24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rynek byka Bitcoin (BTC) może nie powrócić do 2024 roku: współzałożyciel Huobi

Rynek byka Bitcoin (BTC) może nie powrócić do 2024 roku: współzałożyciel Huobi

Tomasz Truchel | Fototechnika | Obrazy Getty

Bitcoin Według współzałożyciela Huobi, jednej z największych na świecie giełd kryptowalut, możemy nie zobaczyć hossy przed końcem 2024 lub na początku 2025 roku, jeśli przeszłe cykle cenowe są jakąkolwiek wskazówką.

Du Jun powiedział CNBC, że hossa na bitcoinach jest ściśle związana z procesem zwanym halving, który ma miejsce co kilka lat.

Dotyczy to tak zwanych górników sieci Bitcoin, które obsługują potężne wyspecjalizowane komputery do rozwiązywania złożonych zagadek matematycznych w celu weryfikacji transakcji w sieci Bitcoin. W rezultacie górnicy bitcoinów są nagradzani.

Halving jest zapisany w kodzie rdzenia Bitcoin i zmniejsza o połowę nagrodę, którą tak zwani górnicy otrzymują za walidację transakcji w sieci kryptowalut. Występuje mniej więcej co cztery lata.

ostatni halving wydarzenie w maju 2020 r.A w 2021 Bitcoin osiąga najwyższy poziom powyżej 68 000 $. Podobne wydarzenie miało miejsce, gdy halving miał miejsce w 2016 roku. W następnym roku Bitcoin osiągnął to, co było W tamtym czasie był to rekord.

Naprawdę trudno to dokładnie przewidzieć, ponieważ istnieje wiele innych czynników, które mogą mieć wpływ na rynek – takie jak kwestie geopolityczne, w tym wojna, czy ostatnio…

Po obu szczytach bitcoin gwałtownie spadł. Obecnie wartość Bitcoina spadła o prawie 40% w porównaniu z listopadowym maksimum, chociaż nadal jest w dół od niektórych dołków obserwowanych w styczniu. Kolejny halving zaplanowany jest na 2024 rok.

„Jeśli ten cykl będzie kontynuowany, jesteśmy teraz w pierwszej fazie bessy”, powiedział Du, zgodnie z tłumaczeniem jego mandaryńskich komentarzy w CNBC.

„Naprawdę trudno jest dokładnie spekulować, ponieważ istnieje wiele innych czynników, które mogą również wpłynąć na rynek – takich jak kwestie geopolityczne, w tym wojna lub niedawny wirus Covid, który również wpływa na rynek” – powiedział.

READ  Plan SpaceX i T-Mobile Muska, aby połączyć telefony komórkowe z satelitami, zwiększyć zasięg sieci komórkowej

„Po tym cyklu nie będziemy mogli powitać kolejnej hossy na Bitcoina do końca 2024 r. do początku 2025 r.”

Niedawny spadek cen kryptowalut ma wpływ Mam kilku uczestników rynku Obawiam się, że nadchodzi tak zwana „krypto zima” lub wydłużony okres pogorszenia sytuacji. W tych czasach bitcoiny Może handlować na boki.