25 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szwajcaria: Policja zastrzeliła w pociągu zakładnika z siekierą

Szwajcaria: Policja zastrzeliła w pociągu zakładnika z siekierą
  • Autorzy: Imogen Folkes i Ian Casey
  • BBC News, Genewa i Londyn

Źródło obrazu, Dobre zdjęcia

Tytuł Zdjęcia,

Policja przez kilka godzin próbowała rozmawiać z zakładnikiem

W czwartek wieczorem w szwajcarskim pociągu policja zastrzeliła mężczyznę z siekierą i nożem, który wziął jako zakładników 15 osób.

Zakładnik, zidentyfikowany jako 32-letni uchodźca z Iranu, wsiadł do lokalnego pociągu w pobliżu Yverdon.

Zmusił maszynistę do zatrzymania pociągu i umożliwienia pasażerom wejścia do pociągu.

Z policyjnych raportów wynika, że ​​mężczyzna został „poważnie ranny” po tym, jak funkcjonariusze uderzyli w pociąg i ich uderzyli. Wszyscy zakładnicy zostali uwolnieni bez szwanku.

Według lokalnych mediów władze zostały zaalarmowane przez pasażerów pociągu, na które przybyło ponad 60 funkcjonariuszy.

Policja, w tym jednostka specjalna z Genewy, otoczyła pociąg i godzinami próbowała porozmawiać z mężczyzną po angielsku i persku, ale bezskutecznie.

Kiedy w środku nocy zauważyli zakładników oddalających się od pasażerów, otoczyli pociąg granatami ogłuszającymi.

Według raportów policyjnych mężczyzna zaatakował policję, po czym ci użyli broni, aby chronić zakładników i siebie, w wyniku czego zakładnicy zostali zabici.

Policja twierdzi, że motyw wzięcia zakładników jest niejasny. Pasażer pociągu powiedział, że oskarżony był „bardzo zestresowany”.

Lokalne raporty mówią, że zakładnicy i ich rodziny otrzymują wsparcie od oddziału psychiatrycznego szwajcarskiej służby zdrowia.

Niewiele wiadomo o mężczyźnie, który pochodzi z Iranu i został przydzielony do ośrodka ubiegania się o azyl w Newcastle.

Dramaty z zakładnikami są w Szwajcarii rzadkością, ale w przeszłości zdarzały się w bankach i placówkach handlowych. W styczniu 2022 r. pracownicy firmy produkującej zegarki zostali wzięci jako zakładnicy i zmuszeni do otwarcia skarbca.

READ  Max Verstappen wygrywa dziki wyścig