8 sierpnia, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stany Zjednoczone mówią: Nie szukamy konfliktu z Rosją, ale jesteśmy na to gotowi

Stany Zjednoczone mówią: Nie szukamy konfliktu z Rosją, ale jesteśmy na to gotowi

BRUKSELA (Reuters) – sekretarz stanu USA Anthony Blinken, przybywający na spotkanie ministrów spraw zagranicznych sojuszu w Brukseli, powiedział w piątek, że NATO będzie bronić wszystkich swoich sojuszników i terytoriów przed rosyjskim atakiem.

Sekretarz stanu USA Anthony Blinken przemawia podczas konferencji prasowej z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem przed spotkaniem ministrów spraw zagranicznych NATO podczas inwazji Rosji na Ukrainę, w siedzibie NATO w Brukseli, Belgia, 4 marca 2022 r. REUTERS/Yves Hermann /Basen

„Nasz sojusz jest sojuszem obronnym. Nie szukamy konfliktu. Ale jeśli konflikt przyjdzie do nas, jesteśmy na niego gotowi i będziemy bronić każdego centymetra terytorium NATO” – powiedział dziennikarzom.

„Z dnia na dzień widzieliśmy również doniesienia o ataku na elektrownię atomową. To tylko pokazuje, jak lekkomyślna jest ta wojna, jak ważne jest jej zakończenie, jak ważne jest wycofanie przez Rosję wszystkich swoich sił i zaangażowanie się w dobrej wierze w wysiłki dyplomatyczne”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Dodatkowe raporty Simona Lewisa, Sabine Siebold i Barta Meijera); Edytowanie przez Philipa Blinkinsopa

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Jury Michael Sussman rozpoczyna obrady w sprawie fałszywych oskarżeń FBI