23 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Znawcy twierdzą, że obiecano zupełnie nowy wygląd iPhone’a 16 Pro Max

Znawcy twierdzą, że obiecano zupełnie nowy wygląd iPhone’a 16 Pro Max

Jeśli lepsza żywotność baterii jest na szczycie Twojej listy życzeń w przypadku następnego iPhone’a, interesujący będzie najnowszy raport znawca branży Ming-Chi Kuo sugerujący, że może to nastąpić w przypadku tegorocznego iPhone’a 16 Pro Max.

Zaktualizowano 20 maja. Ten post został po raz pierwszy opublikowany 18 maja 2024 r.

Nowa konstrukcja baterii to coś więcej niż tylko czas jej pracy pomiędzy ładowaniami. Według Ming-Chi Kuo na przykład przeprojektowane podwozie oprócz zapewnienia większej trwałości, jak wspomniano poniżej, ma także inny wpływ.

Koo wyjaśnia„Korzystanie z obudowy baterii ze stali nierdzewnej zmniejsza również trudność wyjmowania baterii, co pomoże Apple spełnić w przyszłości wymogi UE dotyczące wymienności baterii telefonów komórkowych”.

ForbesaZnawcy twierdzą, że AirTag 2 z lepszym śledzeniem lokalizacji jest obecnie w fazie testów

To nowe twierdzenie o przejściu na nową konstrukcję baterii jest również spójne z poprzednim raportem z listopada ubiegłego roku, w którym stwierdzono, że bateria iPhone’a 16 będzie miała inną metalową obudowę, chociaż na tym etapie bezpośrednio po problemach z przegrzaniem, które nękają niektóre iPhone’y. po… wypuszczono iOS 17, który był nastawiony bardziej na korzyści termiczne niż na długą żywotność baterii.

Kuo zwraca również uwagę, że jedna konkretna firma, Sunway, główny dostawca obudów baterii ze stali nierdzewnej, skorzysta na przejściu na nowy projekt, zwłaszcza jeśli cała linia iPhone’a 17 przyjmie ten projekt. Mówi się, że wyższe wymagania produkcyjne Apple zwiększają również marżę zysku brutto producenta.

W swoim ostatnim poście dot Mediacja„Moje najnowsze badanie łańcucha dostaw wskazuje, że gęstość energii (Wh/kg) ogniw baterii iPhone’a 16 Pro Max wzrośnie” – mówi zaufany analityk branżowy Ming-Chi Kuo z TFI Securities.

Należy pamiętać, że tylko jeden z czterech iPhone’ów oczekiwanych w tym roku, model Pro Max, według Kuo zostanie ulepszony w ten sposób. Jak zauważono w raporcie, zwiększenie gęstości energii baterii „ma tę zaletę, że wydłuża żywotność baterii przy tym samym rozmiarze baterii lub mniejszym rozmiarze przy tej samej żywotności baterii”.

Innymi słowy, Apple mógłby zmniejszyć rozmiar baterii i zwolnić cenne miejsce na inne komponenty, a nawet zmniejszyć rozmiar telefonu. Może też zrobić to, czego wszyscy pragniemy, czyli wydłużyć czas pracy baterii.

Istnieje oczywiście trzecia opcja: zwiększenie pojemności baterii, ale także dodanie dodatkowych funkcji i możliwości, które zużywają więcej energii, pozostawiając ogólny czas pracy baterii na tym samym poziomie. Biorąc pod uwagę spodziewaną w nadchodzących iPhone’ach generatywną sztuczną inteligencję, myślę, że ta opcja jest najbardziej prawdopodobna. Mocniejszy iPhone, ale z bezkompromisową żywotnością baterii.

Kuo oferuje więcej: Ponieważ większa gęstość energii ogniw baterii spowoduje przegrzanie baterii podczas pracy, Apple przejdzie na nową obudowę baterii ze stali nierdzewnej „po raz pierwszy jako rozwiązanie termiczne”.

Apple z pewnością chciałoby uniknąć powtórzenia się problemów z przegrzaniem iPhone’a, które miały miejsce jesienią ubiegłego roku, a byłoby to eleganckie rozwiązanie. Kuo ma inne zalety: „Stal nierdzewna nie jest tak skuteczna w odprowadzaniu ciepła jak aluminium, ale jest mocniejsza i mniej podatna na korozję, dlatego obudowa akumulatora ze stali nierdzewnej nie tylko rozprasza ciepło, ale także zapewnia lepszą ochronę akumulatora. ” I system iPhone’a.

Jeśli nie jesteś fanem Pro Max, mamy wiadomość, że nowy system akumulatorów może być w przyszłości szerzej stosowany, a Kuo spekuluje, że jeśli opinie będą pozytywne, ten nowy projekt akumulatorów zostanie zastosowany we wszystkich nowych modelach 2H25. Modele iPhone’a.” Oznacza to, że wszystkie modele iPhone’a 17 mogą być wyposażone w tę aktualizację.

ForbesaFirma Apple właśnie ujawniła nową aktualizację funkcji iPhone’a, która będzie wkrótce dostępna w systemie iOS 18

READ  Projektant raperów przystosowany do obnażania się w samolocie i szukania pomocy psychicznej