15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy dni monet są zrujnowane przez najgorszy rajd? 5 rzeczy do obejrzenia w Bitcoin w tym tygodniu

Czy dni monet są zrujnowane przez najgorszy rajd?  5 rzeczy do obejrzenia w Bitcoin w tym tygodniu

Bitcoin (BTC) zmierza w dół w ostatni tydzień lutego, ale wykazuje oznaki siły przy kluczowym poziomie wsparcia.

Po kilku dniach wahań zarówno na rynkach makro, jak i kryptowalut, BTC/USD spadł poniżej 40 000 USD, ale już widać oznaki, że powrót może być tym, co rozpoczyna tydzień we właściwym kierunku.

Sytuacja nie jest łatwa – obawy o inflację, politykę monetarną USA i napięcia geopolityczne są czynnikami, a wraz z nimi potencjalne ryzyko dalszego cierpienia akcji.

Więcej sygnałów z amerykańskiej Rezerwy Federalnej będzie gorącym rynkiem w krótkim terminie, ponieważ spodziewany jest marzec, kiedy zostanie ogłoszona i dokonana pierwsza duża podwyżka stóp.

Czy to wszystko może być burzą w filiżance dla bitcoina, który technicznie jest? silniejszy niż kiedykolwiek?

Cointelegraph przedstawia pięć czynników, które mogą wpłynąć na akcję cenową w nadchodzących dniach, gdy chmury burzowe utrzymują się nad światową gospodarką.

Akcje prowadzą ogólnie ponury tydzień

Główny temat dla traderów bitcoin w tym tygodniu pochodzi z zagranicy – ​​perspektywy gospodarcze po COVID oraz obawy o relacje z Rosją.

Pierwszym z nich jest to, jak Fed zareaguje na rosnącą inflację, a dokładniej, czy podwyżki stóp rozpoczną się zgodnie z oczekiwaniami w marcu.

Te wzrosty to zła wiadomość dla dynamicznie rozwijających się akcji, które od dwóch lat odnotowały niekontrolowane wzrosty dzięki gigantycznemu programowi płynnościowemu Fed, który ma przeciwdziałać kolejnemu demonowi ery COVID: zamykaniu akcji i bezprecedensowej kontroli działalności gospodarczej.

Z „łatwymi pieniędzmi”, które wkrótce zaczną wysychać, coś w rodzaju sprawdzenia rzeczywistości może być w zasięgu każdego.

Jeśli chodzi o podnoszenie stóp procentowych, wiele osób wkrótce ryzykuje recesję – temat już rozważany dyskusja Jako „zło konieczne” dla innych krajów – wręcz przeciwnie, lekkie dotknięcie może nie obniżyć najwyższej inflacji od 40 lat.

Poza tym sytuacja z Rosją i jej rzekome plany wobec Ukrainy jeszcze bardziej niepokoją zapasy.

I odwrotnie, towary, takie jak ropa, skorzystały z obaw przed otwartą wojną i jak dotąd były niewłaściwie ulokowane, ponieważ dyplomacja słabnie w tym tygodniu.

Ogólnie perspektywa krótkoterminowa charakteryzuje się dużą niepewnością, podczas gdy jest optymistyczna zostań, aby wrócić zarówno dla ryzykownych aktywów, takich jak kryptowaluty, jak i tradycyjne akcje do końca 2022 roku.

READ  Okrutne zarobki pojawiają się na Wall Street, gdy gospodarka zwalnia

Jednak nie da się ukryć liczb.

„Globalne akcje straciły w tym tygodniu kolejne 1,3 biliona dolarów kapitalizacji giełdowej z powodu eskalacji ryzyka Rosji/Ukrainy i możliwości kontynuacji podwyżek stóp Fed w tym roku” Podsumowanie Niedziela.

Oczekuje się, że ta ostatnia zatrzyma wzrost i doprowadzi do recesji do 2023 r. w pierwszej połowie roku w Stanach Zjednoczonych. Akcje są teraz warte 114 bilionów dolarów, co odpowiada 134% światowego PKB”.

1-dniowy wykres świecowy S&P 500. Źródło: TradingView

Handel na Wall Street rozpoczyna się we wtorek tego tygodnia ze względu na święto państwowe w Stanach Zjednoczonych.

Docelowe ceny BTC Luka kontraktów terminowych na CME

Jednak w tym miesiącu przeciętnemu handlarzowi Bitcoinami było ciężko.

Luty oferował tylko około dwóch tygodni łatwych zysków, z ogólnymi efektami kończącymi imprezę tydzień wcześniej.

Od tego czasu BTC/USD stracił wsparcie w wysokości 40 000 USD i grozi całkowitym odwróceniem ostatnio osiągniętego gruntu w tym miesiącu.

W przypadku jednak poziom 38000 $ Wcześniej oznaczone jako konieczne do wstrzymania Dla byków – pozostał nienaruszony.

Cotygodniowemu zamknięciu, mimo wieloletniego minimum, towarzyszyło świeże wybicie z 4-godzinnego wykresu wskaźnika siły względnej (RSI), klasycznego sygnału poprzedzającego krótkoterminowe odbicie cen.

Według Altcoin, Bitcoin od tego czasu nieco wzrósł, trzymając około 39 200 USD w momencie pisania tego tekstu.

Doświadczeni handlowcy mają tendencję do ignorowania weekendów na BTC/USD ze względu na brak wolumenu, który pogarsza każdy konkretny ruch. W związku z tym spadek do 38 000 USD sam w sobie może być nieco przesadą w nastrojach rynkowych.

Co więcej, odbicie ma jasne cele – 40 000 $ z odwróconym wsparciem/oporem, ale także piątkowy kurs zamknięcia kontraktów futures na giełdę CME na poziomie 39 860 $, czyli powyżej głównej części sobotniego spadku.

Bitcoin zwykle wypełnia te „luki” na wykresie CME, często w ciągu kilku dni lub nawet godzin po rozpoczęciu handlu w nowym tygodniu.

READ  Twitter zabrania użytkownikom promowania kont na Facebooku, Mastodon
1-godzinny wykres świecowy dla kontraktów futures na CME Bitcoin. Źródło: TradingView

Kto kupuje, a Ty sprzedajesz?

W obliczu niedowierzania, że ​​niektórzy decydują się na sprzedaż swoich bitcoinów teraz po wielu miesiącach spadków, dane pokazują, że wielcy gracze wyczuwają okazję.

Niektóre z największych portfeli Bitcoinów lokują swoje pieniądze tam, gdzie powinny – i robią to Przez cały 2022 A nawet wcześniej.

Istnieje wiele przykładów z zasobem monitorowania w łańcuchu BitInfoCharts Pokazać Trend „tylko w górę” w szczególności dla jednego podmiotu.

Tylko w poniedziałek jego akcje wzrosły o 150 BTC i nie jest sam – inni zgromadzili monety podczas lokalnego spadku w ten weekend.

Jednak właściciele małych rozmiarów niekoniecznie są słabymi rękami. Najnowsze dane z cross-chain firmy analitycznej Glassnode Wyświetlacze Liczba portfeli posiadających co najmniej 0,01 BTC (393 USD) osiągnęła najwyższy w historii poziom 9,4 miliona.

Adresy Bitcoin z saldem 0,01 BTC lub więcej. Źródło: Glassnode / Twitter

Ostatni szczyt miał miejsce pod koniec stycznia, przed niedawnym wzrostem Bitcoina do 45 500 USD.

Jak poinformował Cointelegraph w weekend, pokaz Bitcoina Ogólnie rzecz biorąc, staje się coraz bardziej niepłynnaprzy czym wskaźnik pozostaje uśpiony przez co najmniej rok, zbliżając się do rekordowych poziomów.

Zrujnowane dni monet wskazują na możliwe dno

Ci, którzy szukają oznak, że 38 000 dolarów to lokalna ziemia, naprawdę nie muszą daleko szukać.

Dzięki analizie danych on-chain można teraz zauważyć, że długoterminowi inwestorzy Bitcoin powtórzyli swoje zachowanie w weekend, które towarzyszyło spadkom cen BTC w lipcu 2021 i wrześniu 2021 roku.

Zbiór danych, tym razem z CryptoQuant, Oceniany Coin Destroyed Days (CDD) – Łączna liczba dni od ostatniego ruchu każdego bitcoina w danym dniu.

READ  Tesla przyspiesza do 70 mil na godzinę i rozbija się w Greater Columbus Convention Center w Ohio

W weekend pojawiła się duża liczba „starych” monet, które „zniszczyły” największą liczbę dni bezczynności od lipca 2021 r., poniżej 30 000 USD.

Jeśli chodzi o surowe liczby, powyższe giganty były najwyższe od lipca 2019 r. – chociaż wydarzenie w tamtym czasie było lokalnym szczytem, ​​a nie dołem.

Wykres Dni Zniszczonych Bitcoinów (CDD). Źródło: CryptoQuant

Zjawisko to zostało zauważone przez informatyka CryptoQuant, który zwrócił również uwagę na inny wskaźnik sieciowy, oceniający hakerów wskazujących na spadek cen.

Reaction, popularne konto na Twitterze PlanC Zasugerowałem Że w przyszłości te dwa czynniki mogą być wiodącym wskaźnikiem bitcoinów.

„Ekstremalny strach” powraca

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, które mają na to wpływ, można powiedzieć, że nie dziwi fakt, że uczestnicy rynku kryptowalut nie do końca wiedzą, co myślą o perspektywach.

Związane z: Top 5 kryptowalut do obejrzenia w tym tygodniu: BTC, LEO, MANA, KLAY i XTZ

ten Kryptograficzny wskaźnik strachu i chciwościPopularny miernik nastrojów, który próbuje określić ilościowo nastroje na rynku, zgadza się z tym.

Skacząc poniżej 40 000 USD, ogólne wrażenie było Flirtowanie z powrotem do strefy „ekstremalnego strachu”tylko po to, aby ponownie wprowadzić go, nawet gdy cena bitcoina spot będzie wyższa.

Od poniedziałku indeks mierzy 25/100 – „najwyższy” możliwy odczyt silnego strachu, ale o ponad 50% niższy niż „neutralny” poziom obserwowany zaledwie cztery dni temu.

Strach i chciwość sprawiły, że podłogi w tym roku były znacznie głębsze, a ostateczne odwrócenie nastąpiło w styczniu, kiedy Zbliżamy się do historycznych minimów 9/100.

Crypto Fear & Greed Index (zrzut ekranu). Źródło: Alternative.me