6 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sam Altman, były dyrektor generalny OpenAI, wraca do centrali na rozmowy po swoim niespodziewanym zwolnieniu

Sam Altman, były dyrektor generalny OpenAI, wraca do centrali na rozmowy po swoim niespodziewanym zwolnieniu
  • Sam Altman, niedawno usunięty dyrektor generalny OpenAI, przybył w niedzielę jako gość do siedziby założonej przez siebie firmy.
  • Altman zamieścił swoje zdjęcie na X (wcześniej Twitterze) z plakietką gościa OpenAI i napisał: „Pierwszy i ostatni raz noszę coś takiego”.
  • Doniesienia medialne spekulują, że Altman rozważa powrót do firmy wraz z prezesem OpenAI Gregiem Brockmanem, który złożył rezygnację w piątek po wiadomościach o odejściu Altmana.

Sam Altman, dyrektor generalny OpenAI, bierze udział w wydarzeniu „Charting the Path Forward: The Future of AI” podczas Tygodnia Liderów Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) w San Francisco w Kalifornii, 16 listopada 2023 r.

Andrew Caballero Reynolds | AFP | Obrazy Getty’ego

Sam Altman, niedawno usunięty dyrektor generalny OpenAI, przybył w niedzielę jako gość do siedziby założonej przez siebie firmy.

Altmana Opublikował swoje zdjęcie Na X, dawniej Twitterze, nosi plakietkę gościa OpenAI z napisem: „Pierwszy i ostatni raz ma na sobie jedną z nich”.

Jason Kwon, dyrektor ds. strategii w OpenAI, również opublikował zdjęcie Sama trzymającego odznakę. Według osób zaznajomionych ze sprawą Altman pojawił się w siedzibie OpenAI po wiadomościach, że inwestorzy firmy namawiali go do przywrócenia go na stanowisko dyrektora generalnego dzień po zwolnieniu go przez zarząd.

W ciągu ostatnich 24 godzin duża grupa pracowników OpenAI, w tym kadra kierownicza, również wyraziła swoje wsparcie dla Altmana w mediach społecznościowych Dzieląc się sercami W odpowiedzi na jeden z jego postów. Microsoft, Sequoia Capital, Tiger Global i firma venture capital Thrive Capital uczestniczą w staraniach o przywrócenie Altmana na stanowisko lub prowadzą z nim rozmowy, podają CNBC źródła zaznajomione ze sprawą.

W sobotę rano Brad Lightcap, dyrektor operacyjny OpenAI, napisał w notatce dla pracowników uzyskanej przez CNBC, że ogłoszenie zarządu zaskoczyło wszystkich.

„Odbyliśmy wiele rozmów z zarządem, aby lepiej zrozumieć przyczyny i procesy stojące za ich decyzją” – napisał Lightcap. „Te dyskusje i wybory dotyczące naszej dalszej ścieżki są kontynuowane dziś rano”.

READ  Akcje w USA wzrosły pomimo wyższych niż oczekiwano danych o inflacji

Dyskusje te przekształciły się obecnie w doniesienia medialne, że Altman może powrócić do firmy wraz z prezesem OpenAI Gregiem Brockmanem, który złożył rezygnację w piątek po wiadomościach o odejściu Altmana.

Rohan Goswami i Jordan Novitt z CNBC współtworzyli reportaże.