12 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dyrektor generalny Optus rezygnuje po poważnej awarii sieci dla 10 milionów Australijczyków

Dyrektor generalny Optus rezygnuje po poważnej awarii sieci dla 10 milionów Australijczyków

Podświetlane szyldy wiszą w oknie placówki australijskiej firmy telekomunikacyjnej Optus. David Gray – AFP za pośrednictwem Getty Images

Obudziły się miliony Australijczyków Ranek 8 listopada Tylko po to, by odkryć, że ich telefony były całkowicie bezużyteczne. Nieplanowana przerwa w dostawie prądu u ogólnokrajowego dostawcy Optus dotknęła klientów w środku porannych dojazdów do pracy i trwała przez cały dzień, siejąc spustoszenie w wielu systemach. Firmy nie były w stanie przetwarzać płatności elektronicznych, szpitale nie mogły odbierać połączeń telefonicznych, a transport publiczny był opóźniony. Przerwa w pracy dotknęła około 10 milionów Australijczyków, co stanowi około 40% populacji kraju.

Teraz w wyniku awarii zginął jej pierwszy szef, dyrektor generalny Optus Kelly Baer-Rosmarin W poniedziałek złożył rezygnację Następny Raport krytyczny Z australijskiego Senatu. Jej rezygnacja kończy okres pełen wydarzeń na stanowisku szefowej drugiej co do wielkości australijskiej firmy telekomunikacyjnej, należącej do Singapore Telecom, znanego również jako Singtel.

Bayer Rosmarin stwierdziła w oświadczeniu wydanym w poniedziałek przez Singtel, że miała czas na „osobistą refleksję” i że jej rezygnacja leży „w najlepszym interesie Optus w dalszym ciągu”.

W oświadczeniu tym Singtel stwierdziła, że ​​Bayer Rosmarin przeprowadził Optus przez „trudny okres” oraz że Optus osiągnęła lepsze wyniki finansowe i zwiększyła udział w rynku podczas swojej kadencji.

Bayer Rosmarin została mianowana dyrektorem generalnym w kwietniu 2020 r., a przerwa w dostawie prądu 8 listopada była drugim ogólnokrajowym skandalem pod jej kierownictwem. Przez rok pełniła funkcję wiceprezesa wykonawczego, a wcześniej pracowała w Commonwealth Bank of Australia.

We wrześniu ubiegłego roku Piraci Zhakowanie OptusaUjawnił dane osobowe klientów, co niektórzy określili jako najgorsze naruszenie danych w historii firmy. Firma przyznaję W wyniku naruszenia danych mogły zostać ujawnione adresy, prawa jazdy i numery paszportów. W kwietniu dołączyło 100 000 osób Akcja klasowa przeciwko Optusowi w związku z włamaniem.

READ  Toys 'R' Us pojawi się we wszystkich sklepach Macy's w tym okresie świątecznym

Następnie 8 listopada A Zaciemnienia Miliony klientów mobilnych i internetowych Optus zostało pozbawionych połączenia. Ogólnokrajowa przerwa w dostawie prądu rozpoczęła się około godziny 4:00 czasu lokalnego. Połączenie z większością sieci zostało przywrócone dopiero około 18:00 późnym wieczorem tego dnia.

Dochodzenie Senatu przeprowadzone w piątek ujawniło, że Optus nie planował przerwy w dostawie prądu w całej sieci i dlatego to zrobił Brak kopii zapasowej w miejscu. Bayer Rosmarin poinformował także w piątek, że Optus przyjął klienta Roszczenia Około 282 000 dolarów. Spółka uważa, że ​​aktualizacja oprogramowania w jej spółce-matce, Singtel, Spowodować przerwę.

Singtel oświadczył, że rozumie potrzebę Optus „odzyskania zaufania klientów” – oznajmił w poniedziałkowym oświadczeniu dyrektor generalny grupy Yuen Kuan Moon. „Bardzo poważnie podchodzimy do wydarzeń ostatnich tygodni” – kontynuował. „Jesteśmy w pełni świadomi znaczenia roli Optus w świadczeniu usług komunikacyjnych dla społeczności oraz znaczenia odporności i bezpieczeństwa sieci”.

Singtel tworzy w Optus nowe stanowisko COO, które obejmie były dyrektor biznesowy firmy, Peter Kaliaropoulos.

Dyrektor finansowy Optus Michael Venter obejmie stanowisko tymczasowego dyrektora generalnego australijskiej spółki telekomunikacyjnej, podczas gdy firma będzie prowadzić globalne poszukiwania nowego szefa. Podobnie jak jego były szef, Venter pracował również w Commonwealth Bank of Australia, zanim dołączył do Optus w marcu 2021 r.