23 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trzy nowe laptopy do gier, które są zbyt piękne, aby się im oprzeć

Trzy nowe laptopy do gier, które są zbyt piękne, aby się im oprzeć

zdjęcie: Ayanyu

Ponieważ rynek gier mobilnych stale się rozwija, gracze komputerowi nie są jedynymi, którzy mają szeroki wybór. Miłośnicy gier retro mają także do wyboru szerszą gamę stylowych symulatorów, w tym wiele nowych maszyn o świetnych specyfikacjach i pięknych projektach.

Pierwszym z nich jest Odin 2 Mini. Zapowiedziana w zeszłym tygodniu przez chińskiego producenta Ayn, jest to najbardziej kompaktowa wersja popularnego urządzenia mobilnego z Androidem. Jest wyposażony w procesor Snapdragon 8 Gen2 i mini ekran dotykowy LED, dzięki czemu idealnie nadaje się do strumieniowego przesyłania gier i wygodnej emulacji PlayStation 2 i Wii. Bateria jest mniejsza, ale może być warta dla fanów przenośnej konsoli PlayStation Vita, którym wciąż smutno, że Sony odwraca się od gier przenośnych. Wersja biała wygląda szczególnie przejrzyście. Cena jest wysoka i wynosi 340 USD, ale pierwsza runda została już wyprzedana.

Jest też AYANEO Pocket Micro, hołd złożony małemu urządzeniu Nintendo o tej samej nazwie. Oprócz pada kierunkowego i przycisków twarzowych znajdują się tu także dwa drążki analogowe. Nieco większy od swojego duchowego poprzednika, AYANEO zapewnia czterokrotnie lepszą rozdzielczość niż Game Boy Advance z ekranem, który nie sprawia, że ​​starsze gry wyglądają na rozciągnięte. Podoba mi się prosta konstrukcja i pozioma obudowa. Nie ma ceny ani daty premiery, ale więcej informacji ma zostać ogłoszonych jeszcze w tym roku.

Wreszcie mamy AYANEO Pocket DMG, który jest wyraźnym konkurentem popularnych urządzeń Kieszeń analogowa Który odtwarza bezpośrednio oryginalne wkłady Game Boy i Game Boy Advance, zamiast je emulować. Pocket DMG będzie miał wyświetlacz OLED o rozdzielczości 1240 x 1080 pikseli i drążek analogowy zamontowany u dołu na touchpadzie. Bardziej mieszany projekt nie jest tak estetyczny jak jego analogowy odpowiednik, ale powinien zapewnić Pocket DMG większą elastyczność w zakresie typów gier, które gracze mogą na nim emulować. AYANEO nie potwierdziło jeszcze, czy będzie działać również na Androidzie.

Nikt nie potrzebuje żadnego z tych laptopów, ale mimo to chcę je wszystkie. Wspaniale jest widzieć producentów eksplorujących bardziej luksusową część rynku w ten sam sposób, w jaki niektóre butikowe firmy na przestrzeni lat oferowały ładniejsze i droższe produkty konkurencji Kindle. Jeśli chodzi o emulację, urządzenia mobilne lubią Kieszonkowy Retroid 4 czoło, Przenośny Mio Mini Plus, Anbernika RG405M Każdy z nich oferuje inną kombinację specyfikacji, oprogramowania sprzętowego i kształtu, w którym mogą się zakochać maniacy stylu retro.

Żaden z nich nie może konkurować pod względem mocy i elastyczności z Steam Deck lub Asus ROG Ally, ale nie o to chodzi w wydawaniu 300 dolarów na granie w ezoteryczne gry RPG z początku XXI wieku, takie jak Riwiera: Ziemia Obiecana Na ogromnym Game Boyu z alternatywnej przyszłości.

READ  Jak aktywować Bluetooth na kontrolerze Stadia