6 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mówi się, że WeWork jest na skraju bankructwa, przez co akcje spółki gwałtownie spadają

Mówi się, że WeWork jest na skraju bankructwa, przez co akcje spółki gwałtownie spadają

Kredyty obrazkowe: Spencer Platt/Staff/Getty Images

Według źródeł cytowanych przez The.WeWork wkrótce złoży wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 11 w New Jersey dziennik „Wall Street.

Jeśli WeWork złoży wniosek, nie powinno to być szokiem dla fDostawca elastycznej przestrzeni do pracy. WeWork ostrzegał o tym w sierpniu w swoich wynikach za drugi kwartał „Istnieją poważne wątpliwości co do zdolności spółki do kontynuowania działalności.”

Firma od lat boryka się z wieloma wyzwaniami, gdyż popyt na przestrzenie coworkingowe z biegiem czasu systematycznie maleje. Problemy te zaostrzyły się podczas pandemii Covid, kiedy Firmy zrezygnowały z powierzchni biurowych, a pracownicy zaczęli pracować zdalnie. Nawet gdy niektóre firmy wracają do biur, popyt na przestrzenie WeWork nie jest już taki, jak przed pandemią.

Na początku tego miesiąca WeWork zalegał z płatnościami odsetek na rzecz swoich obligatariuszy i otrzymał 30 dni na dokonanie tych płatności, zgodnie z Depozyt papierów wartościowych. 30 października WeWork poinformował, że rozpoczął rozmowy z „niektórymi stronami zainteresowanymi w swojej strukturze kapitałowej”, takimi jak SoftBank i Goldman Sachs, na temat poprawy swojego bilansu w związku z podjęciem kroków mających na celu „racjonalizację swojego śladu na rynku nieruchomości”.

W sierpniu 13-letnia firma odnotowała stratę netto w drugim kwartale w wysokości 397 mln dolarów przy przychodach w wysokości 877 mln dolarów. Chociaż przychody wzrosły o 4% rok do roku, David Tolley, tymczasowy dyrektor generalny WeWork, zauważył w ówczesnym oświadczeniu: „Nadpodaż nieruchomości komercyjnych, zwiększona konkurencja o elastyczną powierzchnię i wahania makroekonomiczne doprowadziły do ​​wyższej liczby członków i niższego popytu niż w przypadku kiedykolwiek wcześniej.” „Spodziewaliśmy się tego.” Tego oczekiwano, co spowodowało nieznaczny spadek liczby członków.

To były akcje firmy Spadek o ponad 47% po dzisiejszych godzinach pracy, wynosi zaledwie 1,21 USD i osiąga nowe minimum od 52 tygodni. Dzięki temu kapitalizacja rynkowa spółki wyniosła zaledwie 121 mln dolarów, co stanowi wyraźny kontrast w porównaniu z wyceną wynoszącą 47 miliardów dolarów, jaką osiągnęła po zebraniu 1 miliarda dolarów w rundzie serii H prowadzonej przez SoftBank w styczniu 2019 r.

READ  Dzisiejsze kontrakty terminowe na akcje: aktualizacje na żywo