16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

SEC walczy po tym, jak regulator Tesli został oskarżony o molestowanie seksualne

SEC walczy po tym, jak regulator Tesli został oskarżony o molestowanie seksualne

Obraz artykułu zatytułowanego SEC spłaca się po tym, jak regulator Tesli i maska ​​zostały oskarżone o nękanie

Zdjęcie: McNamee wygrywa (Obrazy Getty)

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, po tym, jak została oskarżona przez dyrektora generalnego Tesli Elona Muska w tym tygodniu Rozpoczynając „kampanię nękania” przeciwko niemu, odpowiedziała, przypominając Muskowi, że ten poziom kontroli federalnej był częścią umowy, na którą zgodził się po tym, jak jego brudna książka zanurzyła go w gorącej wodzie.

W 2018 r. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oskarżyła Muska o składanie inwestorom „fałszywych i wprowadzających w błąd” oświadczeń po tym, jak napisał na Twitterze, że zabezpieczył finansowanie na prywatny zakup Tesli po 420 USD za akcję. Transakcja nigdy nie doszła do skutku, a po dochodzeniu Komisja Papierów Wartościowych i Giełd stwierdziła, że ​​tweet Muska stanowi oszustwo. Tesla, Musk i SEC ostatecznie zgodzili się rozstrzygnąć sprawę, a jako część warunków Musk został zmuszony do tymczasowego ustąpienia ze stanowiska prezesa zarządu Tesli. Ponadto Tesla i Musk zapłacili łącznie 40 milionów dolarów grzywny i zgodzili się, aby niektóre posty Muska w mediach społecznościowych były sprawdzane przez eksperta prawa papierów wartościowych, zanim zostały opublikowane online.

W czwartek wyślij Teslę i maskę e-mail Sędzia okręgowy USA Alison Nathan, sędzia federalny nadzorujący postępowanie, oskarżył Komisję Papierów Wartościowych i Giełd o wykorzystywanie jej zasobów do prowadzenia „niekończących się i bezpodstawnych śledztw” w sprawie firmy i jej dyrektora generalnego.

„Wydaje się, że SEC bierze na cel Muska i Teslę w celu przeprowadzenia w dużej mierze nieustępliwego śledztwa, ponieważ Musk pozostaje otwartym krytykiem rządu” – napisał Alex Spiro, adwokat Muska. Dodatkowe zarzuty obejmowały, że regulator próbował „zagłuszać usta i nękać”, a powtarzające się meldunki wydawały się „obliczane w celu ułagodzenia” korzystania przez miliardera z jego praw wynikających z Pierwszej Poprawki.

W liście twierdzono, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd „złamała obietnice”, spowalniając dystrybucję ugody w wysokości 40 milionów dolarów wśród akcjonariuszy Tesli, co jest kolejnym warunkiem umowy.

Stephen Buchholz z Komisji Papierów Wartościowych i Giełd odpowiedział: Pismo do sądów W piątek toczące się śledztwo, które Tesla i Musk określili jako nękanie, było w rzeczywistości zgodne z oczekiwaniami sądu nadzorującego ugodę. I nie jest tak, że Musk nie dał regulatorowi wystarczających powodów, by nadal go kontrolować: w latach, które upłynęły od ugody, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wielokrotnie pisała do Tesli, pytając, dlaczego niektóre tweety zawierające istotne informacje biznesowe nie zostały zweryfikowane przez prawników firmy . Zgodnie z ich umową. Piżmo, jako krasnolud, którym jest, wydaje się być bardzo szczęśliwy, mogąc dalej deptać gniazdo szerszeni, antagonizując SEC tweetami takimi jak ten Od lipca 2020 r.: „SEC, trzyliterowy akronim, środkowe słowo to Elon”.

Jeśli chodzi o przekazanie pieniędzy akcjonariuszom, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd stwierdziła, że ​​proces nadal trwa, ale powinien zakończyć się w ciągu następnego miesiąca. Zauważył również, że ani Musk, ani Tesla wcześniej nie zgłaszali agencji wątpliwości w tej sprawie.

„Z powodu złożoności dystrybucji opracowanie planu alokacji zajęło trochę czasu” – napisał Buchholz. „Proces ten dobiega końca, a przy braku nieprzewidzianych okoliczności pracownicy dystrybucji spodziewają się przedłożyć proponowany plan dystrybucji do zatwierdzenia przez sąd do końca marca 2022 r.”

Teraz, gdy Komisja Papierów Wartościowych i Giełd odpowiedziała na zarzuty Tesli, nie jest jasne, jakie będą następne kroki do działania. Wcześniej sędzia Nathan poprosił obie strony, aby pracowały nad rozwiązaniem sporu, zamiast zwracać sprawę do sądu, Dziennik Wall Street raporty. Ale biorąc pod uwagę zamiłowanie Muska do kina teatralnego i wszczynanie batalii prawnych, takie rozwiązanie wydaje się mało prawdopodobne.

READ  Jim Kramer mówi, że należy unikać akcji „domu bólu” Nasdaq 100