30 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Akcje rosną, rentowności nieznacznie po danych o inflacji w USA

Akcje rosną, rentowności nieznacznie po danych o inflacji w USA

NOWY JORK/MILAN (Reuters) – S&P 500 i Dow zyskały w środę, a indeks dolara spadł po tym, jak dane pokazały, że inflacja w USA zwolniła rok do roku w zeszłym miesiącu, dając inwestorom nadzieję, że cena. Mutacje osiągnęły swój punkt kulminacyjny.

Kontrakty terminowe na akcje w USA początkowo spadły po inflacji bazowej, z wyjątkiem takich pozycji, jak ceny ropy, które były wyższe niż oczekiwano. Ostatecznie jednak inwestorów zachęciła zmiana rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych do 8,3% w kwietniu z 8,5% w marcu, mimo że była powyżej szacunków analityków na poziomie 8,1%. Czytaj więcej

Podobnie, chociaż rentowność obligacji wzrosła natychmiast po opublikowaniu raportu, który Jim Poulsen, główny analityk inwestycyjny w The Leuthold Group w Minneapolis nazwał emocjonalną pierwszą reakcją, straciły część swoich zysków, gdy inwestorzy przetrawili wiadomości.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Pod koniec dnia wszyscy możemy być podekscytowani tym, czy jest trochę wyższa, czy trochę niższa, ale roczna stopa inflacji wyraźnie się odwróciła i wydaje się, że osiągnęła szczyt w marcu. Wygląda na to, że jest za rogiem” – powiedział .

„Inną dobrą rzeczą jest to, że rentowność obligacji zareagowała szybko, ale się uspokoiła. Niezależnie od tego, co myślisz o dzisiejszym raporcie o inflacji, wygląda na to, że rentowność obligacji była już wystarczająco wysoka, a akcje były już wystarczająco niskie. To mówi ci, że zostały wycenione zarówno dla gorącej inflacji.

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Indeks S&P 500 wzrósł o 213,25 punktów, czyli 0,66%, do 32 373,99 (.SPX) Wzrósł o 18,18 punktu, czyli 0,45%, do 4019,23 i Nasdaq Composite (dziewiętnasty) Spadł o 61,52 punktu, czyli 0,52%, do 11.676,15.

Nasdaq spadł, ponieważ sektory wzrostu dotknięte technologią (.SPLRCT) i uznanie konsumentów (.SPLRCD), negatywnie zareagował na dane o inflacji. Paolo Zangiri, główny ekonomista General Investments, powiedział, że podkreślił, że powrót inflacji do bardziej prawdopodobnych poziomów zajmie trochę czasu.

READ  Kiedy brutalny wzrost czynszów spowoduje inflację CPI? Ile dodasz do CPI?

„Ogólnie rzecz biorąc, dzisiejsze dane dodają argumentów za silnym forsowaniem, o które (przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome) Powell wezwał na ostatnim posiedzeniu, który zasugerował również możliwość zwiększenia o kolejne dwa 50 punktów bazowych w czerwcu i lipcu” – powiedział Zangiri.

„Jednak to utrzyma obawy o możliwość wysokiej recesji, a słaby wzrost może w końcu doprowadzić do złagodzenia zacieśniania przez Fed po lecie.”

Ogólnoeuropejski indeks STOOX 600 (.stoxx) Wzrósł o 1,54%, a wskaźnik akcji MSCI na całym świecie (.MIWD00000PUS) 0,61% zysku. We wtorek globalny indeks spadł do najniższego poziomu od grudnia 2020 r. w obawie, że zacieśnienie Fedu może znacząco spowolnić globalną gospodarkę.

Podczas gdy indeks dolara początkowo wzrósł po wiadomościach o inflacji, ostatnio spadł o 0,25%, a euro wzrosło o 0,19% do 1,0547 USD. Japoński jen umocnił się o 0,17% w stosunku do dolara przy 130,22 za dolara, podczas gdy funt ostatnio notowany był na poziomie 1,2329 USD, co oznacza wzrost o 0,06% w ciągu dnia. Czytaj więcej

Po tym, jak w środę spadły do ​​prawie tygodnia minimów, pierwszą reakcją rentowności 10-letnich obligacji skarbowych na dane o inflacji był powrót do trzyletniego maksimum na poziomie 3,203% osiągniętego w poniedziałek.

Rentowności od tego czasu straciły część swoich zysków, a 10-letnia nota referencyjna wzrosła o 5/32 do 2,9754% w porównaniu do 2,993% pod koniec wtorku. Cena 30-letniej obligacji ostatnio wzrosła o 21/32 do 3,0905% z 3,129%.

Ale cena dwuletniego banknotu spadła o 5/32, osiągając 2,6967% z 2,623%.

Fed podniósł w zeszłym tygodniu stopy procentowe o 50 punktów bazowych, a prezes banku Jerome Powell powiedział, że na nadchodzących posiedzeniach politycznych prawdopodobnie nastąpią jeszcze dwie takie podwyżki. Pojawiły się również spekulacje rynkowe, że amerykański bank centralny będzie musiał przenieść 75 punktów bazowych na jednym posiedzeniu.

Morgan Stanley spodziewa się, że globalny wzrost gospodarczy w 2022 r. wyniesie mniej niż połowę ubiegłego roku i wyniesie 2,9%, w porównaniu z poprzednimi szacunkami 3,2%. Czytaj więcej Amerykański bank również obniżył swój cel dla indeksu S&P 500 na koniec roku o 11% do 3900 punktów, jednocześnie podnosząc swoją prognozę dla 10-letniej rentowności w USA o 55 punktów bazowych do 3,15%.

READ  Cisco, DoorDash, Fastly i więcej

Ceny ropy podskoczyły w środę po spadku o prawie 10% w ciągu ostatnich dwóch sesji, podsycane obawami o dostawy, gdy rosyjski gaz płynie do Europy spada, a Unia Europejska starała się zdobyć poparcie dla rosyjskiego embarga na ropę.

Ropa amerykańska wzrosła ostatnio o 4,92% do 104,67 USD za baryłkę, a ropa Brent osiągnęła 106,91 USD, co oznacza wzrost o 4,34% w ciągu dnia.

Spot złoto wzrósł o 0,7% do 1851,30 USD za uncję.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże autorstwa Sinead Caro w Nowym Jorku, Danilo Masoniego w Mediolanie, Sujata Rao w Londynie i Alona Johna w Hongkongu; Edytowanie przez Williama MacLeana, Thomasa Janowskiego i Angusa McSwana

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.