23 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Siły południowokoreańskie oddały strzały ostrzegawcze po tym, jak żołnierze Korei Północnej przekroczyli granicę

Siły południowokoreańskie oddały strzały ostrzegawcze po tym, jak żołnierze Korei Północnej przekroczyli granicę

SEOUL, Korea Południowa (AP) – Południowokoreańscy żołnierze oddali strzały ostrzegawcze po tym, jak siły północnokoreańskie na krótko przekroczyły napiętą granicę na początku tego tygodnia, oznajmiło we wtorek południowokoreańskie wojsko, gdy obaj rywale angażują się w represje w stylu zimnej wojny Wypuszczanie balonów I Transmisja promocyjna.

Od czasu do czasu na silnie ufortyfikowanej granicy między obiema Koreami, zwanej strefą zdemilitaryzowaną, dochodziło do rozlewu krwi i gwałtownych starć. Chociaż niedzielny incydent miał miejsce w warunkach wzmożonych napięć między obiema Koreami, obserwatorzy twierdzą, że jest mało prawdopodobne, aby przerodził się w kolejne źródło wrogości, ponieważ Korea Południowa uważa, że ​​Koreańczycy Północni nie dopuścili się celowego wtargnięcia na granicę i że Korea Północna również nie odpowiedziała ogniem.

Połączeni Szefowie Sztabów Korei Południowej poinformowali, że w niedzielę o godzinie 12:30 część żołnierzy Korei Północnej, którzy brali udział w bliżej nieokreślonych akcjach po północnej stronie granicy, przekroczyła wojskową linię demarkacyjną oddzielającą oba kraje.

Połączeni Szefowie Sztabów powiedzieli, że północnokoreańscy żołnierze niosący narzędzia budowlane – niektórzy z nich uzbrojeni – natychmiast wrócili na swoje terytorium po tym, jak południowokoreańskie wojsko oddało strzały ostrzegawcze i wydało ostrzegawczą transmisję. Dodała, że ​​Korea Północna nie prowadziła żadnych innych podejrzanych działań.

Rzecznik Połączonych Szefów Sztabów Lee Sung-joon powiedział reporterom, że południowokoreańskie wojsko oceniło, że nie wygląda na to, aby północnokoreańscy żołnierze przekroczyli granicę celowo, ponieważ miejsce to znajdowało się na obszarze zalesionym, a wojskowe oznaczenia linii demarkacyjnej nie były wyraźnie widoczne.

Bliższych szczegółów mi nie podał. Jednak doniesienia mediów południowokoreańskich mówią, że około 20 do 30 żołnierzy Korei Północnej wkroczyło na terytorium Korei Południowej w odległości około 50 metrów (165 stóp), prawdopodobnie po zgubieniu się. Ze raportów wynika, że ​​większość żołnierzy Korei Północnej miała przy sobie łopaty i inne narzędzia budowlane.

READ  Wyniki meczów Mistrzostw Świata, aktualizacje na żywo: Wynik meczu Arabia Saudyjska-Meksyk-Polska-Argentyna i klasyfikacja Pucharu Świata FIFA

Strefa zdemilitaryzowana o długości 248 km (155 mil) i szerokości 4 km (2,5 mil) jest najsilniej uzbrojoną granicą na świecie. Szacuje się, że na granicy i w jej pobliżu rozmieszczone są dwa miliony min, które są również strzeżone przez ogrodzenie z drutu kolczastego, pułapki na czołgi i siły bojowe po obu stronach. Jest to dziedzictwo wojny koreańskiej toczącej się w latach 1950–1953, która zakończyła się zawieszeniem broni, a nie traktatem pokojowym.

W niedzielę Korea Południowa wznowiła przez głośniki na swojej granicy propagandę skierowaną przeciwko Pjongjangu w odpowiedzi na niedawne wystrzelenie przez Koreę Północną balonów przewożących łajno i śmieci przez granicę. Korea Południowa stwierdziła Korea Północna zainstalowała na granicy własne głośniki W odpowiedzi, ale jeszcze nie włączony.

Korea Północna stwierdziła, że ​​jej kampania balonowa była odpowiedzią na wystrzelenie przez południowokoreańskich aktywistów własnych balonów w celu zrzucania do kraju ulotek propagandowych krytycznych wobec autorytarnych rządów przywódcy Kim Dzong Una, urządzeń USB zawierających koreańskie piosenki pop, południowokoreańskie programy dramatyczne i inne przedmioty. Korea Północna.

Korea Północna jest bardzo wrażliwa na wszelką zewnętrzną krytykę swojego systemu politycznego, ponieważ większość z 26 milionów jej obywateli nie ma oficjalnego dostępu do zagranicznych wiadomości. W niedzielę wieczorem siostra Kima i wyższy rangą urzędnik Kim Jo Dzong przestrzegła przed „nową reakcją”, jeśli Korea Południowa będzie kontynuować nadawanie przez głośniki i odmówi zaprzestania kampanii ulotek obywatelskich.

Wymiana megafonów i balonów – wojna psychologiczna w stylu zimnej wojny – pogłębiła napięcia między obiema Koreami, ponieważ rozmowy na temat ambicji nuklearnych Korei Północnej od lat utknęły w martwym punkcie.