20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Uber pobiera opłatę paliwową

Uber pobiera opłatę paliwową

Usługa wspólnego przejazdu ogłosiła w piątek, że wprowadzi dopłatę paliwową, aby pomóc kierowcom złagodzić ciężar rosnących cen gazu przez co najmniej kolejne dwa miesiące.

Od środy użytkownicy zapłacą dodatkowo 0,45 USD lub 0,55 USD za przejazd. Plus 0,35 USD lub 0,45 USD za Uber Eats, w zależności od Twoja lokalizacja. Uber powiedział, że wszystkie pieniądze z dopłaty trafią do kierowców.

„Wiemy, że ceny rosną w całej gospodarce, dlatego zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc kierowcom i kurierom bez nakładania znacznego dodatkowego obciążenia na konsumentów” — powiedziała Lisa Winship, szefowa działu Driver Operations w USA i Kanadzie. w Internecie Poczta.

Uber powiedział, że dopłata cenowa będzie obowiązywać przez co najmniej 60 dni, a firma będzie nadal monitorować ceny gazu oraz nastroje konsumentów i kierowców. Uber wskazał, że dodatkowy koszt nie miał na celu pokrycia pełnego kosztu gazu, ale raczej „zmniejszenie obciążenia”.

Dopłata ma charakter krajowy, ale ma jeden wyjątek. W marcu jej kierowcy w Nowym Jorku otrzymali 5,3% wzrost płac na mocy miejskiej Ustawy o minimalnym wynagrodzeniu dla kierowców, pierwszej tego typu w Stanach Zjednoczonych. weszła w życie w 2019 roku.

„Ten wzrost pomaga dotrzymać obietnicy miasta, aby wyciągnąć kierowców aplikacji z biedy i wyjść na drogę do godnego i bezpiecznego życia” – powiedział w oświadczeniu Bhairavi Desai, dyrektor wykonawczy New York Taxi Workers Alliance. „Wszyscy wiemy, że wzrosły ceny podstawowych artykułów pierwszej potrzeby, takich jak chleb i mleko, a dla kierowców wzrosły koszty operacyjne, takie jak paliwo i naprawy”.

Uber potwierdził swoje zaangażowanie w samochody elektryczne, mówiąc, że jest to najlepszy sposób na uniknięcie gwałtownego wzrostu cen benzyny w dłuższej perspektywie. Firma oferuje zachęty w wysokości do 1 USD za podróż do 4000 USD rocznie kierowcom pojazdów elektrycznych i nawiązała współpracę z Hertz, aby udostępnić do 50 000 w pełni elektrycznych pojazdów Tesla kwalifikującym się kierowcom do wynajęcia do 2023 roku.

READ  Aktualizacje Delta Down – setki podróżnych twierdzą, że aplikacja i strona internetowa „nie działają” podczas próby uzyskania dostępu do informacji o lotach

„Wybieramy ten moment, aby zintensyfikować nasze wysiłki, aby pomóc większej liczbie kierowców w przejściu na pojazdy elektryczne” – powiedział Winship.

Średnia krajowa cena gazu wyniosła w sobotę 4326 USD, według AAA. ceny gazu Pobił rekord w tym tygodniupobicie poprzedniego rekordu 4,11 USD za galon w lipcu 2008 r.