19 kwietnia, 2024

Św. Piotr kończy ogromną niespodziankę Marcowego Szaleństwa, ogłusza drugie ziarno Kentucky

The No. 2 Kentucky Wildcats zaskoczyły 15. miejsce St. Peter, osiągając 85-79 w dogrywce w Indianapolis.

Daryl Banks III zdobył 27 punktów, gdy gimnazjum z New Jersey zaskoczyło jedną z najbardziej uznanych drużyn koszykówki uniwersyteckiej w Stanach Zjednoczonych, zdobywając swoje pierwsze w historii programu mistrzostwo NCAA dla mężczyzn.

Kentucky jest rekordzistą NCAA w większości meczów mężczyzn w mistrzostwach, rozegranych meczach i wygranych.

Ale w obliczu podobnego do Goliata wyzwania, św. Piotr nie uginał się pod presją, wywołując zdumiewające zamieszanie i łamiąc łuki na całym świecie.

„Jest ogromny”, powiedział później Banks. „Umieścił na mapie Jersey City, w New Jersey, przyjechaliśmy z małego stanu”. „Możliwe, że wiele osób prawdopodobnie nawet nie wie, kim jesteśmy. To ogromna rzecz dla naszej szkoły i wszystkich w domu”.

Oscar Chiboye miał dla Kentucky 30 punktów i 16 zbiórek, ale po dogrywce Banksa z rzutów wolnych 1:45 dało Peacockom prowadzenie i nie poddawali się z czasem.

Aby podkreślić różnicę w doświadczeniu między dwoma zespołami, St. Peter wystąpił o połowę mniej w NCAA (cztery) niż Kentucky z tytułami krajowymi (osiem).

The Peacocks, którzy przybyli z uniwersytetu z nie więcej niż 2637 studentami, przechodzą teraz do rundy 32.

Saint Peter’s zmierzy się teraz z numerem 7 Murray State, który awansował z 10 zwycięstwem w San Francisco 92-87 na OT. To 21. zwycięstwo zawodników z rzędu – najdłuższa aktywna passa w męskiej I lidze.

– Nie ma dla nikogo braku szacunku, ale nie przyjechaliśmy tu tylko po to, żeby przegrać. Przybyliśmy tu walczyć i zrobiliśmy to – powiedział trener St Peter’s Shaheen Holloway.

READ  Wynik USWNT przeciwko Haiti: dublet Alexa Morgana w pierwszej połowie zapewnia zwycięstwo 3:0 w meczu otwarcia Concacaf W