16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tesla wycofuje prawie pół miliona samochodów elektrycznych ze względów bezpieczeństwa

Tesla wycofuje prawie pół miliona samochodów elektrycznych ze względów bezpieczeństwa

San Francisco, 30 grudnia (Reuters) – Tesla Inc. (TSLA.O) Kontroler bezpieczeństwa ruchu drogowego USA powiedział w czwartek, że wycofuje ponad 475 000 samochodów elektrycznych Model 3 i Model S, aby rozwiązać problemy z kamerą cofania i bagażnikiem, które zwiększają ryzyko wypadku.

National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) omawia inny problem z kamerą z producentem pojazdu podczas kontroli systemu asystentów jazdy firmy.

Lata modelowe objęte wycofaniem wahają się od 2014 do 2021 roku, a całkowita liczba wycofanych pojazdów to pół miliona pojazdów dostarczonych przez Teslę w zeszłym roku.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Federalny regulator powiedział, że amerykański producent pojazdów elektrycznych wycofuje 356 309 pojazdów Model 3 z lat 2017-2020 z powodu problemów z kamerą cofania i 119 000 pojazdów Model S z powodu problemów z przednią maską.

Nie udało się dotrzeć do Tesli po komentarz.

W przypadku sedanów Model 3, NHTSA powiedział: „otwieranie i zamykanie pokrywy bagażnika może uszkodzić wiązkę przewodów kamery cofania, uniemożliwiając kamerze cofania pokazywanie obrazu”.

Tesla zidentyfikowała 2301 roszczeń gwarancyjnych i 601 raportów terenowych na temat pojazdów w USA.

W przypadku pojazdów Modelu S, Tesla powiedział, że problemy z zatrzaskiem mogą „powodować, że przedni bagażnik otwiera się bez ostrzeżenia i zakłóca wzrok kierowcy, co zwiększa ryzyko wypadku”.

Pojazdy Tesla Model 3 wyprodukowane w Chinach można zobaczyć podczas dostawy 7 stycznia 2020 r. w fabryce w Szanghaju w Chinach. REUTERS / Aly Song

Tesla powiedział, że nie był świadomy wypadków, obrażeń lub zgonów związanych z problemami cytowanymi w wycofaniu samochodów Model 3 i Model S, powiedział NHTSA.

Akcje Tesli spadły rano aż o 3%, ale ponownie wzrosły i ostatecznie wyniosły około 1088,76 USD. Oczekuje się, że najcenniejszy producent samochodów na świecie odnotuje dostawy samochodów w pierwszym kwartale w sobotę.

READ  FBI znalazło puste foldery zawierające tajne dokumenty w domu Trumpa

Problem z aparatem

W tym miesiącu NHTSA powiedział, że rozmawia z Teslą o problemach z kamerą boczną w niektórych pojazdach. L1N2SU2EA

CNBC, Tesla ogłosiła, że ​​wymieni wadliwe repeatery na przednich błotnikach niektórych amerykańskich pojazdów bez wymiany części.

NHTSA bada decyzję producenta o dopuszczeniu 580 000 pojazdów Tesli do grania w gry na ekranach samochodów podczas ich eksploatacji. Czytaj więcej

Według NHTSA, Tesla zgodziła się wyeliminować takie funkcje gier podczas przemieszczania swoich samochodów. Czytaj więcej

Pod presją NHTSA Tesla zgodziła się wycofać w lutym 135 000 pojazdów z ekranami dotykowymi, co może prowadzić do awarii i zwiększonego ryzyka wypadku. Czytaj więcej

W sierpniu, po serii wypadków z udziałem modeli Tesli i pojazdów ratunkowych, NHTSA otworzyła systematyczną kontrolę bezpieczeństwa automatycznego pilota systemu wspomagania jazdy Tesla Inc. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Hyunju Jina w San Francisco i Akasha Srirama w Bangalore; Dodatkowy raport Davida Shepherdsona w Waszyngtonie; Montaż przez Davida Clarka, Anila de Silvę, Alistaira Bella i Davida Gregorio

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.