24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Awaria Bitcoina (BTC) z powodu eskalacji napięć między Rosją a Ukrainą

Awaria Bitcoina (BTC) z powodu eskalacji napięć między Rosją a Ukrainą

Bitcoin znajduje się na ekranie, który pokazuje kurs wymiany Bitcoin – dolar amerykański.

Fernando Gutierrez Juarez | Sojusz obrazu | Obrazy Getty

Kryptowaluty pobiły we wtorek, gdy geopolityczne napięcia na Ukrainie zaburzyły światowe rynki.

Bitcoin Zatonął aż 36 370 USD w handlu wczesnym rankiem, co jest najniższym poziomem od ponad dwóch tygodni. Następnie największa kryptowaluta na świecie odrobiła straty, a jej ostatnia transakcja spadła o 3% w ciągu 24 godzin do 37 495 USD.

Inne zasoby cyfrowe również spadły, z eter zmniejsza się o 4% i XRP 10% zatonęło.

Analitycy przypisują ten spadek eskalacji napięć w związku z kryzysem rosyjsko-ukraińskim. Prezydent Rosji Władimir Putin w poniedziałek Poprowadź wojska do dwóch oddzielnych obszarów Na wschodniej Ukrainie chwilę po ogłoszeniu niepodległości.

Ten ruch wywołał obawy przed pełnoprawną inwazją, która spowodowała gwałtowny spadek globalnych akcji, gdy apetyt inwestorów na ryzyko zmalał.

„Bitcoin i kryptowaluty ogólnie poruszały się stałym krokiem wraz z azjatyckimi indeksami giełdowymi w ciągu nocy, gdy nagłówki rosyjsko-ukraińskie napędzały akcję cenową” – powiedział CNBC Chris Dick, handlowiec ilościowy w londyńskim animatorze rynku kryptowalut B2C2.

„Początkowo sprzedaż miała miejsce, gdy Putin ogłosił, że wysyła wojska na Ukrainę, a potem wrócił, gdy rynek poradził sobie z nagłówkami”.

Bitcoin jest często promowany przez swoich zwolenników jako bezpieczny zasób podobny do złota, co oznacza, że ​​powinien oferować wartość w czasach niepewności.

Jednak argumenty za bitcoinem jako formą „cyfrowego złota” załamały się, ponieważ coraz więcej inwestorów instytucjonalnych zaczęło nim handlować, a kryptowaluta stała się bardziej zgodna ze zmiennością na tradycyjnych rynkach, takich jak akcje.

Bitcoin jest teraz znacznie poniżej swojego rekordowego poziomu powyżej 68 000 USD osiągniętego w listopadzie 2021 r., a niektórzy inwestorzy uważają, że jest to tak dobre, jak w przypadku kryptowalut od jakiegoś czasu.

READ  Źródła: OPEC+ zgadza się na cięcia w wydobyciu ropy zbliżające się do dwóch milionów baryłek dziennie

Du Jun, współzałożyciel giełdy kryptowalut Huobi, powiedział, że następną hossą na rynku bitcoinów jest Mało prawdopodobne do 2024 Najwcześniej, kiedy zaplanowano kolejną tak zwaną „połowę” imprezy.

„Po tym cyklu nie będziemy mogli powitać kolejnej hossy na bitcoinie do końca 2024 r. do początku 2025 r.” – powiedział Du.

Bitcoin zmniejsza o połowę nagrody, które górnicy otrzymują od kryptowaluty za weryfikację transakcji, skutecznie zmniejszając podaż nowych monet w emisji.