26 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Toyota przełamuje sceptycyzm w zakresie pojazdów elektrycznych, ogłaszając trzyrzędowy elektryczny SUV dla Stanów Zjednoczonych

Toyota przełamuje sceptycyzm w zakresie pojazdów elektrycznych, ogłaszając trzyrzędowy elektryczny SUV dla Stanów Zjednoczonych

Toyota jest Wstrzyknięcie 1,3 miliarda dolarów do swojej fabryki w Kentucky w celu „przyszłych wysiłków w zakresie elektryfikacji”, w tym produkcji nienazwanego obecnie trzyrzędowego elektrycznego SUV-a na rynek amerykański. Ta wiadomość jest pewnym zaskoczeniem, ponieważ największy na świecie producent samochodów jest także jednym z najbardziej wrogo nastawionych do przejścia całej branży na pojazdy elektryczne.

Toyota twierdzi, że pieniądze zostaną przeznaczone na budowę linii montażowej pojazdów elektrycznych w fabryce w Kentucky oraz montaż akumulatorów z wykorzystaniem akumulatorów do pojazdów elektrycznych dostarczanych przez zakład w Karolinie Północnej. Firma podała, że ​​zainwestuje łącznie 17 miliardów dolarów w swoją działalność w USA, aby wesprzeć przejście na pojazdy elektryczne.

Oczywiście może to być zimnym pocieszeniem dla ekologów, którzy byli Walcz z producentem samochodów Od lat z powodu ciśnienia antyelektrycznego w samochodach w krajach na całym świecie.

Toyota była pionierem w dziedzinie pojazdów elektrycznych dzięki niezwykle popularnemu Priusowi, który pomógł utorować drogę takim firmom jak Tesla i innym, udowadniając, że pojazdy z alternatywnymi silnikami mogą świetnie się sprzedawać. Jednak od tego czasu firma została w tyle za swoimi konkurentami. Sprzedaje w Stanach Zjednoczonych tylko dwa pojazdy elektryczne z akumulatorem: Toyotę bz4X i Lexusa RZ 450e.

Ostatnia debata na temat popytu na pojazdy elektryczne w USA – czy rośnie? upuszczać? spłaszczenie? – Dało to Toyocie szansę na pochwalenie się strategią przedkładania pojazdów hybrydowych nad samochody elektryczne na baterie. „Ludzie w końcu ujrzeli rzeczywistość” – powiedział niedawno dziennikarzom na Japan Mobility Expo prezes i były dyrektor generalny Toyoty, Akio Toyoda. Dziennik Wall Street. „Istnieje wiele sposobów na wspinaczkę na górę neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla”.

Trzyrzędowy SUV mógłby bazować na koncepcji elektrycznego Land Cruisera zaprezentowanej przez Toyotę na Japan Mobility Expo 2023. Koncepcja siedmiomiejscowa miała kanciasty wygląd z długą maską, odchylaną przednią szybą i zaokrąglonym tyłem z konstrukcja tylnego światła wizjera. Ma również szerszą rozstawę nadwozia i krótszy prześwit niż napędzany benzyną Land Cruiser 2024.

READ  McDonald's i Chipotle przygotowują się do bitew pracowników fast foodów w 2024 roku