8 sierpnia, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

UBS widzi, że ceny złota spadną do 1600 USD do końca 2022 r.

UBS widzi, że ceny złota spadną do 1600 USD do końca 2022 r.

Ceny złota odbiły w ostatnich tygodniach, ponieważ inwestorzy szukają bezpiecznych przystani w obawie przed rosyjską inwazją na Ukrainę, ale w dłuższej perspektywie bank inwestycyjny UBS Johnny Tevis przewiduje, że ostatnie wzrosty cen złota będą „krótkoterminowe”.

W poniedziałek rozmawiałem z CNBC przed prezydentem Rosji Prezydent Rosji Władimir Putin Dowodzenie wojskami w dwóch odrębnych regionach we wschodniej UkrainiePo tym, jak ogłosił, że Kreml uzna ich niepodległość.

natychmiastowe złoto Niedawno przekroczył poziom 1900 USD, osiągając ostatnio 1908,13 USD za uncję we wtorek rano w godzinach handlu azjatyckiego. To znacznie powyżej poziomu około 1800 USD na początku lutego.

Niedawna eskalacja na Ukrainie wzbudziła wątpliwości co do możliwości dyplomatycznego rozwiązania trwającego kryzysu. Prezydent USA Joe Biden od tego czasu Nakazałem nałożenie sankcji na separatystyczne regiony UkrainyUnia Europejska zobowiązała się również do podjęcia dodatkowych działań.

Złoto jest tradycyjnie postrzegane jako bezpieczna inwestycja w czasach niepewności.

Patrząc w przyszłość, Teves powiedział, że oczekuje się, że rynek złota powróci do koncentracji na czynnikach makroekonomicznych, takich jak realne ceny w USA. Rezerwa Federalna polityki oraz perspektywy rozwoju. W rzeczywistości, według UBS ceny złota spadną do 1600 dolarów za uncję do końca 2022 roku.

„Środowisko, w którym stopy realne rosną, a zacieśniająca się polityka Fedu stanowi negatywne tło dla złota” – powiedziała. „Wierzymy, że siła musi w końcu… być krótkotrwała”.

W miarę zbliżania się do końca bieżącego kwartału Rezerwa Federalna Powszechnie oczekuje się, że na marcowym posiedzeniu nastąpi podwyżka stóp procentowych Aby uspokoić presję inflacyjną, Teeves powiedział, że prawdopodobnie wywrze to presję na złoto.

Oczekiwania na wyższe stopy procentowe mają tendencję do zwiększania rentowności takich aktywów, jak amerykańskie obligacje skarbowe, co może zmniejszyć atrakcyjność aktywów nieprzynoszących dochodu, takich jak złoto.

READ  Inflacja wybucha w Niemczech i Hiszpanii. Rok temu zacząłem drukować pieniądze, NIRP, chaos w łańcuchu dostaw. Wojna dolała oliwy do i tak już szalejącego pożaru

Wybrane akcje i trendy inwestycyjne od CNBC Pro:

Przyznała jednak, że ryzyko wzrostu dla złota rośnie.

„Myślę, że główne ryzyko polega na tym, że zaczniemy dostrzegać realokację złota, oczekując, że chociaż ceny realne wzrosną, prawdopodobnie pozostaną na ujemnym terytorium, więc realokacja złota pozostanie atrakcyjna” – powiedział strateg.

Co więcej, alokacje złota mogą zacząć się odbudowywać, gdy inwestorzy będą coraz bardziej zaniepokojeni spowolnieniem wzrostu gospodarczego w miarę zaostrzania polityki Rezerwy Federalnej, powiedziała.