16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sędzia odrzuca próbę Fox News wezwania Sorosa do sądu

Sędzia odrzuca próbę Fox News wezwania Sorosa do sądu

Nowojorski sędzia odrzucił wniosek prawników Fox News o wezwanie do sądu miliardera George’a Sorosa w ramach trwającej batalii prawnej kanału informacyjnego z firmą Smartmatic zajmującą się systemami głosowania.

Sędzia Sądu Najwyższego Manhattanu, David B. Cohen, odrzucił w poniedziałek wniosek Fox o zmuszenie Sorosa do przedstawienia dokumentów i złożenia zeznań w ramach wyjaśniania sprawy.

Soros to postępowy miliarder, który często wzbudza gniew konserwatywnych mediów i polityków republikańskich.

W pozwie na początku tego miesiąca Fox domagał się usunięcia Marka Mallocha Browna, prezesa fundacji Open Society Foundations wspieranej przez Sorosa. Utrzymał stanowisko przewodniczącego Od firmy-matki Smartmatic.

„Opieram się na ustaleniu, że sednem twierdzeń Smartmatic jest to, że Fox zapewniał, że jest to część oszukańczego programu [the election]„Nie oznacza to, że Smartmatic był powiązany z Georgem Sorosem, Alexem Sorosem czy OSF” – powiedział Cohen na posiedzeniu jawnym w poniedziałek. – podało CNN. „To marginalna kwestia i w najlepszym razie potencjalne uzasadnienie zniesławienia”.

Smartmatic pozwał Fox w 2021 roku na 2,7 miliarda dolarów, argumentując, że sieć dała Sidneyowi Powellowi i Rudy’emu Giulianiemu, prawnikom byłego prezydenta Trumpa po wyborach w 2020 roku, platformę do szerzenia kłamstw na temat jej programów.

W oświadczeniu wydanym w odpowiedzi na orzeczenie sędziego sieć stwierdziła: „Jesteśmy zadowoleni, że obrońca Sorosa i Smartmatic przyznał podczas dzisiejszej rozprawy, że pomiędzy Smartmatic a Sorosem odbywała się komunikacja, co potwierdzają dokumenty Smartmatic i nagrania publiczne”.

Wiosną tego roku Fox zgodził się zapłacić 787 milionów dolarów firmie Dominion Voting Systems w ramach rozstrzygnięcia odrębnych procesów o zniesławienie przeciwko stacji w związku z relacjonowaniem wyborów w 2020 roku.

Rozprawa w sprawie Smartmatic spodziewana jest dopiero w 2025 roku.

Prawa autorskie 2023 Nexstar Media Inc. wszystkie prawa są zachowane. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.

READ  CEO Intela zarobił 1711 razy więcej niż średni dochód pracowników firmy w 2021 r.