3 maja, 2024

Thunder przezwyciężyli brak doświadczenia w fazie play-off dzięki zwycięstwu w pierwszym meczu przeciwko Pelicans

OKLAHOMA CITY — Wchodząc do play-offów, Thunder są najmłodszą drużyną NBA, która zajmuje pierwsze miejsce od rozpoczęcia rozgrywek w 1984 roku.

Po opuszczeniu play-offów przez ostatnie trzy sezony i pracy nad odbudowaniem, nagrodą dla Thunder za mocne rozstawienie w czołowej pozycji Konferencji Zachodniej było zmierzenie się z 49-krotnym zwycięstwem New Orleans Pelicans, który musiał przebić się przez play-offy, ale także zasłużył na zaszczyt. Najlepszy wynik w lidze na wyjeździe.

Siedmiu z 11 zawodników Thunder, którzy wyszli na boisko w niedzielę wieczorem, rywalizowało w swoim pierwszym meczu play-off. Względny brak doświadczenia dał o sobie znać czasami w czwartej kwarcie, ale zespół spisał się, kiedy było to najbardziej potrzebne.

Na 32,5 sekundy przed końcem Shai Gilgeous-Alexander zdobył trzy punkty i podniósł drużynę Thunder, a debiutanci Seth Holmgren i Cason Wallace wykonali świetne akcje w defensywie, dzięki czemu Oklahoma City wygrało pierwszy mecz 94:92. – runda play-off.

„Każdy, kto przyszedł, odegrał swoją rolę” – powiedział Gilgeous-Alexander. „Dali dobre minuty. Cała 11-tka wykonała swoją część i dlatego dzisiaj wygraliśmy.”

Po tym, jak Gilgeous-Alexander wyrównał wynik na 90 na 1:36 przed końcem, zespół Pelicans miał cztery próby oddania strzału i trzy zbiórki w ofensywie, ale bez punktów dzięki ostatniemu zatrzymaniu Holmgrena.

Środkowy Pelicans, Larry Nance Jr., przetoczył się na obręcz i próbował oddać strzał ponad wyciągniętymi ramionami Holmgrena, ale debiutant trafił w piłkę u góry i zaliczył piąty blok.

„Próbowałem udawać” – powiedział Holmgren. Nie chciałem zostawiać spraw w rękach przeciwnej drużyny, więc zamierzałem spóźnić się i spróbować wyjść na boisko i grać bez względu na to, czy miało to dotyczyć bramkarza, czy nie.

Gilgeous-Alexander dał Thunder ładne prowadzenie po kolejnym posiadaniu.

READ  Trener Taylor Jenkins ogłosił, że gwiazda Memphis Grizzlies, Ja Morant, prawdopodobnie opuści 4. mecz.

Pelicans odpowiedzieli szybkim koszem po kolejnym posiadaniu, po czym Holmgren trafił jeden z dwóch rzutów wolnych i mecz zakończył się dwupunktowym zwycięstwem.

Na 14 sekund przed końcem Pelicans przekazali piłkę CJ McCallumowi, a Wallace zaatakował go. McCullum pierwszy stracił piłkę, ale udało mu się ją odzyskać; Następnie wkroczył do akcji po próbie bloku Wallace'a i zobaczył strzał na linii, ale trafił w tył obręczy.

„Myślałem, że to pieniądze, ale brakowało mi ich przez długi czas” – powiedział McCallum. „Ale mecz nie powinien był do tego dojść”.

Obie drużyny od początku miały problemy z obroną. Po pierwszej kwarcie był remis: 17, a po pierwszej kwarcie 43.

To był najbardziej ekscytujący weekend play-off w historii NBA. Nastąpiło 20 zmian prowadzenia w porównaniu do 19 zmian prowadzenia w pozostałych siedmiu meczach.

Zespół New Orleans objął prowadzenie 90-88 – 19. w meczu – po ustawieniu Brandona Ingrama na 3:34 przed końcem, ale ponownie zdobył bramkę dopiero na 26,5 sekundy przed końcem. W finale Pelicans osiągnęli wynik 1 z 7 z czasem 3:09 i czterema stratami.

Oklahoma City utrzymało Nowy Orlean ze skutecznością 38,5% celności, a rzut rożny Pelicans zdobył zaledwie 1 z 15 za trzy punkty.

To był ekscytujący początek dla rozstawionego z numerem 1, ale trener Thunder, Marc Daignault, wie, że to dopiero początek.

„Powiedziałem zespołowi i myślę, że to prawda, że ​​te passy są długie” – powiedział Daigneault. „Musisz przejść przez całą serię i to jest teraz dla nas wyzwanie. Musimy obejrzeć film, wyciągnąć z niego wnioski i w środę być lepszym zespołem niż dzisiaj”.

READ  Prawa Donalda Trumpa do wolności słowa „nie są absolutne” w sprawie z 6 stycznia, sędzia Tanya Sudkan