30 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tesla pobiera więcej samochodów w USA z powodu inflacji

Tesla pobiera więcej samochodów w USA z powodu inflacji

16 czerwca (Reuters) – Tesla Inc (TSLA.O) Po raz kolejny podniósł ceny wszystkich swoich modeli samochodów w Stanach Zjednoczonych w odpowiedzi na bieżące problemy w globalnym łańcuchu dostaw i rosnące koszty surowców.

Jej strona internetowa pokazała w czwartek, że producent samochodów elektrycznych podniósł cenę modelu Y dalekiego zasięgu do 65 990 USD z 62 990 USD, po opóźnieniu dostaw niektórych modeli dalekiego zasięgu w USA nawet o miesiąc.

5% wzrost cen wynika ze wzrostu kosztów surowców, od aluminium po lit, stosowanych w samochodach i akumulatorach, podczas gdy producenci samochodów mają trudności z zaopatrzeniem się w chipy i inne materiały eksploatacyjne z powodu niedoborów w całej branży.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Credit Suisse powiedział, że podwyżka cen jest w niektórych przypadkach czwarta w USA w 2022 roku. „Podczas gdy podwyżka cen zniszczy popyt, podaż Tesli pozostanie ograniczona” – powiedział dom maklerski.

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, powiedział wcześniej, że lit jest odpowiedzialny za wzrost kosztów i „czynnik ograniczający” wzrost pojazdów elektrycznych, zachęcając producentów samochodów do wejścia na rynek litowy.

Rywal Rivian Motors Company (Równo) Podniósł również ceny o ponad 10 000 USD za nowe zamówienia swojego modelu podstawowego.

Samochody Model Y są sfotografowane podczas ceremonii otwarcia nowej fabryki pojazdów elektrycznych Tesla Gigafactory w Gruenheide w Niemczech, 22 marca 2022 r. Patrick Bloll/Paul przez REUTERS/File Photo

Klienci zdecydowali się na bardziej zaawansowane modele pomimo wyższych cen, powiedziała Claire McDonough, dyrektor finansowy Rivian, w czwartek podczas światowej konferencji motoryzacyjnej Deutsche Banku.

„(To jest) dźwignia, gdy myślimy o świecie inflacji, nadwyżce cenowej, którą naszym zdaniem zapewniamy naszym samochodom” – powiedział McDonough.

Oczekuje się, że kilku producentów samochodów dostarczy klientom samochody elektryczne po raz pierwszy w wyścigu, aby dogonić Teslę w obliczu gwałtownie rosnącego popytu.

Musk, najbogatszy człowiek na świecie, ostrzegał przed ryzykiem recesji w ostatnich tygodniach. Powiedział na początku tego miesiąca, że ​​ma „bardzo złe przeczucia” co do gospodarki i że Tesla musi zlikwidować 10% miejsc pracy. Czytaj więcej

READ  Dlaczego papierowe paragony są pieniędzmi w Drive-Thru — Krebs on Security

Musk, który kupuje Twitter Inc (TWTR.N) Oczekuje się, że pracownicy firmy zajmującej się mediami społecznościowymi zajmą się 44 miliardami dolarów w czwartek.

Akcje Tesli spadły w czwartek o około 9 proc.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże Nivedity Balu i Marii Bonizath w Bengaluru, a także Tiny Billon w Austin w Teksasie; Montaż dokonali Rashmi Aish, Arun Koyor i Richard Chang

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.