22 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

TikTok zawiesza niektóre usługi w Rosji

TikTok zawiesza niektóre usługi w Rosji
Rosyjska policja aresztuje demonstranta w centrum Moskwy 6 marca. (Yuri Kochetkov/EPA-EFE/Shutterstock)

Co najmniej 4640 osób zostało aresztowanych podczas niedzielnych protestów w Rosji, donosi OVD-Info, niezależna grupa monitorująca, która śledzi zatrzymania w Rosji.

Według OVD-Info ludzie zostali aresztowani w 147 miastach. Według szacunków OVD-Info od czasu inwazji w Rosji podczas demonstracji antywojennych aresztowano ponad 13 000 osób.

CNN nie może niezależnie zweryfikować tych liczb.

Rosyjska państwowa agencja informacyjna TASS zacytowała rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, które stwierdziło, że aresztowało 3500 osób „biorących udział w nieautoryzowanych wydarzeniach publicznych” w niedzielę.

„Jednostki MSW Rosji, we współpracy z innymi organami ścigania, zapewniały ład i porządek w miejscach, w których w wielu podmiotach wchodzących w skład Federacji Rosyjskiej odbywały się niedozwolone imprezy publiczne” – Irina Volk, oficjalna przedstawicielka FR Rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, poinformowało TASS.

Niektóre z miast, w których zostali schwytani, to Moskwa i Sankt Petersburg.

Falk powiedział, że zatrzymani zostali „przeniesieni do Departamentów Policji Terytorialnej w celu przeprowadzenia dochodzenia”, dodając, że „kwestia postawienia ich przed wymiarem sprawiedliwości została rozstrzygnięta”.

READ  Putin nie mówi o pokoju przed osiągnięciem celów Rosji na Ukrainie