12 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19, nakazy maskowania, ograniczenia i szczepionki: aktualizacje na żywo

Covid-19, nakazy maskowania, ograniczenia i szczepionki: aktualizacje na żywo
kredyt…Alex Welch dla The New York Times

Lokalni urzędnicy powiedzieli, że hrabstwo Los Angeles znosi prawie wszystkie wymagania dotyczące weryfikacji masek do użytku w pomieszczeniach i szczepionek.

Zmiana, która wejdzie w życie w piątek, znosi wymagania dotyczące masek w miejscach publicznych, takich jak sklepy spożywcze, restauracje i bary. Eliminuje również potrzebę okazywania dowodu szczepienia lub negatywnych wyników testów, aby wejść do pubów, winiarni lub większości innych firm.

Przepisy kalifornijskie nadal wymagają dowodów szczepień lub negatywnych wyników testów w przypadku wejścia na duże imprezy w pomieszczeniach, a także masek podczas tranzytu oraz w innych miejscach wysokiego ryzyka, w tym w szpitalach.

Barbara Ferrer, dyrektor ds. zdrowia publicznego hrabstwa, powołała się na nowe federalne wytyczne dotyczące pomiaru ryzyka w społecznościach w decyzji swojego biura o zniesieniu ograniczeń wcześniej niż oczekiwano. Według zaktualizowanych procedur Centers for Disease Control and Prevention, hrabstwo Los Angeles należy do kategorii niskiego ryzyka.

Jednak dr Ferrer powiedział, że maski są wysoce zalecane, a poszczególne firmy mogą zdecydować się na utrzymanie wymagań.

„Covid-19 to zabójczy wirus i nadal jest z nami – to przypływy i odpływy” – powiedziała. „Musimy wykorzystać dobre czasy, w których niedługo nadejdziemy, kiedy widzimy znacznie mniejsze ryzyko dla wielu osób, i być przygotowanym, jeśli zobaczymy nową zmienną”.

Chociaż miasto Los Angeles na razie wciąż potrzebuje barów, restauracji i wielu innych firm, aby sprawdzić stan szczepionki, ta chwila jest przełomowym momentem dla Angelenos, którzy przetrwali i żyli pod jednym z najbardziej śmiertelnych napływów w kraju. Niektóre z najbardziej trwałych ograniczeń w kraju.

Dr Ferrer ma To był szczególny dźwięk ostrożnościnawet po tym, jak jego administracja spotkała się z frustracją mieszkańców, którzy uważali, że surowe zasady są niepotrzebne.

READ  Ulewne deszcze zabijają dziesiątki w południowych Chinach, ponieważ zmiany klimatyczne wzmacniają sezony powodziowe

Ale w ostatnich tygodniach dr Ferrer, wraz z innymi urzędnikami zdrowia publicznego w całym kraju, skupiła się na środkach zapobiegających nagłym wzrostom, hospitalizacjom i zgonom.

Powiedziała, że ​​hrabstwo będzie nadal pomagać mieszkańcom w szczepieniu, a jej administracja będzie nadal uważnie śledzić dane dotyczące przypadków, aby interweniować, zanim wybuch epidemii w szkołach lub firmach wymknie się spod kontroli. Dr Ferrer podkreślił, że hrabstwo będzie działać, aby zapewnić wszystkim społecznościom równy dostęp do leczenia dla osób, które zarażą się Covid-19.

w poniedziałekGubernatorzy Kalifornii, Oregonu i Waszyngtonu wspólnie ogłosili, że 12 marca zniosą ogólnostanowe wymagania dotyczące masek w szkołach, które były jednymi z ostatnich pozostałych ograniczeń w całym stanie. Urzędnicy Kalifornii podnieśli we wtorek maskę niezaszczepionym ludziom w zamkniętych przestrzeniach publicznych.