1 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sędzia odrzuca próbę Fox News wezwania Sorosa do sądu

Sędzia odrzuca próbę Fox News wezwania Sorosa do sądu

Nowojorski sędzia odrzucił wniosek prawników Fox News o wezwanie do sądu miliardera George’a Sorosa w ramach trwającej batalii prawnej kanału informacyjnego z firmą Smartmatic zajmującą się systemami głosowania.

Sędzia Sądu Najwyższego Manhattanu, David B. Cohen, odrzucił w poniedziałek wniosek Fox o zmuszenie Sorosa do przedstawienia dokumentów i złożenia zeznań w ramach wyjaśniania sprawy.

Soros to postępowy miliarder, który często wzbudza gniew konserwatywnych mediów i polityków republikańskich.

W pozwie na początku tego miesiąca Fox domagał się usunięcia Marka Mallocha Browna, prezesa fundacji Open Society Foundations wspieranej przez Sorosa. Utrzymał stanowisko przewodniczącego Od firmy-matki Smartmatic.

„Opieram się na ustaleniu, że sednem twierdzeń Smartmatic jest to, że Fox zapewniał, że jest to część oszukańczego programu [the election]„Nie oznacza to, że Smartmatic był powiązany z Georgem Sorosem, Alexem Sorosem czy OSF” – powiedział Cohen na posiedzeniu jawnym w poniedziałek. – podało CNN. „To marginalna kwestia i w najlepszym razie potencjalne uzasadnienie zniesławienia”.

Smartmatic pozwał Fox w 2021 roku na 2,7 miliarda dolarów, argumentując, że sieć dała Sidneyowi Powellowi i Rudy’emu Giulianiemu, prawnikom byłego prezydenta Trumpa po wyborach w 2020 roku, platformę do szerzenia kłamstw na temat jej programów.

W oświadczeniu wydanym w odpowiedzi na orzeczenie sędziego sieć stwierdziła: „Jesteśmy zadowoleni, że obrońca Sorosa i Smartmatic przyznał podczas dzisiejszej rozprawy, że pomiędzy Smartmatic a Sorosem odbywała się komunikacja, co potwierdzają dokumenty Smartmatic i nagrania publiczne”.

Wiosną tego roku Fox zgodził się zapłacić 787 milionów dolarów firmie Dominion Voting Systems w ramach rozstrzygnięcia odrębnych procesów o zniesławienie przeciwko stacji w związku z relacjonowaniem wyborów w 2020 roku.

Rozprawa w sprawie Smartmatic spodziewana jest dopiero w 2025 roku.

Prawa autorskie 2023 Nexstar Media Inc. wszystkie prawa są zachowane. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.

READ  Elon Musk zwraca się do sądu o odrzucenie wniosku SEC mającego na celu zmuszenie go do złożenia zeznań w dochodzeniu na Twitterze