23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trump pochwalił wysiłki GOP Nebraski na rzecz zmiany systemu wyborczego

Trump pochwalił wysiłki GOP Nebraski na rzecz zmiany systemu wyborczego

Były prezydent Donald Trump i inni przywódcy Partii Republikańskiej pochwalili środową ostatnią próbę gubernatora Nebraski Jima Billona, ​​mającą na celu nakłonienie legislatury stanowej do przyjęcia ustawy, która zmieni stanowy system wyborczy, utrudniając prezydentowi Joe Bidenowi uzyskanie reelekcji. .

Nebraska i Maine to jedyne stany, które nie przyjmują systemu „zwycięzca bierze wszystko” w przypadku głosów wyborczych. W Nebrasce dwa z pięciu głosów elektorskich przyznawane są kandydatowi na prezydenta, który otrzyma najwięcej głosów w całym stanie. Tymczasem pozostałe trzy trafiają do zwycięzców trzech okręgów kongresowych stanu, które zazwyczaj skłaniają się ku Demokratom.

Republikanie próbują zmienić system od czasu jego zatwierdzenia przez legislaturę w 1991 r., ale ustawy były zawetowane przez gubernatorów Demokratów lub ginęły w komisjach.

„Połączy Nebraskę z 48 innymi stanami, lepiej odzwierciedli intencje Założycieli i zagwarantuje, że nasz stan będzie mówił jednym głosem w wyborach prezydenckich” – stwierdził Billon w oświadczeniu. „Proszę Republikanów w tej Izbie, aby przesłali tę ustawę na moje biurko, abym mógł ją podpisać”.

Dalej: Czy „niebieska kropka” Nebraski pomoże Bidenowi wygrać wybory?

Senator stanu GOP Zamieszczone przez Julie Slamę Korekta środę do niepowiązanej ustawy, mając nadzieję tchnąć życie w ustawę o głosowaniu wyborczym. Jej pierwotny sponsor, stan Sen. Projekt ustawy utknął w Komisji ds. Rządu, Wojska i Weteranów, a Lauren Lippincott poinformowała, że ​​otrzymała tylko 25 z 33 głosów. Gwiazda Lincoln Journal.

„Ja i moi pracownicy robimy wszystko, co w naszej mocy, aby znaleźć opcje umożliwiające dotarcie do mety” – stwierdził Lippincott w oświadczeniu. wiadomości ABC W środę. „Jednak surowa rzeczywistość dwudniowego terminu jest ograniczona”.

Niecały tydzień pozostał do tegorocznej sesji Zgromadzenia, Konstytucji Tamil Nadu Ustawodawca Cornhuskera (32 Republikanów, 15 zarejestrowanych Demokratów i jeden bezpartyjny postępowiec), ustawie nadal brakuje wystarczającego poparcia, aby przezwyciężyć nieuniknione obstrukcja.

READ  Sędzia Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych Thomas został przyjęty do szpitala z infekcją

Te sprzeczności nie osłabiły jednak zachęt Trumpa do Billena i Senatu stanowego, aby postąpili „właściwie”.

„Gubernator Nebraski Jim Billon, bardzo mądry i popularny gubernator, który dokonał wielu wspaniałych rzeczy, wystosował dziś mocny list opowiadający się za przywróceniem głosów wyborczych Nebraski do systemu, w którym zwycięzca bierze wszystko” – powiedział Trump. Prawdziwa społeczność. „Większość mieszkańców Nebraski od bardzo dawna chciała wrócić do tego systemu, ponieważ to właśnie robi pozostałych 48 stanów – to zamierzenie Założycieli i jest to słuszne dla Nebraski. Dziękuję, gubernatorze za odważne przywództwo. Miejmy nadzieję, że Senat to zrobi. właściwa rzecz.

Dalej: Co to jest Kolegium Elektorów? Oto jak wygląda wybór prezydenta.

Senat Stanowy. Pete Ricketts i inni przywódcy republikańscy, od senatora Demokratów po Republikanów. Mike McDonnell ma nadzieję, że zmiana ta zapewni liczbę głosów niezbędną do zabezpieczenia legislacji przed opozycją Demokratów. McDonnell dołączyła do Partii Republikańskiej po tym, jak w marcu została potępiona przez Demokratów stanowych w związku z jej postawą pro-life i poparciem dla zakazu opieki afirmującej płeć.

„Wraz z dodaniem Mike'a McDonnella do grona republikanów w legislaturze jednoizbowa większość republikanów po raz pierwszy od niedawnych czasów jest silna” – powiedział Ricketts. Raport Środa. „Okolice wyborów prezydenckich to wspaniała okazja, aby zmobilizować naszą republikańską większość na zwycięską drogę i oddać jeszcze jeden głos wyborczy na kartę do głosowania Republikanów na rok 2024!”

Debata na temat poprawki zostanie wznowiona w Zgromadzeniu w środę wieczorem lub późnym wieczorem w czwartek.