16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Teleskop Webba podświetla gwiazdę, gdy kończy fazę wyrównania „układania obrazów”

Teleskop Webba podświetla gwiazdę, gdy kończy fazę wyrównania „układania obrazów”

Jasne światło w centrum tego czarnego obrazu to gwiazda, której Webb używa do wyrównania swoich luster.

Webb ma teleskop Zakończył trzeci etap ustawiania zwierciadeł, co jest kluczowym procesem dla uzyskania najnowszych obrazów z tego wartego 10 miliardów dolarów teleskopu kosmicznego. Ten wyczyn nadchodzi w samą porę, gdy teleskop wkracza w drugi miesiąc trzymiesięcznego okresu ustawiania.

Odkąd Webb dotarł do punktu obserwacyjnego w kosmosie, miejsca o nazwie L2, członkowie zespołu NASA ciężko pracowali, aby przygotować teleskop do rozpoczęcia nauki. Proces ten oznacza użycie jednej gwiazdy, HD 84406, jako przewodnika do wyrównania 18 zwierciadeł głównych.

Inżynierowie wprowadzili 18 punktów światła gwiazd w spójny wzór.

Inżynierowie wprowadzili 18 punktów światła gwiazd w spójny wzór.
zdjęcie: NASA/STScI/J.Dipascual

teleskop Opublikuj jej pełne lustra pod koniec stycznia Ujrzał swoje pierwsze światło 4 lutego do odebrać coś w rodzaju Fotografia Ostatecznym celem 11 lutego jest sprawienie, by zwierciadła były identyczne o około 50 nanometrów, czyli 50 miliardowych części metra. Została również umieszczona w aktach przez Alize Fisher Ostatni blog NASA„Gdyby podstawowe lustro Webba miało rozmiar USA, to każda część miałaby rozmiar Teksasu, a zespół musiałby wyrównać ze sobą wysokości tych części o rozmiarach Teksasu z dokładnością do około 1,5 cala”. TOdnosi się do orientacji luster wykonanych przez ludzi na Ziemi, a Milion mil od teleskopu.

18 lutego lustra ustawiły się na tyle, by zorganizować 18 punktów świetlnych Przechwycone przez każde z 18 zwierciadeł głównych. Następnym krokiem było skupienie tych 18 widoków tej samej gwiazdy w jednym punkcie — dosłownie poprzez ułożenie obrazów jeden na drugim. Odbywa się to teraz, ponieważ plik Faza wyrównywania stosu obrazów została zakończona 25 lutego, trzy dni przed terminem. HD 84406 widziany przez Webba jest teraz jednym punktem Ze światła, tak jak powinno być.

Lee Feinberg, dyrektor Webb Optical Telescope Element w NASA Goddard Space Flight Center, powiedział w oświadczeniu. Wydanie agencji. „Lata planowania i testowania się opłaciły, a zespół nie mógł być bardziej podekscytowany, widząc, co przyniosą kolejne tygodnie i miesiące”.

Przedstawienie artysty teleskopu Webba w centrum, skierowane w lewy dolny róg obrazu.

Lustra nadal funkcjonują jako pojedynczy instrument, chociaż muszą być raczej niż jednym dużym teleskopem. Dokładne kombinacje są niezbędne. Rozpocznie się teraz czwarty etap wyrównania lustra, zwany gradientem zgrubnym. Proces ten polega na łączeniu w pary 20 różnych elementów lustra, aby razem rzucały światło; Zespół może wykorzystać te wyniki, aby odkryć, gdzie różnice w wysokości klipów zmniejszają ostrość obrazu.

Wstępne etapy zostaną zaimplementowane w ciągu najbliższych kilku tygodni, po których nastąpią drobne etapy i wyrównają teleskop z pozostałymi instrumentami Webba (w tej chwili zespół pracuje tylko nad poprawkami zwierciadła głównego) a także ostatni, Korekty końcowe. więcejO szczegółach etapów wyrównania można przeczytać na ten temat tutaj.

Webb poszerzy naszą wiedzę oWczesny wszechświat, galaktyki i również egzoplanety Niektóre obiekty w naszym Układzie Słonecznym. ten Teleskop nie zastępuje weterana Kosmicznego Teleskopu Hubble’a. Wykryje promieniowanie podczerwone i bliskie podczerwieni, podczas gdy Hubble działa głównie w świetle ultrafioletowym i widzialnym.

Ale Hubble został ponownie uruchomiony w 1990 roku. Webb przyjrzy się wszechświatowi wraz ze swoim poprzednikiem, ale Będziemy cofać się w czasie bardziej niż jakiekolwiek urządzenie przed nim, z technologią, która nie była możliwa 30 lat temu.

Webb jest nadal doskonale kompatybilny i trochę naukowo wykonalny – szacuje się, że pole golfowe to połowa lata 2022 – ale fakt, że do tej pory nic nie poszło nie tak, jest świadectwem godzin i wysiłków naukowców i inżynierów, którzy chcą dać światu cały nowe spojrzenie na starożytny wszechświat.

WIĘCEJ: Teleskop Kosmiczny Webba robi selfie, dopasowując swoje złote lustra

READ  Dlaczego gwiazdy wyglądają kolczasto na zdjęciach z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba?