16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kontrakty terminowe Dow: Zwyżka na rynku zbliża się do minimów w związku z inwazją na Ukrainę, nieuchronna podwyżka stóp Fed; co powinno być zrobione

Kontrakty terminowe Dow: Zwyżka na rynku zbliża się do minimów w związku z inwazją na Ukrainę, nieuchronna podwyżka stóp Fed;  co powinno być zrobione

Kontrakty terminowe Dow zostaną otwarte w niedzielę wieczorem, wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i Nasdaq. Giełda nadal utrzymuje zwyżkową ofertę, ale główne indeksy straciły znaczną część drugiej sesji z rzędu, ponieważ rosyjska inwazja na Ukrainę nadal wstrząsała rynkami. Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe w nadchodzącym tygodniu, ponieważ inflacja osiągnie najwyższy od 40 lat poziom.
xNadszedł czas, aby zwiększyć swoją ekspozycję na rynku w kierunek siły. Ale w tej chwili na rynku panuje zaciemnienie. Główne wskaźniki były poniżej ich 21-dniowych i 50-tygodniowych średnich kroczących. ten 21-dniowa wykładnicza średnia krocząca To było znacznie poniżej 50-dniowej passy przez długi czas, a obaj gwałtownie spadły. Wszystko to odzwierciedla niedawną i rozszerzoną słabość rynku, pomimo pewnych krótkich wydarzeń.

Gigant Dow Jones Zjednoczone zdrowie (Organizacja Narodów Zjednoczonych), Regeneron Pharmaceuticals (Region) A Harmonia w naukach biologicznych (HRMY) wykazują stosunkowo pozytywne działanie. Wszyscy są blisko kup punkty lub wczesne wpisy z Linie siły względnej Na wysokościach lub w pobliżu.

Nie jest też przypadkiem, że wszystkie trzy akcje to akcje medyczne, stosunkowo odizolowane od wojny ukraińsko-rosyjskiej i spirali inflacji.

Jabłko, zapasy Tesli

Dwie akcje, które nie wykazują pozytywnego działania? Zapasy jabłek i Tesla (TSLA).

jabłko (AAPL), która do niedawna utrzymywała się na rozsądnym poziomie, spadła w zeszłym tygodniu o 5,2% do 154,73, co jest największą tygodniową stratą od nieco ponad roku. Akcje ustabilizowały się w piątek na najgorszym zamknięciu od końca listopada, zamykając się w ciągu 200 dni.

Akcje Tesli spadły w zeszłym tygodniu o 5,1% do 795,35, a wszystko to w piątek. Po uderzeniu w opór na linii 21-dniowej Tesla spadła poniżej linii 200-dniowej pod koniec tygodnia. Chociaż akcje TSLA są nadal znacznie powyżej minimów pod koniec lutego i stabilizują się lepiej niż wielu innych spółek, nie radzi sobie dobrze.

Tesla pracuje Tabela liderów IBD. Akcje UnitedHealth, Regeneron i HRMY są dostępne w wada 50. Akcje ONZ to temat najnowszych Nowa Ameryka.

Inwazja Rosji na Ukrainę

W miarę zbliżania się sezonu wyników, inwestorzy będą nadal koncentrować się na inwazji Rosji na Ukrainę. Rynki akcji, ceny ropy i nie tylko mają tendencję do dużych ruchów w nagłówkach rosyjsko-ukraińskich, które często szybko się odwracają. Kontrakty terminowe Dow pojawiły się w piątek rano, gdy prezydent Rosji Władimir Putin zasygnalizował „pozytywny zwrot” w rozmowach na Ukrainie, ale ten optymizm szybko osłabł i stał się negatywny podczas zwykłej sesji.

Prezydent Joe Biden powiedział, że Stany Zjednoczone, Unia Europejska i Grupa Siedmiu anulują normalne stosunki handlowe z Rosją, torując drogę nowym taryfom celnym na inwazję na Ukrainę.

W sobotę wysoki rangą rosyjski dyplomata powiedział, że Moskwa może celować w zachodnie statki przewożące pomoc wojskową na Ukrainę, mówiąc, że „jest to akt, który czyni te konwoje legalnymi celami”. Każdy taki atak byłby potężną eskalacją, która mogłaby doprowadzić do bezpośrednich ataków NATO na i tak już walczącą armię rosyjską. W praktyce konwoje te byłyby prawdopodobnie dobrze chronione i trudno byłoby je namierzyć.

READ  Bank Japonii w historycznym posunięciu zakończył jedyny na świecie system ujemnych stóp procentowych

Tymczasem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w sobotę, że ukraińscy i rosyjscy negocjatorzy rozpoczęli omawianie konkretnych kwestii w zamian za postawienie ultimatum.

W sobotę pojawiły się niepotwierdzone doniesienia, że ​​Ukraina odbiła kluczowe miasto na północ od Mariupola, które jest oblegane na południu. Jeśli to prawda, Ukraina mogłaby ewakuować cywilów i/lub wzmocnić wojska. Byłby to również zły znak dla sił rosyjskich.

Niemcy przestaną importować rosyjski węgiel do jesieni i odetną większość rosyjskiego importu ropy do końca roku, powiedział niemiecki minister gospodarki. Ale cięcie rosyjskiego gazu jest trudniejsze. Stany Zjednoczone zakazały importu rosyjskiej ropy w zeszłym tygodniu.


Pięć zapasów w pobliżu punktów skupu; Ale oni tego potrzebują


Podwyżka stóp Fed w przyszłości

Decydenci Rezerwy Federalnej spotykają się w dniach 15-16 marca. Po miesiącach uprzedzeń prezes Fed Jerome Powell i jego koledzy podniosą stopy procentowe o jedną czwartą punktu w środę po południu i zasygnalizują kilka kolejnych podwyżek stóp Fed.

Europejski Bank Centralny powiedział w zeszłym tygodniu, że szybciej zakończy skup aktywów, podnosząc oczekiwania Europejskiego Banku Centralnego na podniesienie stóp procentowych.

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow Jones otwierają się o godzinie 18:00 czasu wschodniego w niedzielę, wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i Nasdaq 100.

Rosyjski rynek akcji pozostanie zamknięty do końca przyszłego tygodnia. Ostatni raz notowano go 25 lutego, a akcje już gwałtownie spadły z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, jeszcze przed nałożeniem surowszych sankcji. Od rozpoczęcia inwazji rubel stracił na wartości w stosunku do dolara i innych głównych walut.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live


wzrost na giełdzie

Rajd na giełdzie miał kolejny ciężki tydzień, ponieważ mocne wzrosty w środę nie miały trwałego efektu.

Dow Jones Industrial Average spadł w zeszłym tygodniu o 2% handel na giełdzie. S&P 500 spadł o 2,9%. Nasdaq Composite spadł o 3,5%. Russell 2000 na małą skalę zrezygnował z 1%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 28 punktów bazowych do 2%.

Kontrakty terminowe na ropę naftową w USA skoczyły do ​​najwyższego poziomu od 11 lat, ale potem zostały wyprzedane, ostatecznie tracąc w zeszłym tygodniu 5,5% do 109,33 USD za baryłkę.

ETF-y

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) spadła o 2,9% w zeszłym tygodniu, podczas gdy fundusz ETF Innovator IBD Breakout Opportunities (pasować) spadła o 2,2%. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) spadła o 5,2%. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) zrezygnować z 3,7%.

READ  Steruj żurawiami po wygraniu zysków. Ale akcje DE oscylują blisko kluczowego poziomu.

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) spadła o 7,6% w zeszłym tygodniu, osiągając minimum od 22 miesięcy. Dobra passa ARKK RS jest obecnie najniższa od końca 2017 roku. ARK Genomics ETF (ARKG) spadła o 4,65%. Akcje Tesli nadal są akcjami numer jeden wśród ETF-ów Ark Invest.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) spadła o 1,35% w zeszłym tygodniu. Globalny Fundusz Rozwoju Infrastruktury X USA (kolebka) stracił 1%. Amerykańska Fundacja Global Gates (ETF)Samoloty) spadła o 4,35%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) spadła o 3,3%. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE(wzrost o 2,2% i fundusz Financial Select SPDR ETF)XLF) spadła o 2,15%. SPDR Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV) spadła o 2,7%.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Akcje IBD 50 do obejrzenia

Akcje UnitedHealth spadły w zeszłym tygodniu o 3,2% do 482,87, ale znalazły wsparcie na linii 50 dni. Magazyn ONZ ma podwójna podstawa dna Z uchwytem daje jej 500,10 punktów zakupu.

Akcje Regeneron wzrosły w zeszłym tygodniu o 3,6% do 642,58, po serii ciasnych tygodniowych zamknięć do 2022 roku. W piątek akcje REGN przesunęły się w ciągu dnia powyżej wczesnych wejść na 636,46 i 645,10, chociaż zamknął się poniżej tego ostatniego, ponieważ rynek wyprzedał się do zamknięcia. Regeneron ma oficjalny punkt zakupu 673,96 od płaska podstawa W ramach większej konsolidacji, według Analiza MarketSmith.

Zarobki firmy Regeneron poszybowały w górę w 2021 r. dzięki leczeniu przeciwwirusowemu Covid. Oczekuje się, że zarobki spadną w 2022 r., ale utrzymają się znacznie powyżej poziomów sprzed 2021 r. Wskaźnik P/E REGN wynosi zaledwie 8.

Akcje Harmony Biosciences podskoczyły w zeszłym tygodniu o 9% do 43,86, pomimo spadku o 3,9% w piątek. Akcje HRMY krótko zlikwidowane 45,99 podstawa kubka Kup pestki po sprincie od wczesnego wejścia. Ale strzały mogą tworzyć wysokie uchwyty, oferując nowy wpis. Po szybkim wzroście zysków w zeszłym roku analitycy uważają, że zysk na akcję z Harmony będzie niższy w 2022 roku, ale spodziewają się silnego odbicia w przyszłym roku.

Analiza wzrostu rynku

Rosyjska inwazja na Ukrainę i zbliżająca się podwyżka w Rezerwie Federalnej nie są dobrym tłem dla rozwoju rynku. Ale bez względu na przyczynę, obraz techniczny nie wygląda dobrze, chociaż zwyżkowa próba giełdy trwa.

Intensywna wyprzedaż w poniedziałek i wtorek zepchnęła główne indeksy do minimum z 24 lutego. Środa przyniosła mocne odreagowanie, choć wolumeny obrotów są znacznie niższe niż w poprzednich dwóch sesjach. Główne wskaźniki nigdy nie dotknęły swoich 10-dniowych średnich kroczących, nie mówiąc już o 21-dniowej linii lub innych ważnych poziomach oporu. Akcje spadły w czwartek, a zwłaszcza w piątek, ograniczając kolejną dużą tygodniową stratę.

Środowe zyski wyglądają teraz jak ulotny obraz. Największy procent wzrostów w historii pojawia się zazwyczaj w warunkach korekt i bessy.

Dlatego inwestorzy powinni czekać na realne sygnały, że rynek zmienił charakter poprzez a Dzień kontynuacji Aby potwierdzić nowy trend wzrostowy. Kolejny dzień może się zdarzyć każdego dnia.

READ  Chińskie fabryki odczuwają upał, ponieważ popyt w USA i Europie spada

Jednak nie wszystkie kolejne dni są pomyślne, a FTD na obecnych poziomach będzie zawierało dużą liczbę ostrzeżeń.


Bitcoin pod ostrzałem w wojnie rosyjsko-ukraińskiej


Zwycięzcy sektora, przegrani

Akcje energetyczne nadal dobrze sobie radzą, chociaż wiele z nich jest rozbudowanych. Niektóre sztuki związane ze stalą i górnictwem dotyczą kupowania punktów, ale podlegają one znacznym wahaniom.

Powstało wiele zasobów medycznych, w tym Zapasy ONZ, Harmony Biosciences i Regeneron. Niektóre z transportu, materiałów budowlanych i zabaw przemysłowych również wyglądają interesująco – majstrowanie przy punktach zakupu, ustawianiu lub przynajmniej ustawianiu. Względne linie siły są na lub w pobliżu konsolidacji lub wszechczasów.

Większość z tych potencjalnych formacji oferuje stosunkowo niskie lub skromne wskaźniki P/E, które z pewnością są korzystne w 2022 r. (To nie jest gwarancja, ponieważ akcje Apple spadły w tym tygodniu pomimo skromnego wskaźnika zysków wynoszącego 26).

Jednak nazwy te będą ogólnie miały trudności z osiągnięciem stałego postępu – z wyjątkiem piątkowego wzrostu w Regeneron – o ile nie rozwinie się szerszy rynek, a przynajmniej trendy w bok.

W sytuacji, gdy stopy procentowe ponownie rosną, akcje spółek wzrostowych, a zwłaszcza akcje spółek o wysokiej wartości, walczą agresywnie. Kiedy rynek ma wspaniały dzień, prym wiodą akcje spółek o silnym wzroście. Ale prowadzi to również do złych dni na rynku. Ostatnio jest więcej złych dni niż dobrych.

Akcje Tesli są względnym liderem między EV a ogólnym silnym wzrostem. Ale ten obszar rynku po prostu nie jest preferowany.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Co teraz robisz

Nie ma teraz wiele do zrobienia. Gry towarowe nadal mają się dobrze, chociaż wiele z nich jest rozszerzonych. Inwestorzy mogą czerpać częściowe zyski lub pozwolić im jeździć.

Jeśli byłeś przed rynkiem i kupowałeś akcje, zwłaszcza wzrostowe, w nagłą jednodniową środę, możesz chcieć wyjść z tych pozycji.

Ale ważne jest, aby pozostać zaangażowanym i być przygotowanym. Twórz własne listy obserwacyjne. Istnieje wiele potencjalnie interesujących akcji.

Kiedy giełdowy rajd będzie miał dzień do naśladowania, będziesz chciał być przygotowany. Ale nawet wtedy stopniowo zwiększaj swoją ekspozycję, ponieważ rynek nadal buduje siłę i pokonuje główne przeszkody.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie na bieżąco z trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś

Tesla kontra BYD: Którego rozwijającego się giganta EV najlepiej kupić?