24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Susan Sarandon była krytykowana za twierdzenie, że w następstwie masakry w Hamasie Żydzi „posmakują, jak to jest być muzułmaninem”.

Susan Sarandon była krytykowana za twierdzenie, że w następstwie masakry w Hamasie Żydzi „posmakują, jak to jest być muzułmaninem”.

Autor: Harriet Alexander dla Dailymail.com

06:22 21 listopada 2023, aktualizacja 08:30 21 listopada 2023

Aktorka Susan Sarandon znalazła się w ogniu krytyki po tym, jak stwierdziła, że ​​w czasie wojny z Hamasem naród żydowski „zasmakuje bycia muzułmaninem”.

77-letni zdobywca Oscara wziął udział w kilku wiecach w Nowym Jorku Przyłączyła się do skandowania „Od rzeki do morza” – okrzyku bojowego używanego zarówno przez aktywistów propalestyńskich, jak i Hamasu, który przez wielu jest postrzegany jako antysemickie wezwanie do zniszczenia Izraela.

Śpiew ten zyskał nowe życie po śmiercionośnym ataku Hamasu na południowy Izrael 7 października i izraelskim bombardowaniu Strefy Gazy.

W innych szokujących komentarzach Sarandon powiedziała podczas niedawnego wiecu: „W obecnych czasach jest wielu ludzi, którzy boją się być Żydami i zaczynają posmakować tego, jak to jest być muzułmaninem w tym kraju .”

Gwiazda Rocky Horror Picture Show przesłała także dalej posty w serwisie X, w których wychwala Rogera Watersa z Pink Floyd, od lat prześladowanego przez zarzuty o antysemityzm.

Tymczasem amerykańska dziennikarka muzułmańska Asra Nomani skrytykowała Sarandon za komentarze, które wygłosiła podczas sobotniego wiecu, podkreślając, jak dobre jest życie jej i jej rodziców-imigrantów w Stanach Zjednoczonych.

Susan Sarandon została zauważona w zeszłym miesiącu podczas propalestyńskiego wiecu w Nowym Jorku. W weekend wzięła udział w innej imprezie, na której widziano ją, jak skandowała „od rzeki do morza” – frazę określaną jako antysemicką i nawołującą do zniszczenia Izraela.

„Cześć, Susan Sarandon” – napisała Nomani, była dziennikarka „Wall Street Journal”. „Pozwólcie, że powiem wam, co to znaczy być muzułmaninem w Ameryce”.

Następnie Nomani opowiedziała, ze wolności, jaką ona i jej rodzice – którzy imigrowali z Indii – cieszą się w nowym domu.

Opowiadała, jak jej ojcu, profesorowi, udało się znaleźć pracę, podczas gdy jej matce podobało się obejście bez hidżabu i otwarcie firmy w Morgantown w Zachodniej Wirginii, gdzie się osiedlili.

„Proszę, nie umniejszajcie doświadczenia amerykańskich Żydów, oczyszczając piekło, w którym muzułmanie żyją w krajach muzułmańskich i oczerniając Amerykę ze względu na życie – i wolności – jakie oferuje muzułmanom takim jak moja rodzina” – podsumował Nomani.

READ  „Wish” na szczycie sprzedaży w Święto Dziękczynienia z 75 milionami dolarów. Premiera „Napoleona” – ostateczny termin

„Żyj jak muzułmanka w kraju muzułmańskim”.

„Wrócisz do Ameryki i ucałujesz ziemię pod stopami”.

Nomani przemawiała, gdy Sarandon, która w 1995 roku zdobyła Oscara dla najlepszej aktorki za film Dead Man Walking, udała się do X, aby pochwalić występ wokalisty Pink Floyd, Rogera Watersa, na imprezie w Urugwaju.

„Pomimo podejmowanych przez izraelskie lobby prób odwołania wydarzenia Roger Waters z Pink Floyd wszedł na scenę w Urugwaju ubrany w kefiję i wezwał do zaprzestania izraelskiego ludobójstwa w Gazie” – czytamy w poście. Sarandon przesłała go dalej swoim 850 000 obserwującym.

Waters, wielokrotnie oskarżany o antysemityzm, powiedział dziennikarzowi Glennowi Greenwaldowi, że jego zdaniem ataki terrorystyczne Hamasu zostały przesadzone nieproporcjonalnie, ponieważ „Izraelczycy wymyślali historie o ścinaniu głów dzieciom”.

Sarandon uniosła brwi w piątek, kiedy uczestniczyła w proteście przed Penn Station w Nowym Jorku.

Aktorka, lewicowa aktywistka znana z protestów z Jane Fondą przeciwko wojnie w Iraku, propagowania ekologii i wsparcia dla Berniego Sandersa, prowadziła prowokacyjne okrzyki.

Dołączyła do hasła „Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna” – wezwania, które wielu postrzega jako wzywające do zniszczenia Izraela. Poczta nowojorska wspomniany.

„Jest wielu ludzi, którzy się boją, boją się tego, że są Żydami w obecnych czasach, i spróbowania, jak to jest być muzułmaninem w tym kraju” – powiedziała zgromadzonym.

Na zdjęciu Nomani z rodzicami. Powiedziała Sarandon, że jest wdzięczna za życie, jakie dała im wszystkim Ameryka

„Ważne jest słuchanie i ważne jest poznanie faktów. Nie trzeba patrzeć na całą historię tego obszaru, wystarczy pokazać dzieci umierające w inkubatorach.

„Te zdjęcia wystarczą, aby pokazać, że coś jest całkowicie nie tak. Potrzebujemy teraz zawieszenia broni.

Jej uwagi na temat bycia „muzułmanką w Ameryce” szczególnie rozgniewały Nomani. Urodziła się w Indiach w rodzinie sunnickich muzułmanów, mieszkała i pracowała w Pakistanie.

Jeden z jej kolegów z „Wall Street Journal”, Daniel Pearl, został zabity przez islamistów.

Nomani stała się zagorzałą orędowniczką praw muzułmańskich kobiet.

READ  Wordle Dzisiaj: Oto odpowiedź i wskazówki Wordle'a na 27 lipca

Nomani nie zgodził się z Sarandonem w jego krytyce dotyczącej traktowania muzułmańskich kobiet w Stanach Zjednoczonych.