15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polski rząd twierdzi, że co najmniej 964 000 uchodźców uciekło z Ukrainy do Polski

Ukrainian refugees rest in a tent after crossing the border into Medyka, Poland on March 6.

Po wysłuchaniu ukraińskiego prezydenta Zełenskiego na wirtualnym spotkaniu z amerykańskimi prawodawcami w sobotę senator Joe Manchin potwierdził swoje poparcie dla odcięcia rosyjskiego sektora naftowego od Stanów Zjednoczonych i powiedział, że nie dokona wyboru strefy zakazu lotów nad Ukrainą. „Ze stołu.”

Manchin określił spotkanie Zooma z Zełenskim jako „surrealistyczne”, mówiąc w programie „Meet the Press” stacji NBC: „Wszyscy [Zelensky] Zasadniczo poprosiłem, po prostu mi pomóż. Będę walczył w mojej podróży, po prostu daj mi narzędzia, aby to zrobić, i wahaj się, każdy, kto waha się w wolnym świecie, jest w błędzie”.

Naciskany prywatnie na prośbę Zełenskiego o strefę zakazu lotów, coś, co odrzucili najwyżsi urzędnicy USA i NATO, Manchin powiedział: „Nie zdejmę niczego ze stołu, ale daję jasno do zrozumienia, że ​​będziemy wspierać Ukraińca ludzie.”

Manchin podkreślił, że ukraiński prezydent zwrócił się również do krajów zachodnich o pomoc w wysłaniu większej liczby samolotów do jego kraju do walki z Rosją.

„Zełenski powiedział wyraźnie, że nie musimy z nami walczyć. Nie chcemy, abyście prowadzili nasze samoloty lub latali samolotami do naszej strefy wojennej. Potrzebujemy samolotów, którymi sami możemy latać i mamy je na granicy.”

Demokrata z Zachodniej Wirginii ponownie wyraził swoje poparcie dla zakazu importu rosyjskiej ropy, mówiąc, że jego wyborcy uważają, że „to głupie, że wciąż kupujemy produkty i dajemy zyski, dajemy pieniądze Putinowi, aby mógł je wykorzystać przeciwko narodowi ukraińskiemu”.

Jakiś kontekst: Manchin i senator Lisa Murkowski przedstawili w czwartek ponadpartyjną ustawę o ograniczeniu rosyjskiej ropy i zwiększeniu krajowej produkcji w USA, aby to zrównoważyć.

Odnosząc się do potencjalnego ekonomicznego wpływu tego ruchu, Manchin powiedział, że ceny gazu są już wysokie i „nie z tego powodu”.

„Inflacja naprawdę schrzaniła to teraz i zasadniczo zamierzamy powiedzieć, że teraz usiądziemy, ponieważ obawiamy się, że jeszcze trochę wzrośnie, a i tak może wzrosnąć. t nic. Jestem gotów zrobić przynajmniej coś” – powiedział, dodając, że wierzy, że Stany Zjednoczone mogą jednocześnie zwiększyć produkcję energii w kraju i przejść na czystsze technologie paliwowe.

READ  Ustawodawcy opozycji w Indiach protestowali przeciwko decyzji rządu o zawieszeniu ich członkostwa w parlamencie

Zapytany o wpływ wojny w Europie na sposób, w jaki jego partia radzi sobie z agendą klimatyczną, częścią planu wydatków socjalnych prezydenta Bidena, który Manchin skutecznie zatrzymał w zeszłym roku, odpowiedział: „Myślę, że to czyni nas bardziej realistycznymi. . Wciąż rozmawiamy. O tych ambitnych rzeczach, które chcemy robić, niezależnie od tego, czy są to skrajnie lewe, czy prawe, zapomnij o ambicjach.

„Nasza energia, którą produkujemy w Ameryce jest lepsza i czystsza niż gdziekolwiek indziej na świecie, więc wszystko, co przetwarzamy, będzie lepsze niż to, co produkujemy” – powiedział.

Manchin powiedział, że obecnie nie toczą się żadne oficjalne rozmowy na temat planu wydatków Bidena.