27 maja, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tesla eksportuje pierwsze samochody z Szanghaju od czasu ponownego otwarcia fabryki

Tesla eksportuje pierwsze samochody z Szanghaju od czasu ponownego otwarcia fabryki

Znak Tesli jest widoczny w fabryce w Szanghaju w Chinach, 13 maja 2021 r. REUTERS / Ali Song

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

SZANGHAJ, 11 maja (Reuters) – Tesla Corporation (TSLA.O) W środę firma dokonała pierwszego eksportu z Chin od czasu ponownego otwarcia fabryki w Szanghaju 19 kwietnia, zostawiając dostawę 4767 samochodów dla Słowenii, poinformowały wspierane przez rząd media, poinformował Shanghai Observer.

Jak podał szanghajski serwis informacyjny, przewoźnik samochodowy Glovis Splendor opuścił port w środę wcześnie rano, kierując się do słoweńskiego portu Koper.

„Tesla spieszył się wczoraj po południu z załadowaniem nowych samochodów z linii produkcyjnych na statek” – powiedział Shanghai Observer, powołując się na urzędnika celnego.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Tesla zorganizowała również wysyłkę 4100 pojazdów w piątek, dodał, dodając, że producent samochodów zamierza wyeksportować 300 000 pojazdów z Szanghaju w 2022 roku.

Tesla nie odpowiedział od razu na prośbę Reutera o komentarz.

Przesyłka odzwierciedla wysiłki Tesli zmierzające do przywrócenia normalnego poziomu działalności w fabryce w Szanghaju, dzięki czemu Model 3 i Model Y będą sprzedawane w Chinach i na eksport.

Chińskie Stowarzyszenie Samochodów Osobowych poinformowało we wtorek, że Tesla nie eksportowała w kwietniu żadnego modelu 3 ani modelu Y z Chin ze swojej fabryki w Szanghaju, ponieważ chińska polityka zakazu COVID-19 zakłóciła produkcję i dostawę.

Dane pokazały również, że sprzedaż firmy w Chinach spadła w kwietniu o 98% w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Fabryka została ponownie otwarta 19 kwietnia z pomocą rządu w Szanghaju i szeroko komentowanych przez chińskie media państwowe. Został podany jako przykład tego, jak miasto stara się utrzymać otwarte firmy, przestrzegając ścisłej polityki antykoronawirusowej.

Tesla zbudowała 10 757 samochodów w fabryce w Szanghaju od ponownego otwarcia 19 kwietnia do 30 kwietnia i wyznaczyła sobie cel osiągnięcia dziennej produkcji 2600 samochodów dziennie od 16 maja, jak wcześniej informował Reuters. Czytaj więcej

READ  Lufthansa przeprasza po doniesieniu, że wszyscy żydowscy pasażerowie mają zakaz latania

Fabryki w Szanghaju, które próbują wrócić na pełną skalę, skomplikowały swoje wysiłki z powodu zaostrzenia przez władze miasta blokad w celu powstrzymania epidemii COVID-19.

Fabryka Tesli działała znacznie poniżej wydajności na początku tego tygodnia z powodu problemów logistycznych i linii dostaw.

Czytaj więcej

(Ta historia parafrazuje Glovis Splendor w akapicie 2).

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie Zhang Yan i Brendy Goh) Montaż: Christopher Cushing, Jacqueline Wong i Simon Cameron Moore

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.