20 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trump zwrócił się do Sądu Apelacyjnego o zaprzestanie wydawania jego nagrań z Białego Domu przed piątkowym terminem.

Zgłoszenie jest Ostatnia próba Przed godziną 18:00 czasu wschodniego w piątek komisja Izby ds. śledztwa w sprawie ataku na Kapitol ma otrzymać 46 zapisów, w tym dzienniki rozmów z Białego Domu, zapisy słuchaczy, szkice przemówień i trzy odręczne notatki od ówczesnego dyrektora naczelnego Trumpa, Marka Meadowsa.

W sumie ponad 700 dokumentów z prezydentury Trumpa ma zostać przekazanych komisji przez Archiwum Narodowe w nadchodzących tygodniach.

sędzia Tanya Sutkan Odrzucono dwukrotnie Próba wydania przez Trumpa wstępnego nakazu, aby uniemożliwić Archiwom Narodowym spełnienie żądania dotyczącego dokumentów, nie unieważniła jego wcześniejszego orzeczenia w środowym orzeczeniu, że prawnicy Trumpa nie przedstawili nowych argumentów prawnych ani nowych faktów. – Nie indywidualny.

„W tej apelacji sąd rozważy nowe i ważne kwestie konstytucyjne pierwszej myśli dotyczące podziału władzy, rejestrów prezydenckich i przywilejów administracyjnych” – napisali w czwartek prawnicy Trumpa.

A Zasada wtorkowaSutton napisał: „Prezydenci nie są królami, a powodowie nie są prezydentami”.
Były prezydent Złożył sprawę W zeszłym miesiącu w sądzie okręgowym DC domagał się przywileju administracyjnego i oskarżył Izbę o roszczenia o „bezprecedensowe w swoim zakresie i zakresie” i niezgodne z prawem.
Biden to Biały Dom Odmówił interwencji w celu zablokowania dostępu Do nagrań Trumpa. W petycji złożonej przez administrację Bidena do Sutton, Trump, były prezydent, powiedział, że „nie ma osobistego interesu w aktach” i że decyzja Białego Domu Bidena o dopuszczeniu tych prezydenckich akt do Kongresu musi obowiązywać.

W środę komisja Izby Reprezentantów napisała, że ​​Trump pilnie potrzebuje zapisów Białego Domu, aby mógł kontynuować atak na Kongres.

„Szkoda wyrządzona społeczeństwu jest ogromna: nasze instytucje demokratyczne i rdzeń naszej demokracji – pokojowe przekazanie władzy – są zagrożone” – napisała grupa. Dodał, że opóźnienie uniemożliwiłoby „zakończenie kompleksowego dochodzenia w odpowiednim czasie i zarekomendowanie skutecznych zmian legislacyjnych”.

Ta historia została zaktualizowana.