoretycznie w końcu mieliśmy czas, aby to zrobić. Jednak kolekcja była ogromna, trochę onieśmielająca – ale potem zdarzył się rząd 19 i moja blokada na skończeniu serii dokumentów stała się planowana.

Impatience Versicolor, nowy rodzaj biżuterii lub węzły dotykowe odkryte w Afryce Wschodniej w 2021 r.
Niecierpek pstry, nowy rodzaj Jewelweed lub Touch-Me-Knot, znaleziony w Afryce Wschodniej. Zdjęcie: Eberhard Fischer

Inne nowo zidentyfikowane gatunki to 52 osy, 13 ciem, siedem krabów, sześć much i pięć płazów. Chrząszcze były mocno wyróżnione, Tak jak w 2020 roku, opisano 90 nowych gatunków. Należą do nich para fioletowych i zielonych metalowych chrząszczy z Indii, jednokolorowy chrząszcz z dużą parą szczęk z Filipin oraz kochający bagna chrząszcz nazwany na cześć kota ciężarówki o imieniu Downing Street Mouser.

Nowy krzew świerszcza z Azji Południowo-Wschodniej, znany ze swojego śpiewu przed pojawieniem się zwierzęcia, wreszcie gatunek znaleziony w Singapurze – obecnie nazywany Mycoboda simonodoi – Ten model faktycznie znajduje się w muzeum od 1984 roku.

Z Afryki Wschodniej zidentyfikowano pięć nowych gatunków roślin: Jewelweed lub Touch-me-Knots, które zwykle wytwarzają delikatne różowe lub białe kwiaty, z wyjątkiem kilku gatunków, które zmieniły się w czerwone kwiaty, aby przyciągnąć ptaki, a nie motyle do zapylania .

Wraz z roślinami zidentyfikowano osiem nowych gatunków glonów, sześć pasożytniczych robaków i trzy okrzemki – glony jednokomórkowe.

Dowiedz się więcej Nadszedł wiek zniszczenia, I śledź reporterów bioróżnorodności Phoebe Weston i Patricka Greenfielda Na Twitterze znajdziesz wszystkie najnowsze wiadomości i funkcje