18 maja, 2024

Gwiazda USC, QB Caleb Williams, zagrał „wystrzelony” ścięgno podkolanowe, odmówił usunięcia z meczu o mistrzostwo Pac-12

Obrazy Getty’ego

USC Gwiazdor rozgrywający Caleb Williams „naciągnął ścięgno podkolanowe” w pierwszej kwarcie przegranej 47-24 trojanów z numerem 11 Utah W meczu o mistrzostwo Pac-12 2022 w piątek wieczorem trener USC Lincoln Riley powiedział po meczu. Williams nigdy nie opuszczał boiska na dłużej niż jedną grę, ale wyraźnie się wahał, nie będąc w stanie uciec z kieszeni ze swoją normalną szybkością i zwinnością, ponieważ został zwolniony siedem razy, gdy walczył o uniknięcie obrońców.

Riley powiedział, że Williams „nie był nawet na 50%” przez ostatnie trzy kwarty i chociaż chciał usunąć studenta drugiego roku z gry, Williams mi na to nie pozwolił.

„Jeśli chodzi o mężczyzn, których trenowałem na tej pozycji, był to prawdopodobnie najbardziej śmiały występ, jaki kiedykolwiek widziałem” – powiedział Riley. „Większość chłopaków nawet nie grała, a on wciąż daje nam szansę”.

Williams zakończył z 28 z 41 podań na 363 jardy z trzema przyłożeniami i jednym przechwyceniem. Pod koniec meczu zanotował tylko 21 jardów w biegu, ponieważ większość dystansu, który zdobył na ziemi w pierwszej kwarcie, została pochłonięta przez utratę metrażu na workach. Pomimo kontuzji – Williams zranił się również w mały palec na dłoni, który obficie krwawił – nadal wykonał kilka imponujących zagrań.

Zwracając uwagę na Rileya, Williams walczył z kontuzją na imponujących 59 jardach w pierwszej kwarcie, co pomogło ustawić przyłożenie, które zapewniło Trojanom prowadzenie 14-3. USC ostatecznie wzrosło 17-3, zanim pozostało 44-7 przez resztę drogi.

Kontuzje Williamsa i porażka z Utah oznaczały miażdżący koniec aspiracji USC do futbolu uniwersyteckiego, ale nie ma wątpliwości, że nadzieje Williamsa-Heismana wciąż są żywe.

Pomimo jego widocznych zmagań z mobilnością przeciwko Utes, statystycznie osiągnął imponujące wyniki. Wyborcom mógł się również podobać sposób, w jaki został spustoszony przez kontuzje, mimo że USC wypadło krótko. Nie wspominając już o jego występie w ostatnim meczu sezonu regularnego przeciwko Uniwersytet Kalifornijski Miniony tydzień mógł pomóc wyborcom zdecydować, czy wziąć udział w turnieju w ten weekend.