12 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Projekty map Kongresu stanowiłyby zagrożenie dla osób sprawujących urząd w Kalifornii

Wielu kalifornijskich członków Kongresu będzie musiało zmierzyć się z walką o utrzymanie urzędu na podstawie projektów map politycznych opublikowanych w środę, przy czym niektórzy zasiedziali zostaną przeciągnięci do tych samych dzielnic, podczas gdy inni będą zmuszeni biegać w obszarach, w których ich partia pozostaje w tyle pod względem rejestracji wyborców.

Wydaje się, że siła polityczna łacińskiego elektoratu została wzmocniona dzięki proponowanym mapom Komisji Odbudowy Obywateli Kalifornii – odzwierciedleniem zmian demograficznych w stanie od czasu, gdy dziesięć lat temu zostały nakreślone obecne okręgi kongresowe i ustawodawcze. Zmapowano ponad tuzin okręgów kongresowych, w tym znaczną łacińską populację głosującą.

Komisarze zgodzili się, że mapy są niekompletne i mogą się znacznie zmienić w nadchodzących tygodniach.

Komisarz Sarah Satwani powiedziała: „Mam listę rzeczy do prania, które moim zdaniem będą wymagały dużo sprzątania.

Trudno było znaleźć wiele szczegółów na temat proponowanych okręgów, ponieważ komisja nie podała żadnych informacji przed jednomyślnym głosowaniem w środę wieczorem w sprawie ich zatwierdzenia.. Szkice map o niskiej rozdzielczości opublikowane przez personel w Internecie były trudne do odczytania, a linie dzielnic były pokryte dużymi nagłówkami, a granice polityczne dużych obszarów dzielnic Los Angeles i Orange pozostają tajemnicą. Mapy w wysokiej rozdzielczości zostały wydane wieczorem, dając społeczeństwu trochę czasu na zapoznanie się z nimi przed głosowaniem.

Po utworzeniu równej liczby okręgów kongresowych liczących około 761 000 osób, kolejnym priorytetem Komisji będzie egzekwowanie ustawy o prawie do głosowania, aby zapewnić, że mniejszości nie będą pozbawione prawa do głosowania. Jednak dane na temat rasowych i etnicznych podziałów uprawnionych do głosowania w każdym okręgu nie zostały ujawnione przed referendum.

„Jak mogą mówić, że VRA jest zaszczycone taką ilością szczegółów? Nie możesz ”- powiedział Matt Rexrod, redystrybutor GOP. „Cały proces powinien być otwarty i przejrzysty”.

READ  Kanadyjscy pracownicy branży motoryzacyjnej zatwierdzają wstępną umowę z GM

Zatwierdzenie projektów map przez 14-osobową Niezależną Komisję przewiduje dwutygodniowy okres do publicznego wglądu. Ostateczne mapy należy przekazać urzędnikom stanowym do końca grudnia – ponad trzy miesiące po historycznym opóźnieniu w ostatecznych danych spisowych. Kandydaci muszą zgłosić się na urząd do połowy marca, a prawybory wyznaczono na czerwiec.

Zadanie Komisji polegające na przerysowaniu okręgów dla Izby Reprezentantów USA ma implikacje wykraczające poza granice stanu. Po raz pierwszy w historii Kalifornia traci siedzibę kongresmena, ponieważ amerykański spis ludności w 2020 r. pokazuje, że nie rozwija się tak szybko, jak inne regiony. Stan, który po wyborach śródokresowych w 2022 r. liczy 52 członków, będzie największym w kraju.

Republikanie optymistycznie patrzą na odzyskanie kontroli nad Kongresem w 2022 r. Widziany w Kalifornii Niezbędny do tego wysiłku. Chociaż państwo ma demokrację większościową, ma miliony wyborców GOP. W 2018 roku Demokraci obalili siedem dystryktów, ale dwa lata później Republikanie odbili cztery z nich.

Wobec braku ujawnionych w środę szczegółów nie można było przewidzieć hierarchii partyjnej proponowanych dzielnic. Operatorzy zasiedziali z obu stron mogą napotkać wyzwania, ale wstępna analiza sugeruje różne powody.

Szanse na reelekcję demokratów Johna Cormentiego z Walnut Crowe i Josha Hardera z Turlock mogą wzrosnąć z powodu proponowanych zmian w liniach okręgowych w ich regionach. Republikanie Devin Nunes z Tulare i David Valadao z Hanford mogli mieć swoje rezydencje w tym samym okręgu, chociaż członkowie Kongresu nie muszą mieszkać w swoich okręgach.

Przedstawiciel GOP Mike Garcia wygrał w swoim okręgu wyborczym North Los Angeles w 2020 r., zdobywając nieco ponad 300 głosów. Traci republikańską twierdzę Simi Valley.

Zmiany demograficzne wpływają również na gatunki. Dzielnice narysowane dziesięć lat temu, od Sacramento po Fresno, pięciu Demokratów zostało wybranych do Kongresu. Szkice map wyobrażają tylko trzy dzielnice na tym samym obszarze geograficznym.

READ  Właściciele psów z Long Island, weterynarze w pogotowiu w związku z rozprzestrzenianiem się tajemniczej choroby psów

Komisja tworzenia nowych okręgów składa się z pięciu Demokratów, pięciu Republikanów i czterech wyborców nieposiadających osobowości prawnej, wybranych przez stanowych audytorów na zasadach określonych w poprawkach do konstytucji zatwierdzonych przez elektorat. Komitet został oskarżony o przeprojektowanie map dla stanowej legislatury i Rady ds. Równości, a także dla okręgów kongresowych. Przeanalizowała prawie 15 000 sugestii, recenzji i próśb poprzez zeznania, listy i dane online.

Komisarze, personel i doradcy zewnętrzni przygotowali kilka szkiców okręgów w ostatnich tygodniach, zanim dokonali zmian w zakresie społeczności podczas publicznych przesłuchań, które rozpoczęły się w niedzielę.

„Zasadniczo mówimy, że mapa jest teraz gorącym bałaganem. Czy to prawda?” Satwani powiedział podczas poniedziałkowej rozprawy.

W ostatnich tygodniach spotkania stały się napięte Komisarze rozważali sprzeczne priorytety różnych grup interesu dążących do przeprojektowania podatków okręgowych. Zgodnie z prawem federalnym ten wysiłek był szczególnie trudny dla okręgów kongresowych, aby zapewnić prawie równą populację i spotkanie VRA.

Paul Mitchell, ekspert ds. redefinicji Demokratów, powiedział, że komisja powinna być świadoma, że ​​kluczowym czynnikiem utraty miejsca w kongresie stanowym jest spadek liczby białej populacji.

„Wyeliminowanie miejsca dla mniejszości może nie być rozwiązaniem” – powiedział, dodając, że pojawiły się pytania o to, czy Latynosi w dzielnicach Orange i Los Angeles oraz Amerykanie pochodzenia azjatyckiego w San Gabriel Valley mają wystarczająco dużo głosu. „Te szkice pokazują, że przed nami jeszcze długa droga”.

Te szkice map nie oferują nowych korzyści Republikanom starającym się o miejsce w kalifornijskiej legislaturze. Stanowy senat i okręgi ustawodawcze ściśle kontrolują Demokratów w obu izbach w Sacramento, często z uprawnieniami do nakładania większości miejsc i podatków, uchwalania ustawodawstwa i umieszczania działań zgodnie z linią partii w ogólnostanowym referendum.

Chociaż mapy legislacyjne dają Komisji więcej możliwości odwoływania się do podziałów ludności niż okręgi Izby, obrazy dostarczają wizualnego dowodu na to, że stosunkowo powolny wzrost populacji w północnej części stanu doprowadził do przesunięcia władzy politycznej na południe. Wielu mieszkańców Północnej Kalifornii będzie musiało zmierzyć się z dłuższymi podróżami, ponieważ nie będzie większych zmian na mapach w ciągu najbliższego miesiąca Delegaci z południowej Kalifornii mogą rozszerzyć swoją dominację w stolicy stanu, aby spotkać się z wybranymi przez siebie urzędnikami.

READ  Ukraina twierdzi, że podczas poważnego ataku na Krym uderzyła w dwa rosyjskie okręty wojenne