24 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szwajcaria porzuciła neutralność i nałożyła sankcje na Rosję i Putina

Szwajcarski rząd zaakceptuje unijne sankcje nałożone po okupacji Ukrainy i natychmiast zamrozi wszystkie aktywa należące do rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, premiera Michaiła Mistina i ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa. Raport Poniedziałek.
„Jesteśmy w wyjątkowej sytuacji” – powiedział prezydent Ignacio Casis powiedział dziennikarzom w poniedziałekWedług Reutersa.

Rząd zapowiedział, że zamknie swoją przestrzeń powietrzną dla lotów z Rosji i nałoży ograniczenia wjazdu na szereg osób związanych ze Szwajcarią i blisko prezydenta Rosji.

Dodał, że „bezprecedensowy atak militarny Rosji na suwerenny kraj europejski będzie decydującym czynnikiem w decyzji Rady Federalnej o zmianie jej poprzedniego stanowiska w sprawie sankcji”.

W odwecie rosyjska linia lotnicza ogłosiła we wtorek, że zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla Szwajcarii.

Szwajcaria wraz z innymi mocarstwami zachodnimi znalazła się pod presją nałożenia sankcji na Rosję.

Rzecznik Komisji Europejskiej Peter Stano Powiedział W zeszłym tygodniu Konfederacja oczekiwała, że ​​Szwajcaria „podąży za tym przykładem w ochronie polityki opartej na naszych społecznościach i narodach”.

Szwajcaria od dawna dąży do zachowania neutralności, a kraj alpejski przeprowadził liczne rozmowy pokojowe i rozmowy między przeciwnikami geopolitycznymi. Posiada również sektor bankowy, który obsługuje wielu najbogatszych ludzi na świecie.

READ  Donald Trump powiedział, że w poniedziałek nie będzie zeznawał w procesie o oszustwo cywilne