16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Roszczenia z tytułu bezrobocia po raz pierwszy od wybuchu epidemii spadają poniżej 300 000

Roszczenia z tytułu bezrobocia po raz pierwszy od wybuchu epidemii spadają poniżej 300 000

Departament Pracy poinformował w czwartek, że wnioski o wczesne bezrobocie spadły poniżej 300 tys. po raz pierwszy od pierwszych dni epidemii Govt-19.

Jako kolejny dowód na to, że rynek pracy zbliża się do dawnego stanu, po raz pierwszy roszczenia z tytułu ubezpieczenia na wypadek bezrobocia wyniosły 293 000, najwyższy poziom od 14 marca 2020 r., z 256 000 roszczeń w miarę rozprzestrzeniania się rządów 19.

Szacunki Dow Jones dotyczące roszczeń wynoszą 318 000. Suma z zeszłego tygodnia oznacza spadek o 36 000 w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Czterotygodniowa średnia krocząca, która pomaga złagodzić tygodniową zmienność, spadła do 334 250, co oznacza spadek o 10 5000, najniższą liczbę od 14 marca 2020 r.

Co więcej, kolejne roszczenia są o tydzień słabsze od nagłówka, który spadł ze 134 000 do 2,59 miliona, kolejny spadek w porównaniu z okresem epidemii.

Oddzielna publikacja ekonomiczna w czwartek, sfinalizowana, ceny hurtowe towarów wzrosły we wrześniu o 0,5%, nieco poniżej szacunków Dow Jones wynoszących 0,6% dla indeksu cen producentów.

Jednak w ujęciu 12-miesięcznym indeks wzrósł o 8,6%, odzwierciedlając nowy rekord dla serii danych sprzed listopada 2010 r. oraz obecny klimat inflacyjny, powiedział Departament Pracy.

Wyłączając żywność i energię, bazowy PPI wzrósł tylko o 0,1% i 0,5% zgodnie z prognozą, utrzymując 12-miesięczny wzrost na poziomie 5,9%, najwyższym poziomie od marca 1982 r.

Żądania bezrobocia spadły, ponieważ poprawa zasiłków dla bezrobotnych związanych z epidemią zaczęła zanikać. Do 25 września liczba beneficjentów wszystkich programów spadła o ponad pół miliona do 3,65 miliona.

Większość spadku pochodziła od tych, którzy opuścili dwa federalne programy związane z epidemią i innymi rozszerzonymi korzyściami. Rok temu łączne otrzymane świadczenia wyniosły 25 milionów.

Spadek popytu następuje w krytycznym momencie dla rynku pracy, który w ciągu ostatnich dwóch miesięcy generował miejsca pracy wolniej niż oczekiwano – 366 000 w sierpniu i 194 000 we wrześniu, co daje fatalną sumę ponad 5 milionów, co było stanem przed epidemią.

READ  IFixit zawiera teraz oryginalne części naprawcze do Google Pixels, od 2 do 6 Pro

Czwartkowy raport o bezrobociu obejmuje tydzień poprzedzający ankietę Departamentu Pracy.

Urzędnicy Rezerwy Federalnej uważnie śledzą postępy na rynku pracy, kiedy zacząć wycofywać nadzwyczajną pomoc z banku centralnego. Protokół, opublikowany w środę z wrześniowego posiedzenia banku centralnego, wskazywał, że pierwszy fullback mógłby rozpocząć się w połowie listopada, zmniejszając ilość kupowanych obligacji każdego miesiąca.

Głównym problemem dla banku centralnego jest obecnie rosnąca inflacja, a dane z czwartku pokazują utrzymującą się, ale skoncentrowaną presję.

Ceny energii finalnego popytu wzrosły we wrześniu o 2,8%, przy wzroście benzyny o 3,9%. Ostateczny popyt na ogólny wzrost cen pochodził od towarów, które wzrosły o 1,3% w porównaniu do wzrostu usług o 0,2%.

Ponad dwie trzecie zysków pochodziło z usług, które stanowiły 11,6% sprzedaży detalicznej paliw i smarów. Natomiast ceny usług pasażerskich linii lotniczych spadły o 16,9%.

To najświeższe wiadomości. Sprawdź tutaj, aby uzyskać aktualizacje.

Zostań lepszym inwestorem CNBC Pro.
Uzyskaj dostęp do selekcji akcji, rozmów z analitykami, wywiadów na wyłączność i telewizji CNBC.
Zarejestruj się, aby rozpocząć Bezpłatny okres próbny dzisiaj.