20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Szokujące zachowanie”: rosyjska gimnastyczka pokazuje „Z” na podium obok ukraińskiego zwycięzcy | Gimnastyka

Rosyjski gimnastyk Iwan Kulak, który nosił odznakę związaną z najazdem Ukraina Na podium medalowym został nazwany „za szokujące zachowanie”.

Koszula Kolaka miała w widocznym miejscu literę „Z” stojąc obok Ukraińca Kowtuna Ilji, złotego medalisty w konkursie Gimnastyka Puchar Świata w Doha.

Litera „Z”, której nie można znaleźć w rosyjskim alfabecie cyrylicy, była wypisana na rosyjskich czołgach i pojazdach na Ukrainie i zaczęła symbolizować poparcie dla inwazji.

Ukrainka Ilja Kowtun wywalczyła złoty medal, pokonując na trzecim miejscu Iwana Kułaka.
Ukrainka Ilja Kowtun wywalczyła złoty medal, pokonując na trzecim miejscu Iwana Kułaka. Zdjęcie: Claro Sports

Kola, były mistrz świata juniorów, wywalczył w sobotę brązowy medal.

„Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna (FIG) potwierdza, że ​​zwróci się do Fundacji Etyki Gimnastycznej o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego przeciwko Ivanowi Kolyi po jego szokującym zachowaniu na aparacie Pucharu Świata w Doha w Katarze” – czytamy w oświadczeniu Rady Zarządzającej.

Zapisz się do The Recap, naszego cotygodniowego e-maila z wybranymi przez redaktorów.

Podjęto już decyzję o zakazie udziału wszystkich gimnastyków rosyjskich i białoruskich w przyszłych zawodach od poniedziałku.

„FIG przyjął kolejne środki przeciwko Rosji i Białorusi 4 marca”, powiedział FIG w oświadczeniu. „Od 7 marca 2022 r. rosyjscy i białoruscy sportowcy i działacze, w tym sędziowie, nie mogą brać udziału w zawodach FIG lub zawodach autoryzowanych przez FIG.”

Podejmując decyzję, FIFA powiedziała, że ​​wzięła pod uwagę najnowsze zalecenia Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, stanowisko Komisji Sportowców oraz „głębokie obawy” i stanowiska kilku narodowych federacji gimnastycznych.

Szybka porada

Jak mogę zarejestrować się, aby otrzymywać powiadomienia o wiadomościach sportowych?

Wyświetlacze

  • Pobierz aplikację Guardian z iOS App Store na iPhone’y lub Google Play Store na telefony z Androidem, wyszukując „The Guardian”.
  • Jeśli masz już aplikację Guardian, upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji.
  • W aplikacji Guardian dotknij żółtego przycisku w prawym dolnym rogu, a następnie przejdź do Ustawień (ikona koła zębatego), a następnie Powiadomień.
  • Włącz powiadomienia sportowe.

Dziękujemy za twoją opinię.

Rosyjska inwazja została potępiona na całym świecie, zmusiła ponad 1,5 miliona Ukraińców do ucieczki za granicę i wywołała rozległe sankcje kierowane przez Zachód, mające na celu okaleczenie rosyjskiej gospodarki. W niedzielę ośmiu cywilów zostało zabitych poza stolicą Kijowem, kiedy siły rosyjskie zbombardowały most, próbując uciec w bezpieczne miejsce.

READ  49ers QB Trey Lance z roku