16 maja, 2024

Trener Timberwolves, Chris Finch, zerwał ścięgno rzepki w prawym kolanie po zderzeniu z zawodnikiem.

PHOENIX (AP) Trener Minnesoty, Chris Finch, doznał zerwania ścięgna rzepki w prawym kolanie po zderzeniu się z obrońcą Timberwolves Mikiem Conleyem w czwartej kwarcie zwycięstwa drużyny nad Phoenix Suns w niedzielny wieczór.

Finchowi pomogono zejść z boiska, a później opuścił arenę na wózku. Timberwolves potwierdzili charakter kontuzji Fincha.

Conley próbował przedryblować linię boczną, kiedy zderzył się z gwiazdą Suns Devinem Bookerem i zderzył się z Finchem. Conley próbował przygotować się na upadek, ale Finch uśmiechnął się i natychmiast chwycił go za prawe kolano.

Pozostał na ziemi przez kilka minut w otoczeniu zawodników, trenerów i personelu Minnesoty, po czym powoli wstał i pomogono mu opuścić boisko.

Minnesota wygrała Phoenix Suns 122:116 zapewnia sobie zwycięstwo w pierwszej rundzieI po raz pierwszy od 2004 roku zakwalifikowała się do drugiej tury.

Asystent trenera Mika Nouri poprowadził drużynę do finału z czasem 1:41. Nouri powiedział, że Finch był w pokoju medycznym i był badany, a zespół przyszedł się z nim spotkać po meczu.

„Jest oczywiste, że jest w dobrym nastroju, podobnie jak mężczyźni” – powiedział Nouri.

Conley powiedział, że nie widział Fincha aż do ostatniej chwili i próbował go ustabilizować po zderzeniu. Doświadczony bramkarz nie mógł powstrzymać się od opowiedzenia żartu na koszt trenera po zwycięstwie w czwartym meczu.

„Powiedziałem mu, żeby usiadł na tyłku. Nie powinien tak stać pod koniec meczu” – powiedział Conley. „Już jest w drodze, ale módlcie się za niego, jestem pewien, że nic mu się nie stanie”.