30 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kontrakty terminowe Dow spadają po zwyżce cen akcji w związku z masową podwyżką stóp Fed; Co teraz robisz

Kontrakty terminowe Dow: Ceny ropy rosną, gdy rosyjska ropa unika inwazji na Ukrainę;  Prezes Rezerwy Federalnej Powell On Tap

Kontrakty terminowe Dow gwałtownie spadły w czwartek rano, wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i Nasdaq, odwracając silne wzrosty wraz z odbiciem rentowności obligacji skarbowych.
XGiełda wahała się w środę po tym, jak Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe najbardziej od 1994 roku, ale wzrosła, gdy prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, zasygnalizował, że decydenci mogą podnieść stopy procentowe nieco niżej na posiedzeniu Fed pod koniec lipca. Rentowności obligacji skarbowych gwałtownie spadły w środę po wzroście do wieloletnich maksimów we wtorek.

Enfaza energii (ENPH), Harmonia w naukach biologicznych (HRMY), automatyzacja (JAKIŚ), Ulta Beauty (Ulta) A moja symulacja (na mniePięć akcji do obejrzenia. Wszystkie konsolidują się, utrzymując powyżej lub w pobliżu 50-dniowych średnich kroczących, z Linie siły względnej Na wysokościach lub w pobliżu.

W magazynie jest w Lista obserwacyjna IBD Leaderboard. Biosciences Stock and Harmony są dostępne pod adresem wada 50. AutoNation to środa Akcje IBD dzisiaj.

Tesla (TSLA) znacznie się poprawiło w środę, nawet gdy Krajowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego poinformowała, że ​​gigant pojazdów elektrycznych dominował w wypadkach z udziałem systemów wspomagania kierowcy. Akcje spadły na początku czwartek, mimo że ceny samochodów Tesli wzrosły.

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow Jones spadły o 1,8% w stosunku do wartości godziwej po wzroście o 1% w środę wieczorem o jeden punkt. Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o 2,2%, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 o 2,7%. Wszyscy grożą zniszczeniem środowych zdobyczy w podboju.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 4 punkty bazowe do 3,43%, odwracając duże straty w środę wieczorem. Dwuletnia rentowność odwróciła straty z dnia na dzień, podskakując o 9 punktów bazowych do 3,37%.

Ceny ropy naftowej w USA nieznacznie spadły, wycofując się z umiarkowanych wzrostów.

Bitcoin był notowany powyżej 21 000 $, poza szczytami ze środowej nocy, ale po tym, jak na początku tego tygodnia osiągnął najniższy poziom od 18 miesięcy wynoszący 20 087,90 $.

Szwajcarski bank centralny nieoczekiwanie podniósł stopy procentowe o pół punktu na początku czwartku.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.

Spotkanie Fed

decydenci polityczni Głosowali za podniesieniem stóp procentowych o 75 punktów bazowych po raz pierwszy od 1994 roku, pod koniec dwudniowego posiedzenia Rezerwy Federalnej, do przedziału 1,5-1,75%.

Nastąpiło to po tym, jak majowy CPI z 10 czerwca pokazał, że inflacja niespodziewanie wzrosła do najwyższego od 40 lat poziomu 8,6%.

Prezes Fed Powell, przemawiając na konferencji prasowej po posiedzeniu politycznym, powiedział, że bank centralny „pilnie podnosi stopy procentowe” i zdecydował o zwiększeniu „frontloadingu”. Powiedział, że „inflacja jest zbyt wysoka” przy napiętych rynkach pracy.

Ale Powell powiedział, że Fed może podnieść stopy procentowe o 50 lub 75 punktów bazowych na posiedzeniu Fed pod koniec lipca. Podkreślił też, że polityka będzie „wrażliwa i elastyczna”. Przed tymi komentarzami wszystkie rynki ustaliły swoje ceny na 75 punktów bazowych na spotkaniu w przyszłym miesiącu, zgodnie z Narzędzie CME FedWatch. Rynki nadal widzą 70% szans na ruch o trzy czwarte pod koniec lipca.

READ  Wall Street rośnie na grzbiecie wielkich banków technologicznych

Wszyscy urzędnicy Fed uważają, że stopy procentowe wzrosną do co najmniej 3% do końca roku, przy średniej szacunkach na poziomie 3,4%. Do końca 2023 r. widzą 3,8%.

Bank centralny odnotowuje obecnie inflację na poziomie 5,2% w tym roku, zgodnie z jego wskaźnikiem cen wydatków na konsumpcję osobistą. To więcej niż zakładano 4,3% w marcu i 2,6% w grudniu.

Decydenci oczekują, że ich preferowana miara inflacji, bazowy indeks PCE, powróci do wciąż wysokiego wzrostu o 4,3% w czwartym kwartale i spowolni do 2,7% do końca 2023 roku.

Fed i prezes Fed Powell próbował w środę zachować delikatną równowagę. Z jednej strony chcieli zrobić duży krok w walce z inflacją i przywrócić utraconą wiarygodność. Z drugiej strony Powell i jego koledzy nie chcą, aby decydenci zmiażdżyli gospodarkę. Gwałtowny spadek sprzedaży detalicznej był jednym z wielu słabych raportów ekonomicznych w środę.

Bank centralny pokonał Wall Street, choćby na jedno popołudnie. Wskaźniki wyprzedzające, które zmieszały się po podwyżce Fed i gdy Powell zaczął mówić, skoczyły do ​​najwyższych poziomów w ciągu dnia, ponieważ „elastyczny” prezes Fed pozostawił możliwość posunięcia o pół punktu otwartą. Akcje zamknęły się w najlepszym wydaniu, ale nadal były mocno lub wyraźnie wyższe.

Rentowności obligacji skarbowych gwałtownie spadły po zawieszeniu przez Powella poziomu 50 lub 75, zwłaszcza rentowności dwóch lat.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują akcje akcji na IBD Live


giełda środa

Giełda wahała się po ogłoszeniu podwyżki stóp, ale odbiła po wypowiedziach Powella.

Dow Jones Industrial Average wzrósł w środę o 1% handel na giełdzie. Indeks S&P 500 wzrósł o 1,5%. Indeks Nasdaq Composite wzrósł o 2,5%. Mała kapitalizacja Russell 2000 wzrosła o 1,5%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 9 punktów bazowych do 3,39%. Rentowność dwóch lat, ściślej związana z ruchami stóp Fed, spadła o 15 punktów bazowych do 3,28%.

Ceny ropy naftowej w USA spadły o 3% do 115,31 USD za baryłkę. Ceny gazu ziemnego nieznacznie wzrosły po spadku o 16% we wtorek.

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt(zamknięty bez zmian, podczas gdy ETF Innovator IBD Breakout Opportunities)pasować) spadła o 0,2%. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) wzrosła o 2,65%. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) zaliczka 1,8%.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) wzrósł o 2,1%, a amerykański fundusz ETF Global X Infrastructure Development Fund (kolebka) o 0,8%. Amerykańska Fundacja Global Gates (ETF)Samoloty) wzrosła o 1,55%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) wzrósł o 0,3%. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE) tonie 2,2% i Financial Select SPDR ETF )XLF) zyskał 1,1%. Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej SPDR (XLV) wzrosła o 1%.

READ  Gigant naftowy Saudi Aramco wyprzedza Apple jako najważniejsza firma na świecie

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) podskoczył o 6,6%, a indeks ARK Genomics ETF (ARKG) 5,2%. Akcje Tesli nadal prowadzą wśród ETF-ów na Ark Invest.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


czas do obejrzenia

Akcje ENPH podskoczyły w środę o 5% do 188,48, odbijając się od linii 50-dniowych i 200-dniowych. Producent falowników fotowoltaicznych wyrwał się z A podwójna podstawa dna Podczas większej konsolidacji 2 czerwca. Akcje Enphase rosły przez kilka dni, po czym spadały. Wpis 193 jest już nieaktualny. Uchwyt ENPH w kształcie strzałki, z przedłużeniem kup punkt o 217,33, tuż powyżej najwyższego poziomu intraday z 8 czerwca.

Akcje HRMY wzrosły o 0,3% do 44,61, oddalając się od 50-dniowej linii, ale odcinając zyski w ciągu dnia. Firma Harmony Biosciences jest właścicielem podstawa kubka Z wpisem 54.10. Potrzebuje jednak dodatkowego dnia, aby uformować się w garść, co sprowadza punkt kupna do 47,21.

Akcje AutoNation odwróciły się w środę w dół, spadając o 1,45% do 113,40, zamykając się poniżej linii 50-dniowych i 200-dniowych. Akcje AN są w stanie długiej konsolidacji przy 133,58 punktach kupna. Ale inwestorzy mogą wykorzystać opór nieco powyżej 126 jako wczesne wejście. W zeszły piątek gigant samochodów używanych osiągnął tego dnia 126,14, prawie zbliżając się do szczytu z początku maja wynoszącego 126,39, po czym zawrócił w dół.

Akcje Ulta Beauty wzrosły o 3,3% do 405,61, odzyskując 50-dniową linię po znalezieniu wsparcia na 200-dniowej linii na początku tego tygodnia. Akcje ULTA notowały w zeszłym tygodniu punkt kupna 426,93 kubków z uchwytem, ​​po czym ponownie spadły. Nowy wpis 429.58 uchwytu jest teraz uruchomiony.

Akcje Onsemi wzrosły w środę o 2,45% do 58,04, w porównaniu z liniami 50-dniowymi i 200-dniowymi. Na przełomie maja i czerwca akcje ON wzrosły z linii 50-dniowych/200-dniowych do 67,19 w dniu 8 czerwca, zbliżając się do konsolidacyjnego punktu kupna 71,25. Ale producent chipów się wycofał. Spowodowało to nieco chaotyczną formację uchwytu z wpisem 67.29. Wejście zbiega się również z niższymi szczytami linia trendu.

Tesla Stock

Akcje Tesli odbiły w środę o 5,5% do 699, wciąż poniżej 21-dniowej passy. Akcje osiągnęły najniższy od 11 miesięcy poziom 620,57 w dniu 24 maja.

W środę National Highway Traffic Safety Administration zgłosiła wypadki z udziałem systemów wspomagania kierowcy. Pojazdy Tesli korzystające z autopilota brały udział w 273 wypadkach od 20 lipca 2021 do 21 maja 2022 z łącznie 392 wypadków. Głównym powodem jest to, że na drogach jeździ tak wiele pojazdów elektrycznych Tesli wyposażonych w autopilota.

Tesla zawsze twierdził, że autopilot poprawia bezpieczeństwo, ale nie stosuje porównań jabłek do jabłek pod względem rodzaju drogi, warunków pogodowych i innych. NHTSA niedawno rozszerzyła swoją sondę autopilota, jednocześnie badając „hamowanie fantomowe” w samochodach Tesli.

READ  Zyski Berkshire Hathaway rosną, ale Warren Buffett ubolewa nad brakiem dobrych ofert

Na początku czwartku Tesla podniosła ceny większości swoich samochodów w USA, chociaż podstawowa cena Modelu 3 nadal wynosi 46.990 USD. Wyższe koszty materiałów i ograniczona ogólna podaż pozwoliły Tesli i innym producentom samochodów gwałtownie podnieść ceny samochodów w ciągu ostatniego roku.

Również w czwartek dyrektor generalny Elon Musk zorganizuje spotkanie rady miasta z Świergot (TWTR) do pracowników, zwracając się do pracowników po raz pierwszy od 44 miliardów dolarów, pod koniec kwietnia osiągnięto w serwisie społecznościowym transakcję 54,20 dolarów na akcję. Od tego czasu Musk, który wymachiwał prawem do należytej staranności, narzekał na fałszywe konta na Twitterze. Musk może chcieć wyjść z umowy lub znacznie obniżyć cenę. Ale według niego oczekuje się, że potwierdzi chęć zakupu Twittera Dziennik Wall Street.

Akcje Twittera wzrosły w środę o 2,1 procent do 37,99. Akcje spadły o prawie 4% w czwartek rano, gdy spadły kontrakty terminowe.


Tesla kontra BYD: Którego giganta EV najlepiej kupić?


Analiza rynku

Giełda zamknęła się w środę wyżej po podwyżce stóp Fed i wypowiedziach Powella.

Trwa rajd na giełdzie. Środa była drugim dniem, w którym Nasdaq próbował zwyżkować po wtorkowym wzroście indeksów technologicznych. Ale próba rajdu to nie zielone światło.

Po dużych stratach w ostatnich dniach główne wskaźniki są znacznie poniżej 10-dniowych średnich kroczących, nie wspominając o bardziej fundamentalnym oporze.

Kontrakty terminowe Dow wskazują na negatywną reakcję drugiego dnia na posiedzenie Fed. Próba zebrania może szybko zniknąć.

Inwestorzy powinni wkrótce poszukać pliku Dzień kontynuacji Aby potwierdzić nowy trend wzrostowy. Jednak potwierdzone wzrosty rynkowe nie zawsze się sprawdzają, jak pokazał 2022 rok.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Co teraz robisz

Ruch w środę był pozytywny, ale jeden przyzwoity dzień nie miał znaczenia, zwłaszcza w czasie bessy.

Jeśli nadejdzie kolejny dzień, inwestorzy mogą pochylić się nad rynkiem, powoli zwiększając ekspozycję, jeśli warunki zaczną się poprawiać.

W międzyczasie bądź czujny i bądź przygotowany. Zbuduj te listy obserwacyjne potencjalnych liderów.

Enphase, Onsemi i inne akcje, które warto obserwować, miały problemy, pomimo ich silnej względnej siły. Nie ma gwarancji, że te nazwy utrzymają się stosunkowo dobrze lub że będą prowadzić w kolejnym prawdziwym trendzie zwyżkowym.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie na bieżąco z trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Może nadejść „najbardziej przewidywalna” recesja Fed w historii

Zdobądź kolejne zwycięskie akcje z MarketSmith

Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś