23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Klienci Walmart unikają inflacji | Fox Biznes

Klienci Walmart unikają inflacji |  Fox Biznes

Dla Walmarta, największy detalista w kraju, inflacja stała się kierowca biznesowy.

taśma ochrona ostatni oni się zmieniają zmieniają %
WMT Wal-Mart Corporation 137,99 -0,89 -0,64%

Dyrektor generalny Doug McMillon wyjaśnił, że przy inflacji konsumenckiej sięgającej 40, większość kupujących – bogatych lub biednych – będzie szukać najlepszych cen.

jaNFLATION obniża pensje wielu Amerykanów

„W takich okresach inflacji, rodziny o średnich dochodach, rodziny o niższych średnich dochodach, a nawet najbogatsze rodziny stają się bardziej wrażliwe na ceny. Leży to w naszym najlepszym interesie” – powiedział McMillon podczas czwartkowej apelu o wyniki firmy.

„Przechodziliśmy przez to już wcześniej. I cały czas mamy do czynienia z inflacją na całym świecie. Inflacja jest obecnie w USA innym środowiskiem niż z pewnością ostatnio, ale mamy do czynienia z inflacją w Ameryce Południowej i Meksyk i gdzie indziej.”

W styczniu ceny konsumpcyjne wzrosły o 7,5%, najwyższy poziom od 1982 r., a ceny producentów wzrosły o 9,6%, najwyższy poziom w historii.

Walmart zdołał pokonać wyższe ceny, co pomogło detaliście odnotować solidne zarobki. Całkowity przychód za rok wyniósł 572,8 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o 2,4%. W tym samym okresie sprzedaż w amerykańskich domach towarowych wzrosła o 6,4%.

Transakcje wzrosły w ciągu kwartału o 3,1%, podczas gdy średni bilet wzrósł o 2,4%. Firma nie ujawnia średnich wydatków na klienta.

Walmart (Źródło: Walmart)

Walmart nie tylko zajmuje się inflacją wewnętrznie, ale że jego zespół był w stanie „cofnąć” ceny, powiedział John Woerner, prezydent i dyrektor generalny Walmart US.

„Widzimy również szansę na zwiększenie niektórych spadków w sklepach. I jesteśmy naprawdę dumni z zespołu. Teraz widzimy taką samą liczbę spadków, jaką mieliśmy pod koniec pierwszego kwartału zeszłego roku.” powiedział Woerner, zauważając, że ceny elektroniki użytkowej i suchych artykułów spożywczych były obszarami w sklepach Selected i spadają.

READ  Nvidia potwierdza, że ​​prowadzi dochodzenie w sprawie „incydentu”, który ma być cyberatakiem

Zabierz swoją firmę FOX w biegu, klikając tutaj

Walmart and Sam’s Club prowadzi 5342 sklepy w Stanach Zjednoczonych

Akcje Walmartu spadły o 4,6% od początku roku od piątku, mniej niż 8,8% spadku indeksu S&P 500.